hałasuje sprzęgło - honda hornet 600 od przyjaciółki;)

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
Awatar użytkownika
nakano
Posty: 135
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2013, 21:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Cieszyn

hałasuje sprzęgło - honda hornet 600 od przyjaciółki;)

Postautor: nakano » czwartek, 7 maja 2015, 22:28

Hej
Wiem że to nie forum hondy i proszę o wybaczenie mi tego i pomoc!

A więc przyjaciółka kupiła (byłem przy tym) sobie hornete 600 2001r. około 40tyś na liczniku. Jest to jej drugi motor jeżeli poprzedni 125cc zaliczamy do motocykli :P więc nie ma zbytniego doświadczenia. Dzisiaj dzwoni i mówi że była w mieście i wracając był duży korek czyli sprzęgło, gaz, sprzęgło, gaz itd. Po powrocie odstawiła motor i po jakimś czasie odpala a sprzęgło cyt. "dziwnie hałasuje, tak dziwnie szumi i cichnie po naciśnięciu". Twierdzi że biegi wchodzą normalnie lecz na niskich obrotach przy odjęciu gazy jest jak to określiła szarpnięcie na łańcuchu i stuknięcie :?:
Czy ktoś z forumowiczów miał hornetke i wie co to może być?

Jutro jak starczy mi czasu to podjadę i sprawdzę jakie wydaje dokładnie odgłosy. Ojciec ma XJ 600 a tam to kosz wali jak suche w ducati.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

hałasuje sprzęgło - honda hornet 600 od przyjaciółki;)

Postautor: Zdzislaw » piątek, 8 maja 2015, 01:14

Dziwnie szumy i cichnie po wciśnieciu klamy....

Typowy objaw łożyska oporowego. Do tego kontrola wolnych obrotów.

Niech przyjaciółka poczyta, przy jakim prawdziwym przebiegu ten silnik wykazuje takie objawy, będzie +- miała faktyczny przebieg.

Awatar użytkownika
nakano
Posty: 135
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2013, 21:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Cieszyn

Re: hałasuje sprzęgło - honda hornet 600 od przyjaciółki;)

Postautor: nakano » piątek, 8 maja 2015, 12:21

Moto kupione w sklepie z roczną rękojmią. Dzwoniła do nich i kazali przyjechać że zrobią tylko czy w ramach gwarancji :looka:

Co do przebiegu to obecnie ma na liczniku 42.141tys. w momencie zakupu jak i wymiany oleju co było dokładnie 14dni temu miała 41,919tys. pod siedzeniem jest włoska naklejka z wymiany oleju datowana na 16/04/2012 przy 39,749tys.
Możliwe że przebieg oryginalny.
Nie znam dokładnej daty sprowadzenia przez właściciela sklepu wiem tylko że długo stała co było widać po ilości kurzu oraz ilości mieszkańców w postaci pajęczaków:) też sobie żerowisko znalazły.
Moto leżało na lewej stronie (rama i lagi proste!), uszczelki pod pokrywą sprzęgła, napinacza rozrządu oraz z lewej strony są nowe, silnik czysty bez wycieków, gaźniki do czyszczenia i regulacji (nie działa ssanie - coś blokuj i nie da się ustawić na full)

A to udało mi się dzisiaj nagrać
https://youtu.be/8kj6hmokrKQ

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

hałasuje sprzęgło - honda hornet 600 od przyjaciółki;)

Postautor: hubertm » piątek, 8 maja 2015, 14:30

jeżeli moto w kwietniu 2012 miało prawie 40 tys. km a po trzech latach ma 42 tys, to na mój rozum, albo nie jest to oryginalny przebieg, albo moto długo przestało np. dlatego, bo było po dzwonie.
hubertm

Awatar użytkownika
nakano
Posty: 135
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2013, 21:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Cieszyn

Re: hałasuje sprzęgło - honda hornet 600 od przyjaciółki;)

Postautor: nakano » piątek, 8 maja 2015, 22:21

Sprawdzałem pod bakiem czy rama nie jest wygięta, jest to najsłabszy punkt hornety i wystarczy lekkie uderzenie by się wygięła a w tej jest prosta, sprawdzałem też trakcję i idzie prosto bez trzymanki, kierownicą nie telepie. Fakt leżała na lewym boku co widać po przetartym silniku. Stukanie i szarpnięcie to wina zabieraków w kole, jutro mam zamiar rozebrać i sprawdzić co się stało lub czy dobrze poskładali przy wymianie opony (sama to z ojcem robiła więc kto wie). Była dzisiaj u mechanika i stwierdził że to kosz lekko stuka i narazi nie musi się tym przejmować.
99% motorów jak i samochodów ma kręcone liczniki nie ma się co oszukiwać, ale może może to ten 1%. Można sprawdzić kiedy był sprowadzony i wyliczyć przebieg, ona jest pierwszym właścicielem w kraju.


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości