Co sadzicie o tym zestawie?

Opinie o kurtkach i spodniach, w jakich jeździliśmy bądź jeździmy.

Moderator: troll

piotrtimzzz

Co sadzicie o tym zestawie?

Postautor: piotrtimzzz » sobota, 22 czerwca 2013, 18:38

kurtka http://www.topgearsuperstore.com/mega-c ... acket.html

spodnie http://www.topgearsuperstore.com/mega-c ... users.html

i teraz pytanko:
-kurtka-czy ma byc dosc opieta czy lekko luzna w klacie,pod nia bede jeszcze jakis polar pewnie mial ale jak juz wszystko zaloze to czy powinno byc troszke luzno czy raczej opiete

-spodnie- normalne dziny mam 34 i sa akurat a te portki skorzane mysle zamowic 36 cali w pasie,co myslicie? nie beda za luzne czy skora to jakos inaczej sie uklada? czy jak?
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 czerwca 2013, 13:54 przez piotrtimzzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mryc
Posty: 861
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2008, 23:49
Model i rocznik moto.: XJR1300 '03 RP06 Extreme Yello
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Postautor: mryc » sobota, 22 czerwca 2013, 19:05

1. - skóra ma być opieta, tym bardziej jeśli ma sensowne ochraniacze, przymiaraka na bieliznę bądź T-shirt'a, gwarantuję że jak Ci się zachce polarka dołożyć to się zmieścisz, skóra się rozciągnie i tak. Tip z toru - w skórzane kobi nie powinieneś dąc rady samemu się ubrać.
Kask fajny, wiele wygrywa z konkurencją, cena, waga, itd., w moim przypadku jest jedno ale, rozmiar S mnie zdecydowanie uciska na wysokościach skroni (i tu się nie rozbije) a M zbyt duży, wszystko od pecyny zależy
Yello "Fly" Submarine
665664515

Awatar użytkownika
Unfamiliar
Posty: 1448
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 13:34
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: PL

Postautor: Unfamiliar » sobota, 22 czerwca 2013, 20:07

Ano dobrze Mrycu prawi.
Mam ciut luźną skórę (qwa, jak to brzmi, hehehe) i spinam ją forumowa kamizelką. Powyżej 120kmh szarpało niemiłosiernie.
***** ***

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » sobota, 22 czerwca 2013, 21:17

zależy gdzie i jak chcesz jeździć.
Jako pierwszy zestaw (pewnie przez jakiś czas jedyny) wybrałbym jednak texy, szczególnie biorąc pod uwagę pogodę na wyspach. Tu na 100% szukałbym jakiś gore-texów, z wprasowaną membraną. Czyli nie (tak jak np Modeka robi) trzy warstwowe, a właśnie dwu warstwowe (gacie plus podpinka ocieplająca). To samo z kurtką. Mam temat obadany i wież mi, że nie używam przeciw deszczówek.

Skóra na tor i pogodę tak. W razie krótkich przelotów (np do pracy w deszczu) za dużo zachodu według mnie.

Prawdą jest jednak, że tylko skóra potrafi skutecznie ochronić przy konkretnym ślizgu. Zawsze coś za coś.
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

piotrtimzzz

Postautor: piotrtimzzz » sobota, 22 czerwca 2013, 22:47

moto mum 4 fun , mam tez auto jak trzeba,moto bedzie uzywane tylko jak bedzie sucho i niezbyt wialo,wiec az tak bardzo mi nie zalezy na ciuchu na kazda pogode tylko wlasnie dla przyjemnosci ;)

mryc pisze:1. - skóra ma być opieta, tym bardziej jeśli ma sensowne ochraniacze, przymiaraka na bieliznę bądź T-shirt'a, gwarantuję że jak Ci się zachce polarka dołożyć to się zmieścisz, skóra się rozciągnie i tak. Tip z toru - w skórzane kobi nie powinieneś dąc rady samemu się ubrać.
Kask fajny, wiele wygrywa z konkurencją, cena, waga, itd., w moim przypadku jest jedno ale, rozmiar S mnie zdecydowanie uciska na wysokościach skroni (i tu się nie rozbije) a M zbyt duży, wszystko od pecyny zależy

dzieki za rade z ciuchema co do kasku to wlasnie dziwne bo jak mieze glowe to 56 czyli wychodzi z rozmiarowki S a jak poszedlem do kolesia on ma kask M i ma chyba o 1 cm mniejsza glowe niz ja i ja zalozylem jego to idealny,wszedzie ciasno zero ruchu kasku gdziekolwiek(beton z tymi rozmiarami) dlatego wlasnie zmieniam na M (jak cos zawsze moge wymienic
dzieki za rade :mrgreen:
----------------------------------------------------
Unfamiliar pisze:Ano dobrze Mrycu prawi.
Mam ciut luźną skórę (qwa, jak to brzmi, hehehe) i spinam ją forumowa kamizelką. Powyżej 120kmh szarpało niemiłosiernie.


hehe dobre z ta skora :mrgreen:

piotrtimzzz

Postautor: piotrtimzzz » niedziela, 23 czerwca 2013, 13:55

kurde dopiero teraz zauwazylem ze zamiast linka do kurtki dalem do kasku , wiec juz poprawione a kask w kaskach pokazalem ;) sprzet juz caly zamowiony wiec w przyszlym tygodniu powinno dojsc ;)

Awatar użytkownika
darek
Posty: 219
Rejestracja: piątek, 30 stycznia 2009, 17:14
Lokalizacja: Grimstad

Postautor: darek » niedziela, 23 czerwca 2013, 22:27

Tak jak pisze *mariuszdg , mam 3 czesciowe ubranko helda i problem jest taki ze jak nie mam zalozonej membramy to czesto przemakam jadac z pracy, raptem 4 km, taki klimat , podobny do wyspiarskiego. Dlatego 2 czesciowy wydaje mi sie wygodniejszy.
XJR na

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 19:04

Unfamiliar pisze:Powyżej 120kmh szarpało niemiłosiernie.

Niezłe to ciut musi być, kiedyś tyż miałem luźną kurtkę ale dawała o sobie znać dopiero powyżej 160.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 21:11

Unfamiliar pisze:Ano dobrze Mrycu prawi.
Mam ciut luźną skórę (qwa, jak to brzmi, hehehe) i spinam ją forumowa kamizelką. Powyżej 120kmh szarpało niemiłosiernie.

Więcej jeść i spać i będzie ok ;-)
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
Unfamiliar
Posty: 1448
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 13:34
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: PL

Postautor: Unfamiliar » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 21:30

W sumie mógłbym sprzedać ją Buko. Nań jak obszył:)
***** ***


Wróć do „Kurtki i spodnie.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość