Nando Parrado - "Cud w Andach"

Co czytaliśmy w życiu swym i co wywarło na nas szczególne wrażenia (zrówno pozytywne jak i negatywne).
Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Nando Parrado - "Cud w Andach"

Postautor: mariuszdg » czwartek, 9 czerwca 2011, 15:27

Dziś rano w pudle puścili film dokumentalny, który przypomniał mi pewną historię o której czytałem już jakiś czas temu, ale po kolei.
Wiele lat temu, na lekcji religii (prowadzonej przez świetną katechetkę, która o dekady wyprzedzała wizją ówczesny system edukacji) poznałem historię pewnej katastrofy samolotowej z 1972 roku. Historia ta mocno wryła mi się w świadomość. Po kilku latach pewnie okolice 7 klasy podstawówki wpadł mi w dłonie artykuł w jakiejś gazecie poświęcony temu wypadkowi. Historia się odświeżyła. Poszukałem (netu nie miałem, nie było tak jak teraz) i znalazłem film "Alive: The Miracle of the Andes" – reżyserii Franka Marchalla, oparty na książce Alive: The Story of the Andes Survivors. Główną postać gra tam młody Ethan Hawke.
W 2007 roku ukazała się książka „Cud w Andach”. Autorem jest jeden z głównych bohaterów tego wypadku: Nando Parrado.
Obrazek
Właśnie do lektury tej książki chciałbym wszystkich zaprosić. Nie będę tu jej streszczał, recenzował itd. Napiszę tylko, że wydaje mi się być ważną (dla mnie bankowo) pozycją. Z biegiem czasu gdy myślę o tej książce to nasuwają mi się dwa słowa: miłość i godność. Trochę może patetycznie, ale tak mi się kojarzy.
Dokument o którym pisałem w pierwszym zdaniu nosi tytuł: Rozbitkowie ( http://www.filmweb.pl/film/Rozbitkowie-2007-468255 ). Polecam do obejrzenia. Jest troszkę długi, ale na spokojnie trzeba go zobaczyć. Lepszy niż ten film z Hawke'iem.
Tu macie linka do opisu tego wypadku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa ... uguaya_571
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » czwartek, 9 czerwca 2011, 15:54

Film fabularny oglądałem. Rzeczywiście zostaje w pamięci.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » czwartek, 9 czerwca 2011, 18:23

popieram admina. robi wrażenie.
bye

balth


Wróć do „Książki.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości