ASO YAMAHA POLand POSITION - problem

Zamieszczamy tu dane sklepów, komisów, serwisów itp. gdzie nas obsługiwano, i które chcielibysmy polecić innym lub wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » piątek, 15 marca 2013, 10:58

Ja rozumiem ale bronię pierwszej ukręconej. Jak się zabierasz do odkręcania śrubki czy nakrętki to na starcie nie przewidujesz problemów. Nie psikasz od razu szajsem. Ew przy 2 czy 3 próbie. No a to może już być za późno.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

tobdalawr

Postautor: tobdalawr » środa, 20 marca 2013, 12:49

Hej

Po kilku wymianach zdań z serwisem doszliśmy do porozumienia. Poniżej chciałbym zacytować Wam część maila, którego otrzymałem od serwisu na Połczyńskiej.

"Podzielam Pańską racje co do podjęcia przez naszego mechanika wymontowania zerwanej śruby bez konsultacji z Panem. Jednocześnie informuję, iż naprawa będzie jedynie poprawieniem gwintu w gaźnikach w celu poprawnego montażu śruby, nie rozwiercaliśmy całego otworu, tylko śrubę by móc ja wydostać. Taka operacja nie będzie miała wpływu na poprawne działanie gaźnika, jak również nie wpłynie negatywnie na dalsza obsługę gaźników w przyszłości. Koszt śrub zostaje po naszej stronie...."

Cenię sobie ludzi, którzy potrafią przyznać się do błędu. Temat uważam za zamknięty.

do zobaczenia na drodze

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3514
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » środa, 20 marca 2013, 13:43

Amen :-D .

nit

Postautor: nit » środa, 20 marca 2013, 20:09

chyba przeczytali Forum tudzież ich kto powiadomił o konsekwencjach,których mają bez liku
kolega pracuje w serwisie Hondy i klienci non stop piszą donosy do centrali,donosy od motocyklistów którzy są zdziwieni na przeglądzie że trzeba czasem podpompować kola czy też mają pretensje na grzanie się tarczy a jeżdżą z nogą na hamulcu :-|

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » środa, 20 marca 2013, 21:02

tobdalawr pisze:nie rozwiercaliśmy całego otworu, tylko śrubę by móc ja wydostać.

Nie łatwe do zrobienia ale możliwe. Kiedyś wykonywałem taką operację zakończoną sukcesem.
Gwint M6 rorwierciłem wiertłem 4,5mm na tyle idealnie, że po wierceniu wystarczyło dmuchnąć żeby gwint po śrubie się wysypał, a ten w korpusie nie naruszony pozostał. 8-)

nit

Postautor: nit » środa, 20 marca 2013, 21:10

ja też miałem raz takiego farta z półką w hondzie idealnie wcelowałem

bobi7512

Postautor: bobi7512 » niedziela, 24 marca 2013, 13:45

zqamiast odrdzewiaczy typu wd-40 polecam plyn w sprayu wurtha do czyszczenia hamulcow.u mnie w pracy odrdzewiacze nie dawaly sobie rady i go wyprobowalem i w samochodzie i motorze .puszcza wszystko


Wróć do „Sklepy, salony, serwisy - polecamy; odradzamy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości