kurtka halvarssons graffiti

Opinie o kurtkach i spodniach, w jakich jeździliśmy bądź jeździmy.

Moderator: troll

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

kurtka halvarssons graffiti

Postautor: balth » czwartek, 8 maja 2008, 18:17

się wreszcie doczekałem odpowiedniego rozmiaru ;-) i koloru.

Obrazek

na pierwszy strzał: bomba. qpa kieszeni i wywietrzników. coprawda dzisiaj temperatury takie nie kosmicznie ciepłe ale jadąc z wpiętą membraną i podszewką było mi... komfortowo. :-D czyli ani za ciepło, ani za chłodno. półtorej godziny wcześniej jechałem w starym beringu i p[o pleckach mi ciekło :-\
bardzo fajnie dopasowana kurtka - trzyma się blisko krzyża czyli tam, gdzie w casie jazdy jest chłodno. nie mam wrażenia, że mam rozpiętą kurtkę i wietrzysko piździ po pleckach.

a jak będzie dalej to będę relacjonował.
więcej info na stronie producenta i polskiego dystrybutora
bye

balth

Awatar użytkownika
donCezarre
Posty: 2148
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 13:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: donCezarre » czwartek, 8 maja 2008, 19:32

uuuuuu. balth a jaki ty piękny będziesz teraz :roll:

[ Dodano: 2008-05-08, 20:34 ]
aaa .. jeszcze jedno,
najlepsze jest to "poidełko z wodą " buuuhahhaaaaa ale się obśmiałem: uwaga: -- z wodą!!!
Prawdziwy mistrz wygrywa zawsze.......

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » czwartek, 8 maja 2008, 20:02

cezaRYton pisze:uuuuuu. balth a jaki ty piękny będziesz teraz :roll:


jak to: będę? zawsze byłem i jestem piękny 8-) :mrgreen:

aaa .. jeszcze jedno,
najlepsze jest to "poidełko z wodą " buuuhahhaaaaa ale się obśmiałem: uwaga: -- z wodą!!!


no, wreszcie zajarzył co jest najważniejsze ;-)
bye

balth

MadMike

Postautor: MadMike » piątek, 9 maja 2008, 07:14

Eee... ja bym tyle za poidełko nie dał :lol:

Piękna, ale dla mnie nie ta kategoria cenowa... Co najwyżej RetBike... :-(

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » piątek, 9 maja 2008, 13:11

MadMike pisze:Eee... ja bym tyle za poidełko nie dał :lol:

Piękna, ale dla mnie nie ta kategoria cenowa... Co najwyżej RetBike... :-(


ja po prostu dorosłem już do takiego ciucha:-)
bye

balth

MadMike

Postautor: MadMike » piątek, 9 maja 2008, 14:49

balth pisze:ja po prostu dorosłem już do takiego ciucha:-)


Rozumiem, że jestem za młody na taki gadżet z wodopojem :lol:

To jak ja będę w Twoim wieku, to w czym Ty będziesz wtedy jeździł? W skafandrze kosmonauty? :lol:

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » piątek, 9 maja 2008, 15:45

MadMike pisze:
balth pisze:ja po prostu dorosłem już do takiego ciucha:-)


Rozumiem, że jestem za młody na taki gadżet z wodopojem :lol:


o masz, chlapnij ozorem to od razu cię wypunktują ;-)
ja po prostu wolę odżałować raz na X czasu i mieć z bani. nie kupuje co sezon tanich rzeczy z którymi później muszę walczyć. i absolutnie do nikogo o nic nie piję ;-)

To jak ja będę w Twoim wieku, to w czym Ty będziesz wtedy jeździł? W skafandrze kosmonauty? :lol:


śmichy-chichy? outlast powstał właśnie na potrzeby skafandrów kosmicznych :mrgreen:
masz demo tutaj
bye

balth

MadMike

Postautor: MadMike » piątek, 9 maja 2008, 17:34

A ze mnie prorok cy ki diobeł :lol:

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » niedziela, 11 maja 2008, 16:49

MadMike Powiem Ci że stroje z Ret Bika mają za podobną cene więcej bajerów niż za bardziej popularnej firmy kurtke w tej samej cenie. Tak wydedukowałem szukając kurtke dla mojej dziewczyny, szukałem we wszystkich znanych mi formach. Tak mi sie wydaje że może lepiej kupić kurtke troche uboższą w kieszenie i inne bajery a kupić np UVEX-a albo jakąś inną wykonaną z zupełnie inną jakością. Tym razem kupując ciucha tak zrobie i sprawdze na własnej skórze czy jest w tym odorbina racji chociaż. Pozdrowienia z Drawskiego Poligonu
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5558
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » niedziela, 11 maja 2008, 17:51

Muszę was przywołać trochę do porządku bo temat dotyczył kurtki a większość postów to już luźna gadanina.
Pilnujmy trochę porządku to innym użytkownikom ułatwi to szukanie niezbędnych informacji.

lavoc

Postautor: lavoc » sobota, 31 stycznia 2009, 16:09

Witam
Balth powiedz jak Ci się spisuje ta katana halvarssons jesteś z niej zadowolony ?
Czy kupiłbyś ją drugi raz czy coś cię w niej zaskoczyło czy nadaje się na chłodniejsze dni i jak w cieplejsze ? Czy te kosmiczne technologie są rzeczywiście takie dobre. Napisz proszę parę słów .
Mam zamiar nabyć w Larssonie w Wawie identyczną wraz ze spodniami i ciekawy jestem jak Ci się w tym jeździ zwłaszcza że mało to nie kosztuje.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » środa, 4 lutego 2009, 11:19

graffiti rulez. ja generalnie używam tylko dwóch kurtek z trzech. ta najmniej używana to bering, który juz mi przemókł kiedyś i nie jestem jej w 100% pewny tym niemniej jeżdżę w niej w trasy oraz zimne dni (np. w wigilię ;-) ).
graffiti nie nadaje się na zimne-zimne dni. jadąc w trasę nocną i deszczową w czerwcu założyłem pod nią polara na wsi słuczaj i to był dobry ruch. nazwałbym ją jednak raczej letnią kurtką. wygodna. za krótka imho (ale ja mam 190 cm wzrostu). fajne kieszenie. mógłby być wyższy kołnierz. beznadziejne umieszczenie przezroczystej kieszeni na PRAWYM rękawie.

kupiłbym jeszcze raz.
jak kto chce zamacać to będąc w wawie zapraszam.
bye

balth

lavoc

Postautor: lavoc » środa, 4 lutego 2009, 14:38

Dzięki Balth za cenną opinie . Szukam złotego środka jeśli chodzi o ubranie i twoje
słowa wezmę pod uwagę.
Jeśli ktoś z szanownego forum ma jakieś ciuchy z których jest jakoś szczególnie zadowolony i je poleca to proszę o info

dzięki
pozdrawiam

eterum

Postautor: eterum » poniedziałek, 9 lutego 2009, 23:48

Chociaż kurtkę mam od wigili to już zrobiła na mnie super wrażenie. W niskich temperaturach (ok. 5 st) w cienkim polarze jest komfortowo. Szczególnie spodnie GI pants (komplet z tą kurtką) mogę polecić bo z samą tylko bielizną termalną pod spodem jest optymalnie ciepło.

Używałem spodni Lindstrands Lizard (ta sama firma co Halvarssons) która nie ma podpinki z outlastu i w takich temperaturach było mocno czuć na nogach.

Co do tej przeźroczystej kieszonki na rękawie to idealnie pasuje na moją komórkę. Mogłaby tylko być naszyta bardziej na lewo ale w czasie jazdy można tam sobie operować nie odrywając ręki od kierownicy.

Protektory są bardzo duże i w testach wypadają bardzo przyzwoicie. Szkoda tylko że back protector nie jest dokładany w standarcie.

Generalnie jestem jak narazie (ok 500 km) bardzo zadowolony. 3 kurtki w jednej..

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 10 lutego 2009, 10:26

eterum pisze:[..]
Używałem spodni Lindstrands Lizard (ta sama firma co Halvarssons) która nie ma podpinki z outlastu i w takich temperaturach było mocno czuć na nogach.
[..]


ty, no ale nie porównuj lizardów z gi'ami. pierwsze to raczej na enduro - przecież to są bardzo lekkie spodnie IMHO letnie.

gi pants to ciuchy all season i chyba je popełnię w tym sezonie....
bye

balth

motoartur

Postautor: motoartur » niedziela, 28 czerwca 2009, 15:28

Mam pytanie do posiadaczy Graffiti i Gi-Pants a propos siatkowego materiału (cienki pas zaczynający się z przodu u dołu kurtki, zawijający na barku i przechodzący na plecy). Siatka ta występuje tylko w modelu czarnym kurtki. Pomarańczowe moro i szaro czerwona wersja mają w tych miejscach taki sam materiał jak w pozostałej części kurtki. W przypadku spodni Gi-Pants siatka występuje na udach tylko w modelu białe moro. W pomarańczowym i czarnym modelu już jej nie ma.

Czy miejscach gdzie jest siatka kurtka nie jest zbyt przewiewna i nie przepuszcza od razu wody? Wydaje mi się że będzie wiać po nerkach i zalewać wodą wnętrze kurtki przy najmniejszym deszczu. Da się w tym jeździć bez membrany?

[ Dodano: 2009-06-28, 16:35 ]
Ilustracje do pytania:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » poniedziałek, 29 czerwca 2009, 08:32

da się jeździć bez membrany i podpinki.
będzie mokro i będzie przewiewnie.
generalnie pomysł z wpinana membraną jest dla mnie trochę chory - co z tego, że masz niby sucho jak i tak cały ciuch jest mokry jak szmata (ciężki/niewygodny/itp)? imho pomysł z membraną w zewnętrznej warstwie kurtki/spodni (integralna) jest better. chociaż będzie cieplej wtedy...
jak zwykle: wyższość świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy....

jak mogę kuledze jeszcze pomóc? :-)
bye

balth

motoartur

Postautor: motoartur » poniedziałek, 29 czerwca 2009, 23:30

Dzięki za odpowiedź!

Miałem jedynie wątpliwość, że bez membrany może przewiewać plecy i nerki. Jednak jak nie wieje po plerach to spoko.

Kompletuję cały ubiór i trafiłem na tani sklep z cuchami Halvarssons w UK. Kurtka i spodnie sa za ok 2100 plus 35funtow przesyłka. Jednak może znajdę jeszcze jakieś inne ciuchy.


Wróć do „Kurtki i spodnie.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość