Death Note

Co z oglądanych filmów wywarło na nas wrażenie pozytywne a co negatywne, na czym płakaliśmy z wrażenie, a na czym ze świadomości straconego czasu.
Gulliver
Posty: 160
Rejestracja: wtorek, 24 listopada 2009, 20:17
Model i rocznik moto.: XJR 1200 1995
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Death Note

Postautor: Gulliver » niedziela, 2 października 2011, 20:39

Muszę Wam polecić coś, co mi kolega polecił i cicho siedziało przez rok na dysku. Jest to japońskie anime, a do anime nie jestem za bardzo przekonany (poza dragon ballem rzecz oczywista) ale to urywa głowę przy samej dupie. Nie oglądam tasiemców, ten serial liczy sobie 37 odcinków, każdy po 18minut. Obecnie jestem na 33 i żal mi kończyć przygodę z tą bajką. Chociaż słowo bajka tutaj nie pasuje- odwołania do japońskiej tradycji, religii, ludzkiej psychiki, trupów też sporo. A przede wszystkim mroczny klimat pełen zawziętej, przewrotnej, bezwzględnej rywalizacji głównych bohaterów. O fabule nic nie powiem by nie zrobić tu spojlera i nie zepsuć Wam zabawy. No może tylko nadmienię że akcja toczy się wokół tytułowego "Notatnika Śmierci" zgubionego przez japońskiego boga śmierci, w którym wypisuje się imię osoby, która następnie ginie w taki lub inny sposób. Fabuła jest strasznie spójna, logicznie powiązana, rzadko naciągana. Gorąco polecam, pozbądźcie się niechęci do anime, to nie jest dziecinada. Możecie się sugerować wyśmienitą jak na "nie tradycyjnie kręcony serial" 6 pozycją w rankingu seriali na FilmWebie. Polecam na próbę obejrzeć np. 3 pierwsze odcinki, w sumie zajmie to niecałą godzinę a może przekona do siebie niedowiarków.

Opis na FilmWebie.
http://www.filmweb.pl/serial/Notatnik+% ... 006-349326

Komplet doo ściągnięcia tu:
http://thepiratebay.org/torrent/4329494 ... te_Series_[English_Dubbed]

Do tego napisy z NapiProjekt i wszystko gra.

見て楽しむ!

OlszaDG

Postautor: OlszaDG » niedziela, 2 października 2011, 21:08

Ja nie mam niechęci do anime :mrgreen:
Dlatego uwielbiam anime "Naruto", tylko czasu nie ma oglądać....
:-D na pewno obejrzę

Gulliver
Posty: 160
Rejestracja: wtorek, 24 listopada 2009, 20:17
Model i rocznik moto.: XJR 1200 1995
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: Gulliver » poniedziałek, 3 października 2011, 18:20

Przeraża mnie ilość odcinków "Naruto"- ponad 200 to stanowczo za dużo. Toleruję tak do 50, chociaż najlepsze są mini-seriale do 10 odcinków ze stajni HBO ;-)
Nie ma boga, jest... Motór

czaxyx66

Postautor: czaxyx66 » środa, 5 października 2011, 17:13

kilka razy się zabierałam za obejrzenie tego, ale nigdy nie doszło to do skutku:)
może kiedyś zobaczę ;D przynajmniej jest taki plan :evil:


Wróć do „Filmy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości