Gdzie w Łodzi serwisować i naprawiać ?

Zamieszczamy tu dane sklepów, komisów, serwisów itp. gdzie nas obsługiwano, i które chcielibysmy polecić innym lub wręcz przeciwnie.
michomir

Gdzie w Łodzi serwisować i naprawiać ?

Postautor: michomir » sobota, 26 maja 2012, 09:03

Witam wszystkich.
Panowie ,gdzie w Łodzi lub okolicach można z całym spokojem pozostawić swoją xjrkę w fachowych rękach mechanika?

Awatar użytkownika
Robert Urbaniak
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2011, 06:35
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Robert Urbaniak » sobota, 26 maja 2012, 20:34

Ja u Roberta w Dobroniu swoją serwisuję (wcześniejsze moto też tam prowadzałem) i zawsze ok. Chłopak siedzi w tym od lat i z tego żyje. To nie tak daleko od Łodzi... I co ważne - tanio!

Awatar użytkownika
ptysiornia
Posty: 564
Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 16:20
Model i rocznik moto.: Agent Orange '20
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w Łodzi serwisować i naprawiać ?

Postautor: ptysiornia » niedziela, 27 maja 2012, 14:42

michomir pisze:Witam wszystkich.
Panowie ,gdzie w Łodzi lub okolicach...


Zgodnie z tym co admin pisze w Uhma Bike ;-)
ptyś
Oj, grzmi! Będzie burza!

HotelTango

Postautor: HotelTango » czwartek, 31 maja 2012, 11:31

Trudny temat :)
Nie trafiłem w Łodzi na człowieka który potrafiłby cokolwiek dobrego zrobić z xjr, w zeszłym sezonie boleśnie sie o tym przekonałem.
Z cięzkiego syfu w jakim serwis RUT MAR oddał mi motocykl wyciągnął go Andrzej z motoimportu z Kutna od którego notabene kupiłem xjr. Znów chodzi idealnie.

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » czwartek, 31 maja 2012, 18:10

Robert Urbaniak daj jakiś namiar na gościa bo jestem zainteresowany łódzkim tematem ?
Hotel Tango rozwiń trochę temat plz...
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

michomir

Postautor: michomir » piątek, 1 czerwca 2012, 08:17

HotelTango pisze:Trudny temat :)
Nie trafiłem w Łodzi na człowieka który potrafiłby cokolwiek dobrego zrobić z xjr, w zeszłym sezonie boleśnie sie o tym przekonałem.
Z cięzkiego syfu w jakim serwis RUT MAR oddał mi motocykl wyciągnął go Andrzej z motoimportu z Kutna od którego notabene kupiłem xjr. Znów chodzi idealnie.


Właśnie mam podobne doświadczenia i chcąc ich uniknąć w przyszłości usiłuje kogoś znaleźć kto by nie tylko nie spieprzył za dużo ale może nawet coś polepszył w mojej 1300 motorynce.
A do tego Dobronia można jakiś namiar prosić?

HotelTango

Postautor: HotelTango » piątek, 1 czerwca 2012, 08:55

Myśle, że dobrym wstepem będzie fakt, że oddałem motocykl w zeszłym sezonie w połowie sierpnia a odebrałem na początku pażdziernika. Nie chciałem, żeby z xjr zrobili mi rakiete kosmiczną, tylko przywrócili poziomy paliw w gażnikach do serwisowego poziomu i z takim tematem, liczyłem, że sobie poradzą.
Mocno się myliłem.
Pierwszy raz po motocykl przyjechałem po 3 tygodniach (miał być gotowy w 3 dni wg mechaników). Człowiek który go zaczął robić wyjechał na urlop i zostawił nieskończoną maszyne koledze. Ten oddał mi "zrobiony" motocykl.
Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłem do rut maru zeby przyjechali z przyczepa po moj motocykl na parking bo nie zaryzykuje jazdy do nich z takimi objawami jakie czułem pod sobą. Muł totalny, nieschodzenie z obrotów i metaliczny dzwięk, klekot- w moich najgorszych przypuszczeniach- przestawionego rozrządu. Opisałem w serwisie moje odczucia dotyczące jazdy, rut mar mial od nowa wszystko sprawdzic. Po kolejnych 2 tygodniach pojechalem do nich pomimo braku jakiegokolwiek kontaktu z ich strony.
Przejżeli wszystko i juz teraz napewno bedzie super. Na pytanie dlaczego wczesniej nie bylo super mechanik mocno sie wymigiwal od odpowiedzi, że "aaaaa, głupia sprawa, szkoda gadać". Dowiedziałęm się że rozrząd na szczęście jest cały a metaliczny dzwięk i zmulenie wynikały z...niedokręconych gaźników. Przy okazji wyregulowali zawory (pomimo, że mój zaufany ex właściciel xjry - Andrzej zrobił to 4 miesiące wcześniej), wyregulowali gaźniki, poustawiali poziomy paliw. Motocykl oddawali a w zasadzie wciskali mi go spowrotem, żeby już sie tylko go pozbyć metodą sprzedawcy- rumuna "ooo jaki świetny motocykl, oo jak teraz jeżdzi, nasz super hiper utytułowany prosowy z certyfikatami zawodnik-mechanik-tester-oblatywacz pucharu polski przejechał sie pana yamahą i mówi, że wszystko świetnie chodzi i jest dynamiczny i dziękujemy 850zł prosze.
Z wielką obawą wsiadłem na yamahe, odkręciłem i dupa. Dziura w obrotach, brak dynamiki, dziwny dzwięk całego silnika, brak momentu w dole... Zadzwoniłem od razu do Andrzeja z Kutna prosząc go o pomoc bo rut mar zjebał mi (i jemu) xjr.
Andrzej wziął ją do siebie w paździrniku i w ten sposob zeszły sezon zakończyłem w sierpniu :/
W tym sezonie yamaha przyjechała do mnie na pace z Kutna w kwietniu. Andrzej powiedział od razu, że za to do jakiego stanu pozwoliłem doprowadzić motocykl powinien mi policzyć podwojnie za robote :) Ale tego nie zrobił oczywiście.
Pierwsze co musiał wymienić to filtr powietrza bo ten był całkowicie zalany przez gaźniki paliwem. Co za tym idzie paliwo dostało sie tez do oleju. Poziomy paliw były abstrakcyjnie wykręcone. Jeśli serwisówka zakłada w moim roczniku za norme wartosci 33-35 to teraz miałem 42. Gaźniki zmierzone wakuometrem po "serwisie" rut mar pokazywały totalnie niedorzeczne wartości. Zawory były za ciasne.
Andrzej rozkładając i składając wszystko od nowa zauważył pewną prawidłowość którą potwierdził w swoich ksiązkach serwisowych. Rut Mar ustawił mi poziomy paliw zgodnie z serwisówką dotyczącą modelu 2005 :!: Zero myślenia. Reszta ich ustawień nie była zgodna już z niczym.

Awatar użytkownika
Robert Urbaniak
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2011, 06:35
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Robert Urbaniak » piątek, 1 czerwca 2012, 23:34

Masakra... :( Przestroga przed serwisem godna zapamiętania...
Jeśli pytacie o tego chłopaka z Dobronia to jak już wcześniej pisałem, prowadziłem mu swoje moto przed nabyciem XJR a ostatnio na początku sezonu XJR na regulacje zaworków, zrobił mi też synchro i ogólnie przejrzał. Dobroń to 10 km za Pabianicami, z Łodzi pewnie z 20 km. Można zostawić moto i blisko jest PKP - wrócić do Łodzi (albo przyjechać z kimś). Nie wiem czy mogę tak publicznie dawać jego numer, nie ma działalności. Pracował w serwisach w Łodzi, od paru lat robi na swój rachunek w domu. Jak trzeba coś wymienić to części można mu przywieźć lub jeśli nie to on sprowadza. Ma do tego dobrą rękę. Ja sobie go chwalę i wielu moich znajomych również. Nie chcę tu jakiejś reklamy robić czy coś takiego.
Może inaczej - jest sezon, jeśli ktoś z Was będzie chciał to dajcie znać, pojedziemy do niego i zorientujecie się co i jak. Ja przy okazji chętnie przewietrzę swoja ciuchcię :)

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » sobota, 2 czerwca 2012, 14:37

Ok to będę skrobał jakby co do Ciebie na pw.
A rut mar będę z daleka omijał :roll:
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

michomir

Postautor: michomir » niedziela, 3 czerwca 2012, 18:48

suzigsx1 pisze:Ok to będę skrobał jakby co do Ciebie na pw.
A rut mar będę z daleka omijał :roll:

Ja podobnie.
Dzieki bardzo.

Robert_BMW

Postautor: Robert_BMW » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 08:38

HotelTango pisze:Trudny temat :)
Nie trafiłem w Łodzi na człowieka który potrafiłby cokolwiek dobrego zrobić z xjr, w zeszłym sezonie boleśnie sie o tym przekonałem.
Z cięzkiego syfu w jakim serwis RUT MAR oddał mi motocykl wyciągnął go Andrzej z motoimportu z Kutna od którego notabene kupiłem xjr. Znów chodzi idealnie.


Andrzej =Chipsen ?? jako mechanika polecam jeśli chcesz może też do Łodzi po moto przyjechać niedawno chłopina się ożenił i troche mniej ma czasu ale daje rade :) i do tego fan XJR

HotelTango

Postautor: HotelTango » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 13:07

Andrzej Chipsen, nie inaczej :)

Robert_BMW

Postautor: Robert_BMW » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 14:04

no to macie odpowiedz gdzie serwisować :) jak by co służę namiarami :)


Wróć do „Sklepy, salony, serwisy - polecamy; odradzamy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości