Nolan N87

Opinie o posiadanych kaskach.

Moderator: balth

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Nolan N87

Postautor: suzigsx1 » środa, 27 kwietnia 2016, 21:09

Po lekkich negocjacjach udało mi się wyrwać za 800 zł.
Pierwsze wrażenia:
-wreszcie nie wieje po gębie - naprawdę szczelny -rozkręciłem się do prawie 190 i było ok.
-pinlock jak na razie zdaje egzamin - zero parowania szybki-chuchane i dmuchane na postoju i nic,w deszczu jeszcze nie sprawdzany.
-w końcu mam kask z blendą
-wyściółka wypinana-można prać
-zdecydowanie cichszy od starego AGV GP1
Minusy:
-przy zakładaniu podwija mi się za każdym razem lewe ucho i muszę trochę się pobawić żeby go dobrze ułożyć na głowie :-P ale mam nadzieje że jeszcze się wyrobi.
Generalnie w tej cenie z tym wyposażeniem nie spotkałem innego kasku.na razie zrobione dopiero ok 200 km ale myślę ,że dalej będzie ok.
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nolan N87

Postautor: artur » środa, 27 kwietnia 2016, 21:12

Może masz odstające ucho? Może byś się wybrał w końcu na jakiś zlot bo nick znany od lat a piwo w lodówce.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Nolan N87

Postautor: Zdzislaw » środa, 27 kwietnia 2016, 22:08

suzigsx1 pisze:-przy zakładaniu podwija mi się za każdym razem lewe ucho i muszę trochę się pobawić żeby go dobrze ułożyć na głowie :-P ale mam nadzieje że jeszcze się wyrobi.


Kominiarka jest?

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1896
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Nolan N87

Postautor: Tomson » czwartek, 28 kwietnia 2016, 05:43

A ja N86 miesiąc temu nabyłem za niecałe 700 i też jestem zadowolony.

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Nolan N87

Postautor: suzigsx1 » czwartek, 28 kwietnia 2016, 23:05

artur patrzyłem w lusterko i to ucho raczej normalne więc nie wiem czemu akurat lewe. Co do zlotu to to nie mam jak się tłumaczyć bo zawsze coś wypadało ważniejszego co oczywiście nie jest żadnym tłumaczeniem- obiecuję poprawę.
Zdzisław kominiarka jest a bo co ?
Tomson też chciałem N86 ale w bezpośrednim zasięgu nie było go a nie chciałem kupować więcej bez mierzenia bo raz kupiłem i odsyłałem. poczekałem aż 87 pojawił się w Pabianicach i kupiłem po przymiarce.
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1896
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Nolan N87

Postautor: Tomson » piątek, 29 kwietnia 2016, 06:24

Bez przymiarki to nie ma mowy. Kilka kasków poprzymierzałem i każda firma ma inne rozmiarówki i kształty. Podobno uzależnione jest to od tego gdzie kask jest był produkowany i na jaki rynek.

nit

Nolan N87

Postautor: nit » piątek, 29 kwietnia 2016, 19:56

Wojtuś musisz ucho przyklejać plastrem..a prośbę kolegów mógłbyś spełnić chociaż raz i weź miód z własnej pasieki :->
Dla mnie oprócz blendy przeciwsłonecznej najważniejsze jest żeby nie parował w deszczu,nawet nie w deszczu a w ścianie wody>kiedy masz już mokrą kominiarkę i szaliczek od zdejmowania i na postoju wysuszysz szybkę zanim ruszysz żeby nie było wilgoci bo jak minimalnie rozszczelnisz to krople wlewają się do kasku...ale tego niestety nie sprawdzisz w sklepie... :]

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nolan N87

Postautor: artur » piątek, 29 kwietnia 2016, 20:27

No to jest na to pin lock
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

nit

Nolan N87

Postautor: nit » piątek, 29 kwietnia 2016, 20:31

Że co ta folia od środka?

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nolan N87

Postautor: artur » piątek, 29 kwietnia 2016, 20:36

2 szybka a nie folia.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

nit

Nolan N87

Postautor: nit » piątek, 29 kwietnia 2016, 20:47

To ile tych szybek...ja mam na rękawicach założone jeszcze spawalnicze ledwo wyczuwam kierownice a tu jeszcze delikatna malutka dodatkowa szybka ..zanim się ogarnę z tym wszystkim pot mi leci po skroni,nie nie chcę....pewnie dlatego że nie znam

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nolan N87

Postautor: artur » piątek, 29 kwietnia 2016, 20:56

Nie masz to nie znasz. Szukaj na google. Ja już nie wyjadę bez pin locka.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

nit

Nolan N87

Postautor: nit » piątek, 29 kwietnia 2016, 21:03

Ciągle muszę coś dokupować.Ciągle wydatki.Ile ten motór pochłania..to się kończy i znowu coś,myślałem że mam wszystko

Awatar użytkownika
czez
Posty: 1211
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 19:11
Model i rocznik moto.: XR
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Deptak
Kontaktowanie:

Re: Nolan N87

Postautor: czez » piątek, 29 kwietnia 2016, 21:18

Masz wszystko, nie przejmuj sie
ftw

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Nolan N87

Postautor: Zdzislaw » piątek, 29 kwietnia 2016, 21:42

Do pierwszej jazdy w deszczu i 10 stopniach na plusie, albo minusie :-P .
Ja po pierwszym razie z pinlockiem byłem w pełnym szoku. 100-120km/h w pełnym opadzie deszczu, z +11 na plusie, bezstresowo. |Szybka oczywiście przeźroczysta. W czarnej/dark smoke się nie da tak długo wytrzymać.

Awatar użytkownika
ołr
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 17:30
Model i rocznik moto.: XJR1300 2007
Województwo: G-pomorskie

Re: Nolan N87

Postautor: ołr » piątek, 29 kwietnia 2016, 22:35

NIT wysupłaj jeszcze około 100 złociszy na tego pinlocka. Nieoceniona rzecz. Raz go zamontujesz i o nim zapominasz tak samo jak o zaparowanej szybce.

Awatar użytkownika
korbek
Posty: 535
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 13:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2008
Województwo: S-śląskie

Re: Nolan N87

Postautor: korbek » sobota, 30 kwietnia 2016, 00:23

wróbel pisze:NIT wysupłaj jeszcze około 100 złociszy na tego pinlocka. Nieoceniona rzecz. Raz go zamontujesz i o nim zapominasz tak samo jak o zaparowanej szybce.

No właśnie nie zapominasz. Na koniec sezonu się wyciąga, opłukuje pod wodą trzymając za krawędzie i po wyschnięciu pozostawia rozprostowany (np. między książkami). Znam to z autopsji, bo pozostawiony przestał przylegać i porysał całą szybę.

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Nolan N87

Postautor: Holender » sobota, 30 kwietnia 2016, 18:13

Się kupuje z silikonową uszczelką i po kłopocie.
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
ołr
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 17:30
Model i rocznik moto.: XJR1300 2007
Województwo: G-pomorskie

Re: Nolan N87

Postautor: ołr » sobota, 30 kwietnia 2016, 18:59

Słuszna uwaga korbek. Masz browara :)

Awatar użytkownika
pioro
Posty: 1403
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 16:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dania

Nolan N87

Postautor: pioro » sobota, 30 kwietnia 2016, 19:07

korbek pisze:No właśnie nie zapominasz. Na koniec sezonu się wyciąga, opłukuje pod wodą trzymając za krawędzie i po wyschnięciu pozostawia rozprostowany (np. między książkami). Znam to z autopsji, bo pozostawiony przestał przylegać i porysał całą szybę.


Wszystko zależy od jakości materiałów. I tak dla przykładu, jeżeli w Shubercie nie zdejmiesz pinlocka, to się zgalwanizuje z szybą, ale jeżeli nie zdejmiesz go w Shoei ... to nie stanie się absolutnie nic, przez lata ...
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

Awatar użytkownika
korbek
Posty: 535
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 13:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2008
Województwo: S-śląskie

Nolan N87

Postautor: korbek » sobota, 30 kwietnia 2016, 22:04

Akurat pisałem na przykładzie Araia (oryginalny pinlock) - innych kasków dłużej nie uzywałem, więc dobrze wiedzieć. Teraz rzuciłem się na szybę Pro Shade, więc będę pilnował ściągania na zimę :)

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Re: Nolan N87

Postautor: suzigsx1 » niedziela, 1 maja 2016, 19:08

korbek pisze:
wróbel pisze:NIT wysupłaj jeszcze około 100 złociszy na tego pinlocka. Nieoceniona rzecz. Raz go zamontujesz i o nim zapominasz tak samo jak o zaparowanej szybce.

No właśnie nie zapominasz. Na koniec sezonu się wyciąga, opłukuje pod wodą trzymając za krawędzie i po wyschnięciu pozostawia rozprostowany (np. między książkami). Znam to z autopsji, bo pozostawiony przestał przylegać i porysał całą szybę.


Pytałem o to sprzedawcy-nic mam nie ruszać. Doświadczenia z pinlockiem jak do tej pory nie miałem to już nie wiem -wypinać to czy nie...
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
Wulu
Posty: 431
Rejestracja: piątek, 15 kwietnia 2016, 22:43
Model i rocznik moto.: Xjr 1300 2001 rp06
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Jawornik

Re: Nolan N87

Postautor: Wulu » niedziela, 1 maja 2016, 19:09

nit pisze:To ile tych szybek...ja mam na rękawicach założone jeszcze spawalnicze ledwo wyczuwam kierownice a tu jeszcze delikatna malutka dodatkowa szybka ..zanim się ogarnę z tym wszystkim pot mi leci po skroni,nie nie chcę....pewnie dlatego że nie znam

Poznasz, pokochasz.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nolan N87

Postautor: artur » niedziela, 1 maja 2016, 22:57

suzigsx1 pisze:Pytałem o to sprzedawcy-nic mam nie ruszać. Doświadczenia z pinlockiem jak do tej pory nie miałem to już nie wiem -wypinać to czy nie...

Zastanówmy się nad tym przez chwilę. Ruszać czy, nie ruszać? Zacytuję (być może nie dosłownie) jedno z praw Murphy’ego (chyba) w wolnym przekazie -" kiedy ludzie wyczerpią wszystkie idiotyczne pomysły to na koniec pozostanie im działać racjonalnie"
Podsumowując - jeżeli pin lock nie paruje to po jaką cholerę go zdejmować?
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
korbek
Posty: 535
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 13:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2008
Województwo: S-śląskie

Re: Nolan N87

Postautor: korbek » poniedziałek, 2 maja 2016, 05:50

suzigsx1 pisze:
korbek pisze:
wróbel pisze:NIT wysupłaj jeszcze około 100 złociszy na tego pinlocka. Nieoceniona rzecz. Raz go zamontujesz i o nim zapominasz tak samo jak o zaparowanej szybce.

No właśnie nie zapominasz. Na koniec sezonu się wyciąga, opłukuje pod wodą trzymając za krawędzie i po wyschnięciu pozostawia rozprostowany (np. między książkami). Znam to z autopsji, bo pozostawiony przestał przylegać i porysał całą szybę.


Pytałem o to sprzedawcy-nic mam nie ruszać. Doświadczenia z pinlockiem jak do tej pory nie miałem to już nie wiem -wypinać to czy nie...

Mi tą informację sprzedał facet robiący przegląd kasku przy okazji akcji promocyjnej w sklepie (zajmował się tylko Araiem), a później powtórzył sprzedawca. W moim przypadku pinlock się poluzował i pózniej nie miałem możliwości zamontować go tak, aby przylegał uszczelką do szyby. Przez szczeliny dostał się syf i w czasie jazdy porywał mocno szybę.

Możliwe, że u Ciebie nie ma potrzeby wyciągać pinlocka - dopiero tutaj dowiedziałem się, że nie dotyczy to wszystkich kasków.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nolan N87

Postautor: artur » poniedziałek, 2 maja 2016, 08:46

Czyli u Ciebie była potrzeba zdjęcia. Ja pisałem o innym przypadku. Kiedy to nie ma potrzeby zdjęcia. Więc się nie zdejmuje IMHO
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
pioro
Posty: 1403
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 16:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dania

Nolan N87

Postautor: pioro » poniedziałek, 2 maja 2016, 09:02

korbek pisze:W moim przypadku pinlock się poluzował i pózniej nie miałem możliwości zamontować go tak, aby przylegał uszczelką do szyby.

Takiego pinlocka jeszcze nie widziałem ... ale ja jeszcze wielu rzeczy w życiu nie widziałem. W Shubercie i Shoei pinlocki nie mają żadnej uszczelki i nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby pinlock mógł się "poluzować". W tych kaskach, pinlock całą powierzchnią przylega do szyby. Kiedy na serwisie Shuberta, z którym mam sporo problemów (C3 Pro), powiedzieli żebym co jakiś czas zdejmował pinlocka, bo może się zgalwanizować, było już po ptokach ... po z ciągnięciu, został wyraźny kontur pinlocka, na stałe zgalwanizowany z szybą. Pytałem o to samo ludzi z Shoeia, ale wyrazili tylko zdziwienie. W zeszłym miesiącu, czyli po 1½ roku, wyciągnąłem pinlocka z Shoeia i nie zauważyłem absolutnie niczego niepokojącego.
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

Awatar użytkownika
Maciejka
Posty: 531
Rejestracja: sobota, 17 maja 2014, 12:35
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Września

Re: Nolan N87

Postautor: Maciejka » poniedziałek, 2 maja 2016, 09:20

Pinlock może się poluzować bo nie jest montowany na wcisk. Te małe zaczepy które trzymają pinlocka to mimośrody, które w zależności od położenia dociskają lub luzują pinlocka. Ja bym się ograniczył do sprawdzenia co jakiś czas położenia tych zaczepów. Na zewnętrznej stronie jest odstający czubek ułatwiający orientację

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Nolan N87

Postautor: Zdzislaw » poniedziałek, 2 maja 2016, 10:04

Pióro, tak jak napisał Maciejka. Masz mimośrody w szybie, coby sobie wyregulowac docisk pinloka. W zeszłym roku wymienialem u mnie w Szoju na nowego w czarnej szybie. Do momentu zdjęcia szyby z kasku na jesien było ok. Wczoraj zalozylem z powrotem ową szybę i kupa. Pinlok paruje od gory.... Cza wyregulowac. Co do mycia pinlocka, ja preferuje pranko w spirycie. U nas woda do bani i zostawia smugi na nich...
Uszczelka jest silikowowa w , wiec jak jej niby ni ma, to zestarzala się i stwardniała.

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Nolan N87

Postautor: Holender » poniedziałek, 2 maja 2016, 10:28

Chyba że jest to pinlock bez uszczelki, takie również występują.
And any fool knows a dog needs a home,

A shelter from pigs on the wing.


Wróć do „Kaski.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości