Castrol - o kant dupy..

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
counterox

Castrol - o kant dupy..

Postautor: counterox » poniedziałek, 26 maja 2008, 10:53

Witam

Z moich obserwacji oleje firmy Castrol są do dupy...
Zalałem 2 razy full syntetyka Rs 4t za sporą kase. Za 1 razem sprzęgło zaczęło mi się uślizgiwać - myślałem, że to ze starości. Zamówiłem nówka funkiel, został zalany nowy olej tejże firmy. Zrobiłem Francje i trochę wokół domu - dalej się uślizguje przy dynamicznej jeździe.

ogólnie NIE POLECAM !! Myślę nad Motulem 7100 / 300V - co o tym myślicie, co polecacie ?

pozdrawiam

gruby

Postautor: gruby » poniedziałek, 26 maja 2008, 11:59

Ja śmigam na Motulu i zero problemów... Na castrola ktoś z moich znajomków narzekał, ale to stare dzieje i sobie nie przypomnę czy to ten który Ty zalałeś.

Awatar użytkownika
PawelR
Posty: 706
Rejestracja: poniedziałek, 10 marca 2008, 17:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: PawelR » poniedziałek, 26 maja 2008, 12:20

Ja uzywam syntetyka HONDY HP4 - juz 14000 przejechane na tym typie oleju i zadnych negatywnych dolegliwosci.
Bo trzeba mieć w życiu pasje!

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » poniedziałek, 26 maja 2008, 13:41

A ja odkąd jeżdżę na moto to mi zawsze lali Castrola i jakoś nie zauważyłem problemów. Może dlatego, że ja tak kurnia nie morduję jak ty counterox? :lol:
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 maja 2008, 08:00 przez JAREK, łącznie zmieniany 1 raz.

edwin

Postautor: edwin » poniedziałek, 26 maja 2008, 19:47

ja ostatnio zauważyłem że u mnie tez tak jakby sprzęgło trochę łapało ślizga mam zalanego castrola gps 4000km od wymiany....myśleć nad innym olejem?

Awatar użytkownika
andrexjr
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2008, 18:57
Model i rocznik moto.: XJR 1300sp-1999
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: andrexjr » poniedziałek, 26 maja 2008, 20:36

Czepiacie się oleju. Jeżdżę na Castrolu gps chyba trzeci sezon i zawsze się sprzęgło ślizga do czasu rozgrzania oleum.Dodam ,że mój silnik już wiekowy[1999 60tys przebiegu]. :lol:

counterox

Postautor: counterox » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:27

No właśnie jakieś te CASTROLE lipne, jak jest gorąco na dworze i silnik mocno rozgrzany to trzyma sprzęgło, a jak tylko trochę zimniej to ślizga się jak głupie mimo, że nówka funkiel.. Tak nie powinno być wg. mnie - zmieniam olej i zobaczymy jakie będą efekty

pozdrawiam !

[ Dodano: 2008-05-26, 22:33 ]
Jarek - czasem lubie się dynamiczniej przemieścić i wtedy są niemiłe niespodzianki ze strony sprzęgła... :(

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:38

andrexjr jak sprzęgło jest sprawne nie ma prawa sie śliznąć wogóle, jeżeli sie tak dzieje a w spólnie twierdzicie że tak było kiedy mieliście olej Castrola zalany to faktycznie jest do dupy :D
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

hardway

Postautor: hardway » poniedziałek, 26 maja 2008, 23:48

counterox pisze:czasem lubie się dynamiczniej przemieścić i wtedy są niemiłe niespodzianki ze strony sprzęgła...


a moze to nie olej i sprzeglo tylko nadmiar mocy ci paskudzi. W moim zauwazylem to samo, jak dostaje wycisk na nizszych biegach to wchodzi na obroty ale odpowiedz w postaci przyspieszenia dopiero chwile pozniej. po tym pakiecie od Krauzego jest ekstra 30 pare konikow a sprzeglo nadal to samo. Sprawdz czy slizga sie jak dajesz mu po gazie na 5ce, bo jesli to tylko na nizszych biegach to kolego jeszcze sie moze okazac ze gume palisz w czasie jazdy :-D

masacre

Postautor: masacre » wtorek, 27 maja 2008, 22:02

Słyszałem ostatnio o kilku aferach związanych z jakkością CASTROLA, znajomy co ma warsztat dostał w 2 beczkach ten sam olej o innym kolorze i gęstości !!!
Toyota podobno zerwała umowę i zmienia dostawcę oleju....

Franc

Postautor: Franc » wtorek, 27 maja 2008, 22:18

Witam
Jesli chodzi o Castrola to przejechałem sie na nim w mojej starej zabawce , miałem ciagłe kłopoty z popychaczami hydraulicznymi itp, rozebrałem pół silnika , czysciłem kanały olejowe a tu okazało sie , że olej jest do kitu , po zmierzeniu temperatury głowicy okazało sie , że na Castrolu było zawsze +30 ! . od tej pory nigdy wiecej Castrola

counterox

Postautor: counterox » środa, 28 maja 2008, 09:21

Heh właśnie się dowiedziałem, że kumpel zajechał po 3 godzinach jazdy full crossa YZ 250F od tego oleju R4... Zamawiam motula :)

pozdro

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » środa, 28 maja 2008, 12:38

ja jeździłem moim paskiem na castrolu slx ale w ramach przeglądu wymieniono mi go na mobila. jak na razie róźnicy nie czuję ale czytałem, że ponoć jest jazda z rozlewaniem castrola w PL - ludzie twierdzą, że ten przywieziony z reichu jest... inny...
bye

balth

Awatar użytkownika
PawelR
Posty: 706
Rejestracja: poniedziałek, 10 marca 2008, 17:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: PawelR » środa, 28 maja 2008, 14:58

Jednym slowem Castrol do KASTRACJI, znaczy KASACJI!
Bo trzeba mieć w życiu pasje!

counterox

Postautor: counterox » środa, 28 maja 2008, 20:41

No właśnie oba castrole przywiozłem z Reihu - kupione w niemczech w Polo...

może to ta niemiecka jakość ?? Tak dobry olej, że nei ma tarcia nawet na sprzęgle :shock:

Awatar użytkownika
andrexjr
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2008, 18:57
Model i rocznik moto.: XJR 1300sp-1999
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: andrexjr » środa, 28 maja 2008, 20:51

przyczyna poślizgu to prawdopodobnie zużyte sprzęgło.Castrol jest ok.Z kim nie rozmawiam to zalewa gps i sobie chwali. :-?

counterox

Postautor: counterox » środa, 28 maja 2008, 21:01

Kolego oryginalne sprzęgło było pomierzone - było w górnej granicy uzywalności.

Zamontowałem nówka funkiel, było delikatnie jeżdżone - 6 tys. km ( w tym 3 tys. w trasie do Francji bez ekscesów przyśpieszeniowych) więc sprzęgło jest NOWE - nie ma mowy o zużyciu !! po prostu olej jest nieadekwatny do generowanej mocy - coś z jego jakością i napisem R4 Superbike i nrysowanymi obrotami rzędu 9-10 tys. jest nie tak :((

Ciężko mi uwierzyć aby GPS półsyntetyk był lepszy od droższego full syntetyka ? :-/

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 302
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 12:37
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Postautor: Ramzes » sobota, 31 maja 2008, 16:29

Ja za namową w Serwisie tez zalałem Castrola tylko polsyntetyk 10W40, pierwsze odczucie silnik pracuje ciszej, co do sprzegla hmmm nic nie zauwarzyłem. Wczesniej Motul 5100 10W40.
A wracajac do Castrola/BP to powiem tak chora cena 40 zl za litr po.... ich troche przesada, nie weim czy zauwazyliscie że Castrol strasznie się zaczął promować.
Znalazlem Agipa w dobrej cenie zmieniam na niego lub Valvolina. Przynajmniej u nas nie rozlewane :).
"Fucking Busters"
Takie tam z okazji urodzin :) http://youtu.be/9NcXJWgP7JI
Czesc druga http://youtu.be/qUHE0FrbHfw

moto misiek

Postautor: moto misiek » niedziela, 1 czerwca 2008, 21:04

Też jeżdziłem na castrolu aż do ostatniej wymiany po której po przejechaniu 1500km wylalem to gówno o nazwie castrol do którego nigdy wcześniej nie mialem zastrzeżeń niewiem co się z nimi stało ale po rozgrzaniu moto do zwykłej temp. jest żadszy od wody w kranie ,a zawory błagały o litość . A na ostatniej zakupionej butelce znalazłem znak firmowy BP co potwierdza to co ktoś wspominał na naszym zlocie że castrol niema własnej rafinerii.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 19:37

Ramzes pisze:Ja za namową w Serwisie tez zalałem Castrola tylko polsyntetyk 10W40, pierwsze odczucie silnik pracuje ciszej, co do sprzegla hmmm nic nie zauwarzyłem. Wczesniej Motul 5100 10W40. [..]


ja miałem przez chwilę tego motula w zeszłym sezonie - ale zaczęły mi się małe kosmosy z silnikiem i odpuściłem wracając do agipa.
mogę ci oddać prawie całą butelkę tegoż wynalazka. na dolewki będziesz miał :-)
bye

balth

witulec

Postautor: witulec » wtorek, 3 czerwca 2008, 15:19

Miałem castrola i zmieniłem na motul i jest lepiej ! 15w50 powoduje że przy wysokich temperaturach nieco płynniej działa skrzynia i jest jakiś taki elastyczniejszy i w ogóle też myślałem że mi się ślizga sprzęgło ale jak mijałem kolegę na BMW to powiedział że jakieś pyłki czy też okruszki gumy padły na jego twarz ( no takie nostalgiczne przygody miłośnika BMW) . 8-)
Zdarza się że przy dobrym "wypyceniu" gdy nie pozwoli się jej wstać idzie w buxie , i takie to są problemy sprzęgłowe :lol:

counterox

Postautor: counterox » wtorek, 3 czerwca 2008, 18:25

Hmmm na 3 biegu power slide ?? Wykluczam taką opcję :/

Awatar użytkownika
Jabol
Posty: 97
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 11:08
Model i rocznik moto.: XJR 1300 1999
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontaktowanie:

Postautor: Jabol » wtorek, 3 czerwca 2008, 20:05

Z tym Castrolem jednak jest cos nie tak. Zalalem w zeszlym roku i rowniez sprzeglo się ślizgało. Pozróciłem więc do Motula i wszystko wróciło do normy.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 302
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 12:37
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Postautor: Ramzes » wtorek, 3 czerwca 2008, 20:25

ja miałem przez chwilę tego motula w zeszłym sezonie - ale zaczęły mi się małe kosmosy z silnikiem i odpuściłem wracając do agipa.


Motula używałem w 2 moto i było OK, jedyny minus zużycie oleju (branie) jak byłem we Włoszczech to troche zjadł ale tłumacze to tym że ciężar i temperatura zrobiły swoje. Ogółnie nie narzekałem. W naszych krajowych warunkach stan był OK.

Jeszcze dodam że Honda polecała Motula do swoich moto pare lat temu.

Następna wymiana Agip potem Valvoline lub Bel-ray. Zobaczymy jak na tym pracuje.
Olej jest jak wódka każdej trzeba spróbować. ;)
"Fucking Busters"
Takie tam z okazji urodzin :) http://youtu.be/9NcXJWgP7JI
Czesc druga http://youtu.be/qUHE0FrbHfw

witulec

Postautor: witulec » wtorek, 3 czerwca 2008, 21:23

counterox pisze:Hmmm na 3 biegu power slide ?? Wykluczam taką opcję :/

A cha ! a sprężyny nadążają ? Jak go podkęciłeś to może różnie być :-?

counterox

Postautor: counterox » środa, 4 czerwca 2008, 14:09

Dzwoniełem do serwisu. Tutaj są 2 ogromne sprężyny... są droższe od samego sprzęgła i z tego co pisali to starczają na dożywocie motocykla.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » sobota, 7 czerwca 2008, 11:59

Jeżdże teraz na Bel-rayu 10W/40 i nic zelgo nie mogę na jego temat powiedzieć.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

counterox

Postautor: counterox » niedziela, 22 czerwca 2008, 11:05

Witam

zalałem motula 7100. Pojeździłem trochę i rezultat taki : Sprzęgło wogóle się nie ślizga...
Biegi jakby lepiej chodziły. Dla mnie problem rozwiązany... I nigdy więcej castrola ;P


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wadi
Posty: 348
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2008, 12:57
Lokalizacja: Pakosc,Aleks.Kuj
Kontaktowanie:

Postautor: Wadi » piątek, 19 września 2008, 10:34

potwierdzam ze castrol lipa,mam małe slizgi sprzegła a jutro wymieniam na motul 5100 zobaczymy jak bedzie sie zachowywac sprzegło na motulu.pozdrawiam :)

pawelxjr

Postautor: pawelxjr » piątek, 19 września 2008, 11:28

Ja mam Motula 5100 i nie narzekam


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości