taka egzotyka trochę

Pytania i /lub rozwiązania problemów z zawieszeniem i kołami.
Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

taka egzotyka trochę

Postautor: balth » piątek, 7 listopada 2008, 23:42

...sobie szukałem bez sensu niczego i znalazłem cuś... fajnego? może-nawet-działającego? w każdym razie ciekawe i może warte grzechu.... dobra, napiszę w końcu o co biega: znalazłem ustrojstwo do czyszczenia łańcucha. takie, co to niewiele trzeba się narobić, nie jest skomplikowane i ma szansę działać. nawet można by się pokusić o zrobienie samemu.... ale mi się chyba nie chce ;-) wygląda to tak:

Obrazek

wynalazek nazywa się KETTENMAX, ma dwie wersje: classic i premium (różnice są de facto kosmetyczne), jest w katalogu louisa, można kupić w PL :-)
i to ostatnie jest śmieszne: motoextreme sprzedaje premium za 227 PLN, motoakcesoria i reszta sprzedają classic'a za 120 PLN, louis za 19€, wynalazek pod tytułem louispolska vel abcmotoru za 73 PLN (ale jeszcze nie odpalony sklep).

za te 70 PLN to ja bym nawet to kupił coby obmacać. a może będzie nawet działać? ;-) byłoby fajnie - nie pędzlowałbym już tego #$%^@#@$&* łańcucha....
się zastanowię..... ktoś coś będzie kupował w louis'ie niedługo? ;-)
bye

balth

orimain

Postautor: orimain » sobota, 8 listopada 2008, 16:01

hm.... może to ustrojstwo działa?

niezawodny jotub nawet pokazuje, że niby tak...

http://www.youtube.com/watch?v=_azZ3UnOhBA
http://www.youtube.com/watch?v=2eZsBUWt_9U

pozdro

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » niedziela, 9 listopada 2008, 16:28

orimain pisze:hm.... może to ustrojstwo działa?


no ta skomplikowana jak budowa cepa konstrukcja przemawia do mej twórczej wyobraźni roztaczając sielankowy widok w którym nie ma miejsca na napier...alanie z pędzlem :-)
trzeba obmacać....
bye

balth

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » wtorek, 11 listopada 2008, 23:53

Ja osobiście używałem (pożyczone było) tego Classic, powiem tak może to i wygodne ale nafta chlapie z tego wszędzie dużo pierniczenia z osłanianiem opony podłogi i innych elementów (w trakcie czyszczenie nie jest tak ładnie jak na zdjęciu :) )a na koniec jak ma być naprawdę ładnie to i tak ręcznie trzeba poprawić przy sworzniach ogniw i między rolkami ogniw. Chociaż jak obejrzałem filmik ze strony producenta tego urządzenia jednak można czyszczenie zrobić w dość czysty sposób :) Tak z grubsza i na szybko można tym wynalazkiem łańcuch wyczyścić trzeba dokładnie zamocować bo inaczej łańcuch poniszczy plastikową obudowę urzondzonka. Jeżeli jest plan na częstsze czyszczenie to nie ma sensu wg mnie, ,nasączyć szmatę założyć na łańcuch ścisnąć w garści i szorować tylko gdyby Wam przyszło do głowy kręcić kołem to uważajcie bo paluszki się łatwo wkręcają między łańcuch a zębatkę i nie jest wtedy wcale śmiesznie ;) Jeżeli ma być czyszczony raz w roku albo dwa to wydaje mi się, że można by takie cuś kupić. Pozdrawiam.

To było te niebieskie:
http://www.kettenmax.com/en/index/index ... ore_id=126
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Awatar użytkownika
PawelR
Posty: 706
Rejestracja: poniedziałek, 10 marca 2008, 17:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: PawelR » czwartek, 13 listopada 2008, 07:22

Mam, uzywam i jestem zadowolony.
Dziala zdecydowanie lepiej niz pedzel i nafta.
Z nafta nie jest tak zle jak KONIU mowi, po prostu trzeba pozniej przetrzec lancuch na sucho i tyle.
Polecam do sezonowego czyszczenia. Ja osobiscie czyszcze dokladnie lancuch dwa do trzech razy w roku..., poza tym smaruje.
Bo trzeba mieć w życiu pasje!

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » czwartek, 13 listopada 2008, 20:44

Dzisiaj byłem w sklepie moto-akcesoria.pl i koles powiedział mi, że jak chcę używac tego dwa razy w roku to szkoda kasy...co prawda 120 pln to nie taki straszny wydatek ale postanowiłem zostac przy sposobie pędzel i ropa ze stacji benzynowej a za tą kasę wymienię sobie wiosną manetki na podgrzewane (160 pln)...i tyle :->
hubertm

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » czwartek, 13 listopada 2008, 22:10

PawelR pisze:Mam, uzywam i jestem zadowolony.
Dziala zdecydowanie lepiej niz pedzel i nafta.
Z nafta nie jest tak zle jak KONIU mowi, po prostu trzeba pozniej przetrzec lancuch na sucho i tyle.
Polecam do sezonowego czyszczenia. Ja osobiscie czyszcze dokladnie lancuch dwa do trzech razy w roku..., poza tym smaruje.


o, karwa. to ja jakiś nawiedzony jestem - co kilkaset km łańcuch czyściłem. ale tak po prawdzie to już zaczynałem czuć kiedy jest nienasmarowany - jeździłem na jednym napędzie od 2005. z organoleptyki wygląda dobrze ale jak jest suchy to go zaczyna być słychać.

[ Dodano: 2008-11-13, 22:11 ]
hubertm, sklep moto-akcesoria ląduje u mnie na odległej pozycji ze względu na ceny. 120 vs 70 to lekka przesada, nie uważasz? :-)
bye

balth

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » czwartek, 13 listopada 2008, 22:20

tak, Balth, masz rację zresztą rozmawialiśmy o napedzie, na którym jezdziłes i cenie którą mi zaproponowali za zestaw 725 pln - też zadna rewelacja - podobno obniżka z osiemset parę...ale manetki grzańce za 168 pln mają ;-)
hubertm

edwin

Postautor: edwin » czwartek, 13 listopada 2008, 22:32

pytanie z innej beczki...
co z myciem łańcucha ropą?
jedni mówią że można inni że nie... jak jest naprawdę?


nie umiem... usunąć
Ostatnio zmieniony piątek, 14 listopada 2008, 17:51 przez edwin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » czwartek, 13 listopada 2008, 23:02

Jest temat o czyszczeniu łańcuchów. Zadaj tam to pytanie a ten post usuń bo zrobi się bałagan.


Wróć do „Zawieszenie i koła.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości