uszczelka pokrywy zaworów

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
Buger

uszczelka pokrywy zaworów

Postautor: Buger » wtorek, 25 maja 2010, 20:10

Koledzy pomóżcie mi w tej sprawie,bo serwis w Gdyni wozi mnie już miesiąc czasu z dostawą uszczelki.Czy pasuje z 2002r do 2003 bo na allegro jest ,tylko zamawiac.I o połowę taniej!

Awatar użytkownika
zela-r1
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 5 lutego 2008, 19:24
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: zela-r1 » wtorek, 25 maja 2010, 20:18

w Gdańsku jest nowy serwis i diler,a uszczelka pasuje i możesz ją kupić w Larssonie ,ale radził bym zainwestować w oryginał.

Buger

Postautor: Buger » wtorek, 25 maja 2010, 20:28

Dzieki kolego.Moge zainwestowac,to nie problem.Tylko żeby była.Bo Ci z Gdyni doprowadzają mnie już chyba do palpitacji serca.Serdecznie wszystkim nie polecam tego "servisu'"Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zela-r1
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 5 lutego 2008, 19:24
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: zela-r1 » wtorek, 25 maja 2010, 20:41

Tak to jest jak nie ma konkurenci

Buger

Postautor: Buger » wtorek, 25 maja 2010, 21:18

No,w Elblągu ponoc jest servis,i czuje że by szybciej załatwili.I mam bliżej.No ale najwarzniejsze że wiem że pasuje też z 2002r.

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » wtorek, 25 maja 2010, 23:19

Jesli chodzi o uszczelkę, koniecznie zainwestuj w oryginał. Niejeden z forumowiczów odradzi Tobie uszczelki z Larssona. Jesli natomiast chodzi o ten serwis, to opisz ich w odpowiednim temacie ( Salony, sklepy, Serwisy). Niech wszyscy się dowiedzą :-)
hubertm

Jubiler

Postautor: Jubiler » wtorek, 25 maja 2010, 23:21

Uszczelka od nowych pasuje do wszystkich poprzednich, ale jest poprawiona, nie jest płaska, a ma sprytne rowki i jest lepsza.
O ile wiem na Połczyńskiej w Wawie mają to od ręki, zadzwoń, sprawdź, Jakby co to mogę Ci kupić i wysłać pocztą, chyba że Pawelec sam wysyła. to będzie szybciej.

Buger

Postautor: Buger » środa, 26 maja 2010, 21:13

Jubiler, Dzięki Kolego za info.Poczekam jeszcze kilka dni może zaliczke chociarz zwrócą.I spróbuje uderzyc tam gdzie mi polecasz.Chyba że nie dam rady to się uśmiechne do Ciebie i zrobimy tak jak napisaleś.Pozdro z Malborka :-)

[ Dodano: 2010-05-26, 22:17 ]
I w ogóle wszystkim Kolegom dzięki za info w tej sprawie.Nie myliłem się jednak,jesteście lepsi niż Wikipedia he he. :) :) :)

Bigos

Postautor: Bigos » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 00:05

Uszczelka pod pokrywę zaworową pasuje także od FJ1100 oraz FJ1200. Nie ma znaczenia czy uszczelka jest oryginalna Yamahy, kupiona w Larssonie, czy z innego sklepu akcesoryjnego, bo jest wykonana praktycznie z takiej samej gumy. Ważne jest, aby przy zakładaniu pokrywy zaworowej uszczelkę dokładnie osadzić w rowku za pomocą odrobiny silikonu (zaznaczam ODROBINY) w kilkunastu punktach dookoła pokrywy. Nie potrzeba walić silikonu ani innego specyfiku klejącego na rant głowicy, a wystarczy dokręcić każdą z ośmiu śrub pokrywy z siłą 10Nm (nie mocniej i nie słabiej).
Gwarantuję że po takim wykonaniu roboty:
1. olej nie będzie się wydostawał,
2. ściągnięcie pokrywy do regulacji zaworów nie będzie już żadnym problemem,
3. wymiana uszczelki na nową nie będzie wymagała czyszczenia pokrywy i głowicy z silikonu i innego badziewia,
4. sama uszczelka wytrzyma o wiele dłużej.

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 11:40

A jak sienie ma klucza dynamometrycznego to 10 Nm to ile ? Jeżeli jesteś w stanie to opisać.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Bigos

Postautor: Bigos » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 12:07

Trudno to opisać, bo to zależy od tego ile kto ma siły w łapach. Generalnie jest tak, że śruby, którymi przykręca się pokrywę dokręcają się do pewnego momentu i dalej nie pójdą. Wystarczy więc wkręcać je delikatnie, nie na siłę i kiedy już będzie trzeba je mocniej dociągnąć to nie należy tego robić. Trzeba też pamiętać, że pokrywę przykręcamy na krzyż, czyli najpierw którąś śrubę na rogu, potem śrubę po przekątnej, następnie śrubę po przeciwnej stronie i znowu kolejną po przekątnej (wewnętrzne śruby identycznie) i należy to robić psystematycznie, aby pokrywa dociągana byłą równo w każdym miejscu.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 13:44

Bigos pisze:Nie ma znaczenia czy uszczelka jest oryginalna Yamahy, kupiona w Larssonie,

Mamy tutaj wiele doświadczen że jednak ma ! Larsson odpada
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Bigos

Postautor: Bigos » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 19:16

Nie będę się kłócił, bo oczywiście każdy ma jakiejś doświadczenia, a i owszem co oryginał Yamahy to oryginał. Jednak muszę dodać, że ja już dwa razy bodajże kupowałem tą uszczelkę w sklepie "Klasa" i mam takową założoną w motocyklu, którym jeżdżę dzień w dzień po UK. Od założenia tej uszczelki pokrywę zdejmowałem i zakładałem z powrotem już przynajmniej 4 razy w ciągu roku (tak z nudów czasami dłubię) i nadal jest w świetnym stanie, a dodatkowo jest nieco tańsza niż w Larssonie.
Mogę wam również polecić części zamienne z firmy Wemoto (www.wemoto.com). Jest firma mająca bazę w Anglii i prowadzi ona części zamienne do praktycznie wszystkich produkowanych i nie produkowanych już motocykli. Wszelkiego rodzaju uszczelki mają przeważnie z firm japońskich: Kyoto, Vesrah i są to produkty wysokiej jakości. W Wemoto można płącić kartą lub za pośrednictwem PayPal, a wysyłkę prowadzą na cały świat.

Awatar użytkownika
Jabol
Posty: 97
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 11:08
Model i rocznik moto.: XJR 1300 1999
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontaktowanie:

Postautor: Jabol » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 20:21

Bigos pisze:Nie ma znaczenia czy uszczelka jest oryginalna Yamahy, kupiona w Larssonie, czy z innego sklepu akcesoryjnego, bo jest wykonana praktycznie z takiej samej gumy. Ważne jest, aby przy zakładaniu pokrywy zaworowej uszczelkę dokładnie osadzić w rowku za pomocą odrobiny silikonu (zaznaczam ODROBINY) w kilkunastu punktach dookoła pokrywy. Nie potrzeba walić silikonu ani innego specyfiku klejącego na rant głowicy, a wystarczy dokręcić każdą z ośmiu śrub pokrywy z siłą 10Nm (nie mocniej i nie słabiej).

Znajony kupił kiedyś do swojej XJR1200 uszczelkę w Larsonie i miał problem bo ciekło. Osobiście kupiłem oryginał. Co do silikonu to bym się zastanowił. Jeśli masz nową uszczelkę i nie masz zniszczonych powierzchni na łączonych elementach radzę uszczelkę i metalowe elementy styku delikatnie palcem przesmarować zwykłym smarem. Gwarantuję Ci, że się pięknie zassie, nic nie będzie ciekło, no i nigdzie się nie dopatrzysz wystającego silikonu. No i tak jak napisałeś dokręcić z odpowiednim momentem, oczywiście dokręcając śruby w odpowiedniej kolejności.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » środa, 4 sierpnia 2010, 15:03

Ja też od paru już osób słyszałem by w XJR kupić oryginał pod dekiel.
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

krabi
Posty: 125
Rejestracja: sobota, 22 grudnia 2007, 22:32
Model i rocznik moto.: XJR 1200 1997
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Libidza
Kontaktowanie:

Postautor: krabi » czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:30

osobiście załaożyłem uszczelkę z larssona i jest spoko nic nie cieknie. Przy montaży dałem troszeczkę smaru by mi w rowkach została.

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » czwartek, 5 sierpnia 2010, 18:09

Widać tylko zależy od tego jak to się postara z zakładaniem uszczelki nic więcej. Następną kupię w Larsonie osobiście przetestuję.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Buger

Postautor: Buger » czwartek, 28 października 2010, 16:18

A moja orginalna,ktora dostalem prawie po 2 miesiacach rozpadla sie po 100 kilometrach!I dalej jezdzilem na starej,tylko z dobrym siliconem.Teraz kupilem jakas z allegro.Nie ma sprawy sprawdzimy co jest warta.Ale juz chyba w nastepnym sezonie.

Shire

Postautor: Shire » wtorek, 28 grudnia 2010, 11:00

czes wam :-)
potrzebuje zakupic uszczelke pokrywy zaworow, ale nie wiem jak dokladnie jej szukac :-/ czy nalezy wpisac jakies nr?

[ Dodano: 2010-12-28, 11:02 ]
uszczelke bedzie mi montowac mechanik, czy powinnam na cos zwrocic uwage?

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » wtorek, 28 grudnia 2010, 12:05

Tak, na to, żeby nie kupowac w Larssonie. Kup oryginalną. To koszt ok. 180 pln.
Podaj w salonie model, rocznik oraz nr RP ( np. RP 02 lub RP06 - zależne od rocznika)
i to wystarczy :->
hubertm

Shire

Postautor: Shire » wtorek, 28 grudnia 2010, 15:28

uwazasz ze skoro szukam uszczelki, to skozystam z prostego i drogiego rozwiazania - pojscia do salonu!!!! jesli taki mialabym zamiar to nie zawracalabym wam dupy!!! ale dzieki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Buko
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek, 15 grudnia 2008, 01:18
Model i rocznik moto.: FJR 1300
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Buko » wtorek, 28 grudnia 2010, 16:11

Shire, nie wściekaj się :P
Z tego co tu przypadkiem wyczytałem to oryginalna uszczelka jest praktycznie bezawaryjna. Ponoć tego samego nie można powiedzieć/napisać o zamiennikach - ciekną...
Napisałem co wiedziałem :mrgreen:

Buger

Postautor: Buger » wtorek, 28 grudnia 2010, 16:14

Bierz z allegro za 72pln jeszcze sa bo sprawdzalem.Sam mam taka i nie ma problemu!Ja pisalem juz wczesniej ze zainwestowalem w orginal i po 100kilometrach rozpadla sie.

abduldzabarszej

Postautor: abduldzabarszej » wtorek, 28 grudnia 2010, 18:06

Ja osobiscie montowałem tą z allegro i nic nie cieknie.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » wtorek, 28 grudnia 2010, 19:53

Shire pisze:jesli taki mialabym zamiar to nie zawracalabym wam dupy!!!

Masz rację, tylko że niektóre części (zwłaszcza silnikowe) mają to do siebie, że nie ma opcji zastąpienia ich nawet najlepszym zamiennikiem :!:
Sam teraz przerabiam temat uszczelniaczy zaworowych w XT 350. Kupiłem zamienniki za 36,- i co... nawet 2000 km nie wytrzymały :!: :!: Jaki efekt - nie trzeba być Einstein'em - kupiłem w salonie oryginały za 80 plnów i teraz muszę drugi raz na (nie mam w tym doświaczenia i nie chcę nic spiepszyć) mechanika bulić :zly: :wsciekly: :mur:
Z drugiej strony rozumiem Twoją złość, dlatego że salon/serwis we Wrocku to nieporozumienie - drożej chyba nigdzie nie ma :shock: :!:
Jeśli części to w naszym regionie na Wałbrzych uderzać i nie sugerować sie tym że na stronie jest napisane "do 250" bo to papierowa/elektroniczna fikcja :!:
Salon większy, bardziej profesjonalny wszystko dożo taniej, na miejscu gość ma całą gamę modeli i to w dużym salonie, a nie tak jak we wrocku żeby wejść to wyprowadzają 25 moto na dwór (nie ważne czy śnieg czy deszcz) i tak co dzień.
Krótko podsumowując: tanio, szybko, profesjonalnie, właściciel jest tam osobiście codziennie - sprzwdzone trzykronie - POLECAM 8-)

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:39

Shire pisze:uwazasz ze skoro szukam uszczelki, to skozystam z prostego i drogiego rozwiazania - pojscia do salonu!!!! jesli taki mialabym zamiar to nie zawracalabym wam dupy!!! ale dzieki :mrgreen:

pewne rzeczy warto kupic w salonie...
... no cóż, jeżeli chceśz zawracac sobię d... ta samą uszczelką po przejechaniu kilku tysięcy km to proszę bardzo... www. kupie. najtansza.uszczelke.moze.byc.uzywana.pl
Życzę powodzenia..
wiesz, ja wychodze z załozenia, że raz a porządnie.... ;)

[ Dodano: 2010-12-30, 00:43 ]
Buger pisze:Ja pisalem juz wczesniej ze zainwestowalem w orginal i po 100kilometrach rozpadla sie.

a gwarancja ???
hubertm

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » czwartek, 30 grudnia 2010, 12:04

właśnie, burger, jak zakończyłeś sprawę z rozpadniętą uszczelką? bo jakoś dziwnie to wygląda....
bye

balth

Buger

Postautor: Buger » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 14:49

Niestety przepadl paragon i moge sobie ja na scianie powiesic(w ramce)Gwarantuje, Piekny Widok!Na starej zrobilem jeszcze 3000km bez problemu.A teraz mam nowa z allegro i bylo tez spoko podczas ostatniej eskapady 450km.Takze mysle zeby nie bac sie nie orginalnych czesci tylko kwestia dokladnosci w montazu.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 17:31

Po zakupie org. uszczelniaczy okazało się że mają całkiem inną konstrukcję niż zamienniki, które poprostu się rozpadły. Również uszczelka może być z innej gumy i krócej trzymać, choć nie koniecznie.

Memphis R

Postautor: Memphis R » środa, 5 stycznia 2011, 19:20

Panowie, wymieniałem, na Polczyńskiej w wawie zaplacilem 115 zł i jest ok już 2 rok, nic sie nie dzieje, wiec po co zawracac sobie d... zamiennikami skoro roznica nie jest taka duza a to jednak oryginal. czas oczekiwania to ok 3-4 dni, przynajmniej tak bylo wtedy.


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości