UWAGA NIERZETELNY KURIER

Zamieszczamy tu dane sklepów, komisów, serwisów itp. gdzie nas obsługiwano, i które chcielibysmy polecić innym lub wręcz przeciwnie.
Bigos

UWAGA NIERZETELNY KURIER

Postautor: Bigos » niedziela, 1 maja 2011, 21:46

Chciałbym przestrzec innych motocyklistów chcących wysłać motocykl lub jakąkolwiek przesyłkę do Polski przed nieuczciwym kurierem.
Przed świętami wysłałem do Polski motocykl dla kolegi za pośrednictwem firmy "Sokół". Motocykl miał dotrzeć następnego tygodnia w okolicach środy-czwartku. W czwartek w nocy zaniepokojony odbiorca skontaktował się z kurierem i... dowiedział się, iż wynikły "nieprzewidziane opóźnienia" i motocykl dojedzie do niego w sobotę. Kolega z tego powodu odłożył zaplanowany wyjazd do rodziny na święta. Czekał na motocykl do późna w nocy w sobotę i... nie doczekał się. Ani właściciel firmy, ani kierowca nie odbierali telefonów ode mnie i od nowego właściciela motocykla. Dopiero po kilku soczystych SMS-ach dowiedzieliśmy się, że samochód zepsuł się i motocykl przesyłka dotrze może za tydzień. W końcu po świętach kolega pojechał sam odebrać motocykl około 100km od jego domu. Na miejscu okazało się, że lusterka zostały POURYWANE!!! Właściciel firmy wyjaśnił mi, iż te lusterka demontuje się bardzo szybko przez wyciągnięcie ich z mocowań (aby się nie połamały w trakcie transportu), a nie przez odkręcenie dwóch śrub mocujących je do stelaża owiewki. Na jakiekolwiek próby rozmowy i rozwiązania problemu pan Krzysztof (właściciel firmy kurierskiej "Sokół) odpowiada krzykiem i rozłącza się.
Dbając o własne zdrowie psychiczne wystrzegajcie się kontaktów z tą oto firmą kurierską:
www.firmasokol.rox.pl/
Bardzo prosiłbym o przesłanie tej wiadomości na wszystkie możliwe fora motocyklowe w Polsce.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 maja 2011, 15:38 przez Bigos, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » niedziela, 1 maja 2011, 21:50

Rozumiem, że urwał lusterka, spóźnił konkretnie transport i jeszcze kozaczył??
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » niedziela, 1 maja 2011, 21:56

trzeba gościa do bagażnika i potem do lasu.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Seba707

Postautor: Seba707 » niedziela, 1 maja 2011, 22:02

Dzieki Bigos tylu ludzi wysyla sprzety i czasem sie pytaja to sie firme zareklamuje od dupy strony ;)

Awatar użytkownika
marki
Posty: 1419
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 11:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Explorer 1200
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Lubosz

Postautor: marki » poniedziałek, 2 maja 2011, 11:05

Artur dobrze mówi z tym lasem, a u mnie Lasy są piekielnie piękne..........

GhostDog
Posty: 2816
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 2 maja 2011, 11:51

Panowie, ja bym uważał na słowa na otwartym forum pod adresem konkretnego gościa. :mrgreen: Lepiej za dużo nie napisać.

Bigos

Postautor: Bigos » poniedziałek, 2 maja 2011, 12:29

Jeszcze raz powtarzam, ze chciałem tylko ostrzec innych potencjalnych klientów firmy kurierskiej "Sokół" przed ich brakiem profesjonalizmu. Sprawy w sądzie zakładać nie będę, ponieważ od momentu, kiedy zapakowałem motocykl na vana przestał on być moja własnością i poszkodowanym w tej sprawie jest mój kolega, który otrzymał motocykl tydzień po czasie z powyrywanymi lusterkami. Ja napisałem posta dopiero po niemiłej rozmowie z właścicielem firmy. Chciałem załatwić sprawę polubownie i w grzecznym tonie. Pan Krzysztof, właściciel firmy nie dał mi dojść do słowa, przekrzykiwał mnie, starał się mnie uczyć w jaki sposób montuje się lusterka w motocyklach i w jaki sposób łatwo się je demontuje, a w finale jak totalny prostak rozłączył się. Nie usłyszałem nawet prostego przepraszam, które być może załatwiło by całą sprawę. Oczywiście nie boję się żadnej odpowiedzialności karnej z powodu napisania tegoż posta (ta sama informacja opublikowana została na wszystkich forach motocyklowych, na których jestem zalogowany ja i moi znajomi w całej Polsce oraz UK), jednak wolałbym aby inni użytkownicy spokojniej dobierali słowa w komentarzach. Wystarczy, aby firma straciła kilkudziesięciu klientów i nauczyła się traktować ich z szacunkiem.

GhostDog
Posty: 2816
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 2 maja 2011, 12:44

Bigos pisze:Jeszcze raz powtarzam, ze chciałem tylko ostrzec innych potencjalnych klientów firmy kurierskiej "Sokół" ...

Bigos, mi chodziło o to, że na otwartym forum nie można nikogo nazywać np. "oszustem, zabójcą, złodziejem..." już nie wspomnę o innych. Gość może cię pozwać do sądu , żądać odszkodowania itp. Moim zdaniem to raczej użył bym słów: "ostrzegam przed..." bo jest np."niesolidny, niesłowny, ma wszystko w dupie itp.."
a już za wywożeniem do lasu to bym nie był, ..takie mamy ładne lasy po co je psuć :mrgreen:
Jak znam życie to Jaro wyrżnie ten temat w kosmos, ale mogę się mylić.
Pozdrawiam :mrgreen:

Bigos

Postautor: Bigos » poniedziałek, 2 maja 2011, 15:37

Jasne, masz zupełną racje. Użyłem słowa "oszust" kierowany impulsem zaraz po niemiłej rozmowie z bardzo niemiłym właścicielem firmy. Lepszym tytułem będzie "Uwaga nierzetelny kurier" i na taki też teraz zmieniłem.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 3 maja 2011, 08:17

a daleko ta firma ma siedzibę? może by się przejechać w ramach wycieczki i posłuchać o sposobach montowania lusterek? taką większą grupą? ;-)
bye

balth

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » wtorek, 3 maja 2011, 09:55

Wielka Brytania

94 Calderon Road

E11 4EU

Leyton

balcik, toć przecie Kolega stronę wrzucił parę postów wyżej ;-)
hubertm

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » wtorek, 3 maja 2011, 10:28

Za daleko - nie jadę. Ale może coś zamówić od niego? Wtedy sam przyjedzie... :evil:
Oczywiście nie mam na myśli żadnego lasu ani innych tym podobnych, a karalnych, gróźb. Bardzo mnie zainteresował temat montażu lusterek w transporcie. To cholernie ciekawe jest. I pożyteczne. I przydaje się w życiu codziennym. Może sobie nawet zrobię zdjęcie z lusterkiem...
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487


Wróć do „Sklepy, salony, serwisy - polecamy; odradzamy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości