Lagi

Pytania i /lub rozwiązania problemów z zawieszeniem i kołami.
suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Lagi

Postautor: suzigsx1 » poniedziałek, 6 lipca 2009, 18:01

Zachciało mi się Alp no i zdążyłem dojechać kawałek za Legnicę,a tu w Jaworze jakaś pani włączając się do ruchu nie zauważyła mnie no i bum...
Na szczęście niegroźnie,ale lagi i błotnik poleciały.Poradźcie jakie lagi mam kupić bo szczerze mówiąc nie bardzo się orientuję w tym temacie-ktoś słyszał o włoskiej firmie Paolo Tarozzi?
To coś wartego wzięcia w rękę czy szkoda kasy wyrzucać?
Mam cichą nadzieję ze z ubezpieczeniem nie będę miał problemów ,więc prostowania raczej nie biorę pod uwagę , chcę to zrobić dobrze.
Jutro jadę do Yamahy ,zobaczę co tam mi powiedzą ,ale pewnie zasugerują żebym przyprowadził do nich...
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » poniedziałek, 6 lipca 2009, 19:40

Wyduś z nich jeszcze kasę na ramę bo ,,napewno'' ;) podgięta, poważnie mówię i po cenach oryginalnych części ubezpieczyciel płaci więc miej to daleko w poważaniu. Możliwość taka była powiedz że na laserowe badanie ramę wyślesz na sprawdzenie.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » poniedziałek, 6 lipca 2009, 22:36

Koniu pisze:Wyduś z nich jeszcze kasę na ramę bo ,,napewno'' ;) podgięta, poważnie mówię i po cenach oryginalnych części ubezpieczyciel płaci więc miej to daleko w poważaniu. Możliwość taka była powiedz że na laserowe badanie ramę wyślesz na sprawdzenie.

Tyle to się wie,nie mam zamiaru odpuszczać tym bardziej że parę kosztownych pierdułek też się znajdzie ale chodzi mi konkretnie o lagi-kupić coś z ogólnie dostępnych na allegro (cena ok 800 zł za komplet) czy od razu dać sobie spokój i zdać się only na Yamahę?Na pewno wyjdzie drożej ale mieć pewność że porządny towar, z drugiej strony jeśli zamienniki jakościowo nie odbiegają od oryginałów to po cholerę przepłacać w Yamasze?
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » wtorek, 7 lipca 2009, 08:28

Ale czym ty się martwisz, przecież to z OC sprawcy idzie, więc kosztami ja bym sie nie martwił, a brał wszycho co oryginalne.

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » wtorek, 7 lipca 2009, 08:36

dokładnie, dlaczego masz przez to cierpieć, że kobieta miała na drugą stronę okulary pewnie założone... :-P bierz oryginały i się nie przejmuj ! Miałeś ładne moto, więc takie miej dalej ;-)
hubertm

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » wtorek, 7 lipca 2009, 12:35

W ubiegłym roku kupiłem tu i jestem zadowolony. Niedawno przeżyły nowy upadek i nic.

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » wtorek, 7 lipca 2009, 17:06

Możesz kupić sobie zamienniki i dokupić np ekstra progresywne sprężyny do tych lag.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 7 lipca 2009, 18:09

Koniu pisze:Możesz kupić sobie zamienniki i dokupić np ekstra progresywne sprężyny do tych lag.


...za wcale nieduże pieniądze.
bye

balth

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » wtorek, 7 lipca 2009, 21:52

JAREK pisze:Ale czym ty się martwisz, przecież to z OC sprawcy idzie, więc kosztami ja bym sie nie martwił, a brał wszycho co oryginalne.

Jarek,chciałbym żeby tak było,ale mam trochę obawy czy fachowcy z Alianz nie mają swoich cenników niezależnych od yamahy :-/ W każdym razie dziś oddałem moja bestyjkę do Yamy w Adamiszynie,mają mi zrobić swoją wycenę,a rzeczoznawca z Alianz( ubezpieczyciel tej babki) też tam ma przyjechać i oceniać szkodę w serwisie w oparciu o opinię chłopaków.
Piontek link który zarzuciłeś pokazuje komentarze Olka motocykle,ale rozumiem że chodzi Ci o lagi od niego:) Biorę go pod uwagę,ale na spokojnie poczekam najpierw na wycenę... K...wa,w te Alpy miałem jechać z kumplem już w zeszłym roku i nie wyszło,w tym też dupa...
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 7 lipca 2009, 22:03

jak będziesz miał faktury z yamahy to raczej nie powinno być problemu...
bye

balth

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » wtorek, 7 lipca 2009, 22:16

suzigsx1Widać stary musisz zmienić trasę wyjazdu, chyba lepiej żebyś tam nie jechał :)
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » środa, 8 lipca 2009, 22:14

balth pisze:jak będziesz miał faktury z yamahy to raczej nie powinno być problemu...

Na razie nie zamierzam robić czegokolwiek przed oficjalną wyceną z Alianz ,Yamaha mnie skasuje np przykładowo na 8000 za całość bo policzą głupi tłumik na 2500 a Alianz powie że wg nich ten tłumik jest wart 1000 bo nie był nowy tylko używany ...
W każdym razie dajcie znać jak ktoś kopał się z ubezpieczycielem z nie swojej winy -jak to wygladało w kosztach?
Z góry dzięki za wszelkie rady :->
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
rkluczyk
Posty: 1333
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 21:06
Model i rocznik moto.: Motorynka
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » środa, 8 lipca 2009, 22:34

suzigsx1 pisze:
balth pisze:jak będziesz miał faktury z yamahy to raczej nie powinno być problemu...

Na razie nie zamierzam robić czegokolwiek przed oficjalną wyceną z Alianz ,Yamaha mnie skasuje np przykładowo na 8000 za całość bo policzą głupi tłumik na 2500 a Alianz powie że wg nich ten tłumik jest wart 1000 bo nie był nowy tylko używany ...
W każdym razie dajcie znać jak ktoś kopał się z ubezpieczycielem z nie swojej winy -jak to wygladało w kosztach?
Z góry dzięki za wszelkie rady :->

Z doświadczenia (na szczęście nie mojego) z OC sprawcy płacą wszystko , łącznie z ciuchami, kaskiem itp. i to płacą b.dobrze Przynajmniej jeżeli chodzi o PZU.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » czwartek, 9 lipca 2009, 06:25

rkluczyk pisze:Z doświadczenia (na szczęście nie mojego) z OC sprawcy płacą wszystko , łącznie z ciuchami, kaskiem itp. i to płacą b.dobrze Przynajmniej jeżeli chodzi o PZU.


kluczyk, to jest sprawa osobnicza. znam przypadek gdzie PZU nie chciało zapłacić za kask i skończyło się straszeniem sądem.

BTW: na wypłatę odszkodowania ubezpieczyciel ma ustawowe 30 dni. jak czujesz, że sprawa się rypie, to wal pismo: proszę o wypłatę w ustawowym terminie a jeśli go nie dostanę to idę do sądu. działa.
bye

balth

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » czwartek, 9 lipca 2009, 08:58

Ja też się gryzę z Allianz ale z AC mojego ale szczegóły kiedy indziej.

Awatar użytkownika
rkluczyk
Posty: 1333
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 21:06
Model i rocznik moto.: Motorynka
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » czwartek, 9 lipca 2009, 21:10

Z doświadczenia (teraz już mojego) - nie przyjmować pierwszej propozycji wyceny. Druga jest prawie OK, trzecia pasuje. Cały czas mówię o płaceniu z OC sprawcy.Przerobiłem to po tym jak dupek wjechał mi w dupę mojego kombi. ;-)

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » czwartek, 9 lipca 2009, 23:21

Dzwonili dziś do mnie z yamahy ,wg nich szkoda jest na 11 tys,ciekawe co powie alianz...
Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz:za przywóz motocykla do domu zapłaciłem prawie 1300 zł,w Alianz mi powiedzieli że owszem,pokrywają koszty holowania pojazdu ale tylko do 1000 zł,z tego co wiem ustawa mówi że z OC ubezpieczyciel bez łaski powinien pokryć 100% kosztów transportu,ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Oczywiście faktura jest na sumę jaką zapłaciłem faktycznie.
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » piątek, 10 lipca 2009, 07:07

suzigsx1, masz dwa wyjścia w temacie ubezpieczeń:
- albo pytaj wszystkich o wszystko w temacie (no offence, po prostu tak jest bezpieczniej) i poczytaj ustawę;
- dogadaj się z jakimś zaprzyjaźnionym warsztatem (zapewne samochodowym) który ma praktykę w walkach z ubezpieczycielami albo zatrudnij sobie klienta z jakiegoś DAS'a czy czegoś-tam który specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań.

nie rozmawiaj z allianz o pokryciu tego czy tamtego: mają zwrócić _WSZYSTKO_ (za to że po szkodzie staje ci raz mniej na dobę też ;-) ). koniec, kropka. nic cie nie obchodzi, że za holowanie to tyle a za sranie tyle. IMHO goście jadą na twojej niewiedzy (co jest normalne w tym biznesie) - w tym konkretnym przypadku koszty holowania dotyczą zapewne _AC_ a nie OC.

[ Dodano: 2009-07-10, 08:15 ]
suzigsx1, a właśnie zadzwoniłem do allianz'a (801 10 20 30). sympatyczna pani potwierdziła moją wersję - kwota o której wspomniałeś dotyczy AC _ONLY_.
suzi, załóż, że goście chcą cię oszukać i że wiedzą więcej. :-/ nim podpiszesz śmieszny papier pod tytułem: tak, nie mam więcej roszczeń upewnij się, że wypompowałeś ich w 105 % ;-)
bye

balth

suzigsx1
Posty: 200
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 23:16
Model i rocznik moto.: Fazer 600 dobre i to !
Województwo: E-łódzkie

Postautor: suzigsx1 » sobota, 11 lipca 2009, 09:56

[ Dodano: 2009-07-10, 08:15 ]
suzigsx1, a właśnie zadzwoniłem do allianz'a (801 10 20 30). sympatyczna pani potwierdziła moją wersję - kwota o której wspomniałeś dotyczy AC _ONLY_. [/quote]
Dzwoniąc na infolinię wyraźnie mówiłem ze chodzi mi o OC a nie AC, ale na inofilinii też nie są w 100% kompetentni! Najlepszy przykład- W ramach mojego OC w PZU mam zapewnioną bezpłatną pomoc drogową do 150 km na terenie kraju- tak mi powiedziała babka kiedy przed wyjazdem w te nieszczęsne Alpy kiedy wykupowałem sobie moto-assistance na zagranicę. Rzeczywiście w regulaminie jest cos takiego-sprawdzałem. Natomiast już po kraksie kiedy zadzwoniłem na info PZU i poprosiłem o taka pomoc sympatyczny pan był bardzo zdziwiony moją prośbą i stwierdził że może mi podesłać jedynie płatną pomoc :shock: Nie mająć wielkiego wyboru i realnych szans na znalezienie czegoś innego( sobota wieczór,do domu ponad 200 km) zgodziłem się mając nadzieję że alianz nie będzie robił problemów z odzyskaniem kasy za przywóz,zresztą czas pokaże... w kazdym razie dzięki za wszystkie rady,jak coś mi się ruszy w temacie to powiem wam co i jak.
człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » sobota, 11 lipca 2009, 15:24

suzigsx1, masz 100% racji w temacie infolinii. natomiast infopani potwierdziła wersję prawidłową więc.....
bye

balth


Wróć do „Zawieszenie i koła.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości