Marsjanin

Co czytaliśmy w życiu swym i co wywarło na nas szczególne wrażenia (zrówno pozytywne jak i negatywne).
Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Marsjanin

Postautor: artur » wtorek, 6 stycznia 2015, 01:54

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/235716/marsjanin
Dużo zawarte w opisie.
Plus - w moim napiętym harmonogramie dnia przeczytałem w 2 dni
- autor, laik miał pomysł. Jak słyszałem w audycji w radiu, przez ok 3 lata konsultował swoje pomysły ze specami od wypraw na inne planety ( jeżeli tacy są)
- inni spece od astronautyki po przeczytaniu książki orzekli że to technicznie możliwe ( mały dystans)
- ciekawe. Konstrukcja taka że nie chcesz przerywać czytania.

Minus - widać że autor jest Amerykaninem ( jak myślę bo nie chce mi się sprawdzać) dlatego dialogi są po prostu tępe i przewidywalne.
- w kontroli lotów, atmosfera mniej więcej z naszych zlotów pt. kto jedzie na wycieczkę w sobotę rano? ( w dużym zaokrągleniu)

Cytat z opisu - Realizowany na podstawie tej książki film reżyseruje Ridley Scott, a główną rolę gra Matt Damon
Na wiele filmów czekałem na podstawie książki i raczej była (małe wyjątki) kupa. Scott- ok jednak Damon (którego lubię) jakoś mi kuźwa nie pasuje. Nie wiem jak to nazwać? Po prostu nabrałem wyobrażenia kogoś innego.
Nawet przed czytaniem
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Bitels

Postautor: Bitels » wtorek, 6 stycznia 2015, 12:57

w ELizjum grał Damon i też nie bardzo mi początkowo pasował, byłem ciekaw. Moim zdaniem rola się broni. To jest jednak dobry aktor, not just a pretty face.

Awatar użytkownika
Unfamiliar
Posty: 1448
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 13:34
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: PL

Postautor: Unfamiliar » wtorek, 6 stycznia 2015, 14:19

Nonono, Bitels! Pretty face? Really? A coarse!!
***** ***

Bitels

Postautor: Bitels » wtorek, 6 stycznia 2015, 20:02

to taki gotowiec, jak się kogoś chce pochwalić, nawet brzydala :) nie ja to wymyślam :P

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Marsjanin

Postautor: artur » czwartek, 12 listopada 2015, 22:08

Czy ktoś widział film? Bom ciekawy.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1896
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Marsjanin

Postautor: Tomson » piątek, 13 listopada 2015, 07:22

Tak, widziałem i pozytywne odczucia. Tak jak przedmówcy, Daymon nie należy do moich ulubionych aktorów, ale w tym filmie dał radę. Film godny polecenia.

Awatar użytkownika
korbek
Posty: 535
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 13:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2008
Województwo: S-śląskie

Re: Marsjanin

Postautor: korbek » poniedziałek, 16 listopada 2015, 22:16

Chciałem przeczytać przed obejrzeniem filmu, ale po skończeniu doszedłem do wniosku, że na takie historie lepiej poświęcić 2 godziny w kinie :mrgreen:

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Marsjanin

Postautor: artur » środa, 18 listopada 2015, 20:58

Przecież pisałem ze się szybko i ciekawie czyta. Filmu jeszcze nie widziałem ale myślę ze w książce jest wyjaśniony każdy fizyczny czy tam chemiczny czy tam biologiczny szczegół. Nie wiem czy film to oddaje?
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie


Wróć do „Książki.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość