Wałki rozrządu

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
Piotr 1

Wałki rozrządu

Postautor: Piotr 1 » środa, 28 grudnia 2016, 11:14

Czy ktoś ma wiedzę na temat : kolejności odkręcania mostków trzymających wałki rozrządu ?
W manualu nic nie mogłem odszukać, na forum również. Po mojemu to odkręcałbym od lewej do prawej, małymi skokami obrotowymi śrub, ale może jak ktoś już odkręcał to udzieli się w temacie ?

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wałki rozrządu

Postautor: artur » środa, 28 grudnia 2016, 12:16

W instrukcji Haynes'a też nie jest wymieniona kolejność odkręcania. Więc pewnie z wyczuciem dowolnie.
Potem zapamiętać gdzie który mostek i jak zorientowany.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3511
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Re: Wałki rozrządu

Postautor: Zdzislaw » czwartek, 29 grudnia 2016, 20:03

Jakby nie miało to znaczenia, to żaden mostek nie byłby oznaczony indywidualnie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 grudnia 2016, 21:28 przez Zdzislaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr 1

Re: Wałki rozrządu

Postautor: Piotr 1 » czwartek, 29 grudnia 2016, 21:19

Też się zastanawiałem, nad znaczeniem kolejności odkręcania śrub. Jednak w przypadku głowicy to ma znaczenie, to i w przypadku wałków może być podobnie. Wałki są pod napięciem sprężyn zaworów, ale nie wszystkie krzywki równo, choć tak myślę że grubość wałka jest na tyle duża, że te sprężyny nie powinny nic wałkowi zrobić. Wałki już odkręciłem, robiłem to krzyżowo do wewnątrz na zewnątrz. Potrzebne mi teraz są płytki : 270 - 5 szt, 265 - 3 szt,
260 - 1 szt, może ktoś, komuś zostało ? chętnie odkupię.


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości