Wymiana/sprzedaż płytek zaworowych

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
Miszka

Wymiana/sprzedaż płytek zaworowych

Postautor: Miszka » środa, 27 grudnia 2017, 14:22

Czy ktoś jest chętny na wymiane płytek zaworowych? Mam260.272.272.275.275.280.282

Potrzebuje..250. 267. 267.268 . 270.270.278

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wymiana/sprzedaż płytek zaworowych

Postautor: Holender » niedziela, 20 maja 2018, 19:09

Poszukaj gościa świadczącego usługi szlifierką magnesową. U nas kosztuje to 10 zeta od płytki, zrobi co do setki.
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Miszka

Re: Wymiana/sprzedaż płytek zaworowych

Postautor: Miszka » poniedziałek, 21 maja 2018, 07:06

Sa do kupienia w intercarsie płytki do toyoty co 0.05mm za 15 zł/szt.

Mam numer Metelli 03-0-25265

Trzy ostatnie cyfry to grubość płytki

Paul_weteran
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2021, 23:43
Model i rocznik moto.: K1300GT
Województwo: F-lubuskie

Re: Wymiana/sprzedaż płytek zaworowych

Postautor: Paul_weteran » niedziela, 17 kwietnia 2022, 19:10

Siema, aktualnie walczę z zaworami, pożyczyłem od Pershinga to magiczne urzadzenie do blokowania zaworow ( sorka za przetrzymanie :p Pershing, z uwagi ze sa swieta jeszcze postanowiłem pogrzebać i chwile przetrzymac)

Ogolnie to na forum przeczytałem o płytkach metelli i zakupiłem takowe do regulacji zaworow, u mnie niestety laduje z jednej granicy na drugiej, ale zmieniłem teraz na granice górna, bo czytałem że xjrka ma tendencje do zmniejszania luzu.

Teraz do sedna wyraznie slysze klikanie z zaworow i wczesniej myslalem ze luz jest zbyt duzy, dzisiaj po regulacji postanowilem zmierzyc srednice plytek metelli i oryginalnych yamaha. Plytki metelli roznia sie na srednicy o jakies 0.04mm od plytek metelli. Wpadaja gladko w gniazdo, a yamahowe plytki wchodza z oporem.

Moze ktos bardziej doswiadczony mi powie, czy dobrze mysle czy zle... ale wydaje mi sie ze ta roznica w srednicy ma znaczenie.


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości