Jaki kask wybrać opinie użytkowników!!

Opinie o posiadanych kaskach.

Moderator: balth

abduldzabarszej

Jaki kask wybrać opinie użytkowników!!

Postautor: abduldzabarszej » wtorek, 3 kwietnia 2012, 14:22

Witam, zamierzam dokonać zakupu w miarę przyzwoitego kasku, po prześledzeniu alledrogo upatrzyłem sobie kilka modeli, może ktoś z kolegów używa, używał któregoś z listy i może doradzić to z góry jestem wdzięczny.
Obok dodaje wynik testu SHARP:
SHOEI QWEST *****
SHOEI XR1100 *****
ARAI VIPER ***
BELL M5X *****
AGV GP TECH *****
SCHUBERTH S1 PRO **
Chętnie bym przymierzył wszystkie, pytanie tylko gdzie może koledzy z Poznania, Łodzi pomogą ustalić adresy odpowiednich sklepów.
Ostatnio zmieniony środa, 4 kwietnia 2012, 13:38 przez abduldzabarszej, łącznie zmieniany 1 raz.

GhostDog
Posty: 2805
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Postautor: GhostDog » wtorek, 3 kwietnia 2012, 14:38

będę nudny: Qwest-sprawdza się.
Szczególnie to, że nie powoduje urwania głowy przy wyższych prędkościach.Szyba dolega bardzo szczelnie, żadnych gwizdów, pinlock skuteczny-nic nie paruje nawet przy ujemnej temperaturze na zewnątrz. Bardzo dobrze leży na łbie. Jest miejsce na słuchawki lub BT. W deszczu jeszcze nie wypróbowany. Z tą cichością qwesta to of kors chwyt reklamowy ale faktycznie cicho jest w porównaniu z innymi.
XR chyba się nie sprawdzi (zrobiłem na XR jakieś 100km tylko ) na XJR-praktycznie to samo co qwest a kosztuje więcej.
oczywiście jedyny słuszny kolor to czarny matt
ja nabyłem u tego sprzedawcy i polecam: http://allegro.pl/listing/user.php?stri ... d=16542788

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:11

Kilka ich przemalowalim...i
Arai'e chyba jako jedyne mają zawias montowany na zewnątrz skorupy co powoduje iż otwory montażowe zawiasu szyby nie osłabiają skorupy.
Tylko cena :-?
Ale jakość wykonania - pierwsza klasa

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:32

Wszystkie są ok i z każdego będziesz pan zadowolony.
Na mój łeb najlepiej pasuje SHOEI i dlatego go używam. Mam XR1000 (poprzednik XR1100) bo się sprawdza przy większych prędkościach których to nie unikam.
Quest też jest bardzo fajny, miałem na łbie.

w niektórych sklepach są organizowane dni testowe dla kasków, jak Ci się nie spieszy to sobie przetestuj i zaatakuj odpowiedni dla Ciebie.

co do kolorów, to ja wolę bardziej widoczne, niż czarny mat.
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » wtorek, 3 kwietnia 2012, 17:20

sklepy moto-akcesoria czasami organizują dni testowe kasków SHOEI, więc moze jaak masz gdzies niedaleko i poczekasz...
hubertm

Awatar użytkownika
mryc
Posty: 863
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2008, 23:49
Model i rocznik moto.: XJR1300 '03 RP06 Extreme Yello
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Postautor: mryc » wtorek, 3 kwietnia 2012, 17:38

farba pisze:Kilka ich przemalowalim...i
Arai'e chyba jako jedyne mają zawias montowany na zewnątrz skorupy co powoduje iż otwory montażowe zawiasu szyby nie osłabiają skorupy.
Tylko cena :-?
Ale jakość wykonania - pierwsza klasa

- wszystko się zgadza tylko że moim skromnym zdaniem własnie przez te osłonki na zawiasy jest on najgłośniejszy, w dalsze wypady zatyczki polecam (Arai Sinister Gray owner)
Yello "Fly" Submarine
665664515

Awatar użytkownika
maras954
Posty: 237
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 21:42
Lokalizacja: inowroclaw

Postautor: maras954 » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:40

jak Mariusz, mam xr1000 i jestem bardzo zadowolony. wczesniej byl agv ti-tech i tez byl spoko.
mariuszdg pisze:co do kolorów, to ja wolę bardziej widoczne, niż czarny mat.

ja tez np. czarny polysk :mrgreen:

abduldzabarszej

Postautor: abduldzabarszej » wtorek, 3 kwietnia 2012, 21:17

SCHUBERTH S1 PRO http://moto.allegro.pl/schuberth-s1-pro ... 03857.html cena OK lecz test SHARP lipa, biorąc pod uwagę wynik tego testu pozostaje wybór pomiędzy SHOEI, BELL i AGV.

Model i grafika wybrane http://allegro.pl/shoei-xr1100-conquero ... 09934.html pozostało przymieżyc.

GhostDog
Posty: 2805
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Postautor: GhostDog » piątek, 6 kwietnia 2012, 06:46

abduldzabarszej, koniecznie chcesz przepłacać?
fakt, że nie ma wybranego malowania ale różnica 700 zł to już można komplet opon nabyć albo skrzynkę % :mrgreen: , po za tym gratis ciemna szyba i chusta(szczególnie chusta :) )
http://allegro.pl/listing/user.php?stri ... d=16542788

aha, kaski u tego sprzedawcy nie mają normy ..CE022(chyba takiej), mają natomiast takie coś, znaczy ichnia brytyjska jakaś norma, obsługa sklepu mówi po polskiemu, pewnie Polacy:
Obrazek

abduldzabarszej

Postautor: abduldzabarszej » piątek, 6 kwietnia 2012, 09:04

GhostDog, Nie będe przepłacał, ten link tylko wkleiłem bo na zdjęciach dobrze widać malowanie nic po za tym.
Zakupu dokonam u jednego z tych dwóch sprzedawców:
http://allegro.pl/kask-shoei-xr1100-con ... 56395.html
http://allegro.pl/shoei-xr1100-conquero ... 40252.html
Jeszcze jedno mam ochotę dokonać zakupu bez przymiarki, ale mam wątpliwości jaki rozmiar brać przy obwodzie 58,5cm M czy L :?: Nygus ze mnie i tyle (kup teraz bez wychodznia z domu, pracy i po bólu) do tej pory jeździłem w Lce ale wiadomo rozmiar rozmiarowi nie równy tym bardziej że był to nisko budżetowy UVEX PS400.

Jacek

Postautor: Jacek » piątek, 6 kwietnia 2012, 19:51

ja mam taką rade znajdź sklep w którym jest ten model, zmierz L i M i będziesz wiedział co zamówić .I jeszcze jedno nie wiem czy to reguła ale ja też mam jeden taki z taką nalepką z Anglii, a drugi z Niemiec z louisa .Ten angielski jest gorzej wykonany i gwiżdże . mowa o cabergu v2r


Wróć do „Kaski.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość