Tarcza Hamulcowa z chin

Pytamy lub/i pomagamy rozwiązać problemy z układem hamulcowym.
Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: farba » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 19:35

A jak ktoś potrzebuje oryginalną tarczę do hyosunga czy innego junaka to czym się ona będzie różniła od chińskiej :?:

ShoShot

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: ShoShot » wtorek, 16 stycznia 2018, 07:59

No właśnie a to co jest w junakach, rometach i innych wynalazkach ma osprzęt najgorszego chińskiego sortu a jakoś jest dopuszczone do jazdy :]

Awatar użytkownika
marszo
Posty: 67
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 16:03
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: marszo » wtorek, 16 stycznia 2018, 09:11

Ja nie mam nic do chińskich rzeczy i chętnie dowiem się jak ktoś ma coś sprawdzonego :) Dzięki za namiar na Arashi.
Mam zamontowane chińskie przewody w oplocie, kierownice typu fat bar+ wieżyczki od maj frenda i nie mam obaw, że mi się złamie w pół.

janot

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: janot » wtorek, 16 stycznia 2018, 09:12

Problem polega na tym, że co z Chin to ble... . Chiński rynek ma dużą potęgę, w związku tym, że ludzie z EU chcą dużo i tanio, więc... świstak zawija w te sreberka.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: farba » wtorek, 16 stycznia 2018, 16:20

A teraz zagwozdka ,
Kupiłem tarczę na tył (do własnego motocykla) nie mam pewności nawet czy jest chińska ,wygląda jak oryginał i jak oryginał nie ma żadnych znaków rozpoznawczych .
Zapakowana w worek foliowy bez żadnego nadruku i karton bez żadnych oznaczeń ,sprzedawca nie ma pojęcia jakiej jest produkcji , jak myślicie jest lepsza od chińskiej czy chińska :?:

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: artur » wtorek, 16 stycznia 2018, 16:54

Akurat robię w chińszczyźnie. Sprawy wyglądają tak: Zrobią Ci co chcesz. Chcesz część za 5 zł to zrobią za 5. Chcesz lepszą jakość za 20 zł to zrobią za 20 zł. Tu raczej lipy nie powinno być bo jako zamawiający, zamawiasz oprócz produktu, "proces technologiczny" Czyli że masz wymagania co do jakości. Ludzie uwielbiają kupować tanio np za 5 zł. No to się zamawia za 5. Ja mam za 20 i nie narzekam na jakość. Narzekam wtedy gdy mówią - chcemy za 5zł. Informacja gdzie co jest wyprodukowane tak naprawdę nie mówi za wiele.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
marszo
Posty: 67
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 16:03
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: marszo » czwartek, 18 stycznia 2018, 10:41

Przechodząc do konkretów:
https://pl.aliexpress.com/item/Arashi-2 ... 262.vWcKrO

Miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą? Widnieje jako oficjalny sklep arashi. Pewnie po święcie Matki Boskiej Pieniężnej zakupie ten komplet, ale miło by mi było usłyszeć, że ktoś miał styczność z tym sprzedawcą i nie ma zastrzeżeń do produktu :D


ShoShot

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: ShoShot » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:44

To marszo jak zakupisz pojeździsz to napisz tutaj jakąś mini recenzje :)

WGor

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: WGor » piątek, 19 stycznia 2018, 13:13

Ja również będę wdzięczny za recenzję tarcz hamulcowych z Chin. Zamawiałem u nich sporo akcesoriów ale do części jakoś mam dystans, mam nadzieję, że mnie do nich przekonacie :) A jak wygląda sprawa VAT z częściami od "majfrendów"?

Awatar użytkownika
marszo
Posty: 67
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 16:03
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: marszo » piątek, 19 stycznia 2018, 16:08

WGor pisze:Ja również będę wdzięczny za recenzję tarcz hamulcowych z Chin. Zamawiałem u nich sporo akcesoriów ale do części jakoś mam dystans, mam nadzieję, że mnie do nich przekonacie :) A jak wygląda sprawa VAT z częściami od "majfrendów"?

Od majfrenda nigdy nie płaciłem cła/VATU . Tyle tylko, że najdroższa rzecz dotychczas to ok 400 zł.

Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 784
Rejestracja: środa, 28 października 2015, 23:47
Model i rocznik moto.: XJR1200 97'
Województwo: L-lubelskie
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: Łysy » piątek, 19 stycznia 2018, 17:24

Chyba do 120 dolców nie ma cła ew. możesz poprosić aby wpisali ze to GIFT wtedy jest szansa że obejdzie się bez wizyty w UC.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: farba » piątek, 19 stycznia 2018, 19:05

Moja nowa tarcza na tył kupiona w pl za 200 PLN ,nawet nie mam pewności czy jest chińska
download_20180119_190923.jpg

Montowałem masę chińskich tarcz i jak na razie wszyscy zadowoleni.
Warunkiem jest zrobienie hamulców kompleksowo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 20:46 przez farba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: Pershing » piątek, 19 stycznia 2018, 19:51

Z Japonii czytajac pobierają wysokosci 5 procent cła plus podatek, jezeli suma przekroczy 400 zl licząc razem z wysyłką.
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
Flanker
Posty: 908
Rejestracja: wtorek, 25 sierpnia 2015, 08:16
Model i rocznik moto.: XJR 1300 SP 1999
Województwo: O-opolskie
Lokalizacja: Luboszyce

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: Flanker » piątek, 19 stycznia 2018, 21:07

Perszing1988 pisze:Z Japonii czytajac pobierają wysokosci 5 procent cła plus podatek, jezeli suma przekroczy 400 zl licząc razem z wysyłką.

Zamawiałem coś z Japonii, z przesyłką wyszło ponad 500 zł, kurier przywiózł do domu, w grudniu to było. Cła ani podatku nie płaciłem.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

Awatar użytkownika
marszo
Posty: 67
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 16:03
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: marszo » czwartek, 1 lutego 2018, 09:36

Tarcze kliknięte- czas oczekiwania max 3 tygodnie. Maj Frend bez problemu deklaruje niższą wartość. Mam nadzieje, że nie trafi na celny i nie zażyczą sobie potwierdzenia płatności za zakupy.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: farba » sobota, 3 lutego 2018, 19:37

Chińska tarcza pasuje ;)

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: artur » sobota, 3 lutego 2018, 21:50

Z życia wzięte albo tzw fakt autentyczny.
4 motocykle stoją w szeregu ze dwa dni. Trochę padało. Jeden ma rude tarcze. Pytam przyjaciela
- dlaczego masz rude tarcze?
- bo mam z Chin.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
pioro
Posty: 1403
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 16:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dania

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: pioro » niedziela, 4 lutego 2018, 09:09

artur pisze:Z życia wzięte albo tzw fakt autentyczny.
4 motocykle stoją w szeregu ze dwa dni. Trochę padało. Jeden ma rude tarcze. Pytam przyjaciela
- dlaczego masz rude tarcze?
- bo mam z Chin.

A prawidłowa odpowiedź brzmi ....
Bo mało jeżdżę ...
Tak sobie próbuję ten przykład z życia zobrazować i ..
jeśli materiałem z którego wykonano tarcze jest żeliwo, to żebyś się zesrał, to i tak przy dostępie do powietrza, będzie zawsze powstawał rdzawy nalot ... to tylko kwestia czasu i sposobu w jaki zahamowałeś przed postawieniem pojazdu ...
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

Awatar użytkownika
marszo
Posty: 67
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 16:03
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: marszo » poniedziałek, 5 lutego 2018, 14:12

Jak się na nich nie zabije to dam znać po pierwszych kilometrach jak się tarcze sprawują :) Nie mniej jednak problemem może być odkręcenie starych tarcz. Pytanie czy Wykrętak udarowy pomoże mi w tym czy raczej szkoda kasy? Mam na mysli:
http://allegro.pl/srubokret-wykretak-do ... 80556.html
http://allegro.pl/wkretak-udarowy-wykre ... 53062.html

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: farba » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:15

Mam ten pierwszy tylko z innym logo - w zupełności wystarczy ,spełnia swoje zadania.

Awatar użytkownika
marszo
Posty: 67
Rejestracja: środa, 8 marca 2017, 16:03
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: marszo » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:36

Próbowałem jedną odkręcić i nie poszło to dobrze-będzie wiercone :D :) Kupię zatem wykrętak ten co Farba poleca- przyda się przy innych pracach garażowych :)

asedio

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: asedio » wtorek, 6 lutego 2018, 06:40

Może trzeba podgrzać np. opalarką?. Klej wtedy łatwiej puści.
We wszystkich autach jakie miałem z tarczami oryginalnymi i nie, tarcze potrafiły się pokryć rdzawym nalotem już w ciagu ośmiu godzin postoju auta w pracy. Zwichrowanie tarcz łatwo występuje, gdy podczas ostrego hamowania wjedziemy w kałużę. Tyle z aut. W moto pewnie podobnie. Mam świeżo kupionego 10-letniego xjr'a i mimo wilgoci i zimna przejechałem się. Na drugi dzień tarcze i śruby tarcz lekko pokryły się już rdzawym nalotem.
Wydaje mi się, że temat jakości chińskich będzie trudny.Hamulce są skuteczne póki koło nie straci przyczepności. Ryzykownie będzie testować takei chińskie tarcze bez ABS'u. Dla mnie xjr' nawet z chińskimi klockami i tarczami (chociaż mam oryginalne jeszcze) to pewnie żyleta w hamowaniu w porownaniu z moim Intruzem VS800, który jak to wszystkim wiadomo hamulców nie ma żadnych ;)
Jeszcze niedawno jeździłem dużo rowerami. W jednym zabrudzone hamulce szczękowe itd. Jak się przesiadłem na rower MTB z hamulcami tarczowymi to przy pierwszym hamowaniu omal nie przeleciałem przez kierownicę :)

Awatar użytkownika
UkaszS2
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2016, 13:34
Model i rocznik moto.: czerwone SP 2001
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Wleń
Kontaktowanie:

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: UkaszS2 » wtorek, 6 lutego 2018, 07:39

Otwory do przykręcenia tarcz są na wylot do wnętrza felgi. Do wiosny jeszcze czas, może warto to namoczyć. Kilka dni prawa strona, kilka dni lewa.
nr tel. 516 75432 osiem

asedio

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: asedio » wtorek, 6 lutego 2018, 08:42

XRzysJek pisze:Teoretycznie grzeje się materiał okalający śrubę, a ją się zmraża. Za tarczami będzie trudno.

Tak, masz rację ale, gdy śruba jest ciasno wkręcona. Tutaj śrubę i gwint felgi oddziela klej i dodatkowo stanowi jakaś tam izolację termiczną. Podgrzanie śruby rozszerzy ją oczywiscie ale ważniejsze jest to, że klej straci swoją przyczepność. Kleje Loctite "puszczają" przy coś ponad 100 stopnaich.
Przećwiczyłem to na częściach rowerowych. Bez podgrzania niektórych śrub nie dało się odkręcić i ulegały zniszczeniu. Po podgrzaniu odkręcały się z trudem ale bez problemu. Dodatkowo musiałem kontrolować temperaturę, gdyż były to rowerowe korby karbonowe, gdzie sklejenie włókien karbonu wykonane jest żywicą a ona zbyt wielkich temperatur nie znosi. Tutaj temp kontrolować nie potrzeba natomaisst fakt, trudno będzie pdogrzać bo to jedank wielka masa alu samej felgi. Może jednak ten klej jest dobrą izolacją termiczną.

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: Holender » wtorek, 6 lutego 2018, 10:33

Zamontujcie tarcze i śruby ze stali nierdzewnej i problem rudej zniknie :)
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: GhostDog » wtorek, 6 lutego 2018, 11:02

Klej nie służy przewodzeniu lub nieprzewidzianymi ciepła tylko zapobiega samoczynnemu odkręceniu, śruby do tarcz w ASO są tanie, 2-3 lata temu płaciłem 2 zł za sztukę ( o ile mój alzheimer pamięta) więc nie ma co się nad nimi rozczulać, młotek, przecinak i jechane!

asedio

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: asedio » wtorek, 6 lutego 2018, 11:11

GhostDog pisze:Klej nie służy przewodzeniu lub nieprzewidzianymi ciepła tylko zapobiega samoczynnemu odkręceniu, śruby do tarcz w ASO są tanie, 2-3 lata temu płaciłem 2 zł za sztukę ( o ile mój alzheimer pamięta) więc nie ma co się nad nimi rozczulać, młotek, przecinak i jechane!

..no.. o tym chyba wszyscy wiemy ;) przewodzenie lub nie to jego efekt uboczny, który może pomóc.
Swego czasu oglądałęm film na Planete o podrabianiu towarów przez Chińczyków.
Na warsztat Renault trafiły podrabioane klocki hamulcowe. Droga hamowania od razu była sporo dłuższa i jeszcze wydłużała się z testu na tes... aż w końcu poszedł z ich dym.
Dlatego myślę, że jak już w ostatecznosci musimy na czymś z hamulców oszczędzać to lepiej tył a przód robić na oryginał.
(hamowanie.pdf)
A..i jeszcze coś powinienem dodać o tym podrabianych częściach z tego filmu. Okazało się też, że podwykonawca Renault z Turcji, który produkował podzespoły dla Renault produkował też po cichu dla swoich klientów :)
Można z tego wysnuć wniosek, że Renault chyba niewiele mu płacił skoro opłaciło mu się produkować dodatkowo "oryginalne podróbki" ;)
Żaden z jego dodatkowych klinetów z pewnością nie zapałciłby mu zbyt wygurowanej ceny.
Przyznam się bez bicia, że temat hamulców bagatelizowałem z powodu tych.., rowerów jak i mojego Intruza ale po przeczytaniu w/w artykułu o hamownaiu na naszym forum, przecieram oczy i się .. prostuję.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: Piotr_MC_85 » wtorek, 6 lutego 2018, 14:02

pioro pisze:to tylko kwestia czasu i sposobu w jaki zahamowałeś przed postawieniem pojazdu ...

Możesz rozwinąć? Chodzi o to że jak ostro przyheblujesz to wolniej się ruda rzuca?
pioro pisze:jeśli materiałem z którego wykonano tarcze jest żeliwo, to żebyś się zesrał, to i tak przy dostępie do powietrza, będzie zawsze powstawał rdzawy nalot

Jaki czas potrzebują ori tarcze z XJR-y, moja stoi już dobre 2 miesiące, wolgotność w pomieszczeniu jakieś 70-80%, puki co nic na moturze nie zardzewiało, no może łańcuch, ale dlatego że został mokry po myciu motocykla.
UkaszS2 pisze:Otwory do przykręcenia tarcz są na wylot do wnętrza felgi. Do wiosny jeszcze czas, może warto to namoczyć. Kilka dni prawa strona, kilka dni lewa.

Otóż to, tak samo pomyślałem (płyn hamulcowy), pewnie czas o tej porze roku nie pili, tarcze wcześniej jak 2-3 tyg nie przyjdą, spróbować nie zaszkodzi. Do tego codzienna informacja młotkiem, jak nic to nie da trudno, niewiele do stracenia bo to tylko chwilka roboty codziennie.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Tarcza Hamulcowa z chin

Postautor: farba » wtorek, 6 lutego 2018, 16:02

Ghost pozdrów swojego alzheimera ;)
Śruby do tarcz :
Larsson 42 PLN szt
ASO 18 PLN sztuka


Wróć do „Układ hamulcowy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość