Wymiana łożysk wahacza

Pytania i /lub rozwiązania problemów z zawieszeniem i kołami.
tobdalawr

Wymiana łożysk wahacza

Postautor: tobdalawr » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 09:31

Hej

Mam pytanie odnośnie wymiany łożysk wahacza. Czy ktoś to robił we własnym zakresie. Macie jakieś sprawdzone metody na ich wyjęcie? U mnie do jednego dostała się woda i zardzewiało. 2 w ładnym stanie ale za nic nie mogę go wybić.

darek

tobdalawr

Postautor: tobdalawr » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 10:12

I jeszcze jedno w wahaczu za łożyskiem jest frez. Jeżeli łożysko jest wbite na równo z główką wahacza frez jest około centymetra głębiej ktoś wie po co? Czy ten odstęp jest właśnie do wybijania.

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1899
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Tomson » wtorek, 23 kwietnia 2013, 05:48

W zasadzie łożyska są jednorazowe, nie da się wyciągnąć bez zniszczenia chociażby dlatego, że mają koszyki z bardzo cienkiej blaszki i przy wyjmowaniu napewno się pozaginają. Mało tego trzeba uważać przy wkładaniu, delikatnie i równomiernie.

tobdalawr

Postautor: tobdalawr » wtorek, 23 kwietnia 2013, 08:40

Dzięki za odpowiedź. Zniszczenie łożysk w przypadku chęci ich wymiany nie ma zbytniego znaczenia

tobdalawr

Postautor: tobdalawr » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 11:32

Odpowiedzi na moje pytania może się komuś przyda:

Ja patentów na wyjmowanie łożysk nie znalazłem. Trzeba je wybić lub wyjąć ściągaczem ja niestety ściągacza nie mam.
W wahaczu nie ma ogranicznika łożysk ten frez, o który pytałem jest moim zdaniem po to aby móc wybić łożyska. Ja się bałem czy przy wybijaniu nie uderzam w ogranicznik teraz wiem, że go niema.
Komplet łożysk w larssonie jest dostępny za 160zł, sprzedawane jako Tourmax. W rzeczywistości są to japońskie IKO z tego co wiem montowane na 1 montaż (w ASO za to samo krzyknęli mi 300zł)
Tuleja która jest jednocześnie bieżnią dla łożysk jest niedostępna jako zamiennik no ja nie znalazłem koszt w aso to 430zł.

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1899
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Tomson » wtorek, 30 kwietnia 2013, 05:45

Tobdalawr, czy tą tuleję już zanabyłeś, bo może bym coś znalazł ?- oczywiście używka ale w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Re: Wymiana łożysk wahacza

Postautor: Zdzislaw » wtorek, 30 stycznia 2018, 12:39

Zobacz, czy aby nie jest "sklejona" z numerem 4.


Wróć do „Zawieszenie i koła.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości