ale o co chodzi?

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
Awatar użytkownika
maras954
Posty: 237
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 21:42
Lokalizacja: inowroclaw

ale o co chodzi?

Postautor: maras954 » środa, 6 maja 2009, 22:36

Panowie no bo cos mnie pokusilo i zadzwonilem do salonu,serwisu z zapytaniem co bylo robione przy ostatnim przegladzie przed sprzedaza! no to kloes powiedzial ze olej i filtr! no to ja pytam jaki olej a on mi ze castrol "gps"-chyba no i ze to pol-syntetyk! moto praktycznie roczne-pierwsza rej 2.2008 i to drugi serwis przy 3400km a oni dali pol-syntetyk :shock:
rozwiejcie moje watpliwosci. czy nie powinien to bysc pelen syntetyk. juz nawet nie wnikam w marke ale moze cos sie im rypnelo?

rydzu

Postautor: rydzu » środa, 6 maja 2009, 22:40

do nowych XJR 1200 zalewali minerał- ja też stosuje półsyntetyk i sadze że do tego typu silnika jest on wystarczajacy

Jubiler

Postautor: Jubiler » środa, 6 maja 2009, 23:37

Ważne, żeby nie zmieniać z mineralnego na syntetyk w starym silniku, a zalanie półsyntetykiem jest ok. Ja z wyboru jeżdżę na półsyntetyku motula 5100.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » czwartek, 7 maja 2009, 13:26

Ja gadałem z serwisantem w Częstochowie (wywarł na mnie dobre wrażenie), mówił że półsyntetyk do XJR spoko się nadaje. Osobiście na pierwszym przeglądzie zalałem fulsyntetykiem Motul 300V - ale olej ten musiałem sobie sam kupić, bo w Katowicach na serwisie Yamahy go nie mieli. W serwisie gdybym nic nie mówił tylko moto zostawił to też miałbym półsyntetyka.Wybrałem ten olej po naradzie z Ptysiornią :zdrowko:

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » czwartek, 7 maja 2009, 15:40

Mi od zawsze leją ów półsyntetyk Castrol GPS i nie ubolewam. Moim zdaniem nie masz powodów do paniki, zdziwienia czy czego tam innego.
Wsiadać i jeździć.

Awatar użytkownika
maras954
Posty: 237
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 21:42
Lokalizacja: inowroclaw

Postautor: maras954 » czwartek, 7 maja 2009, 20:52

dzieki! wczoraj jeszcze sie zaglebilem w temat sprawdzilem manuala i parametry tego oleju i przewyzsza on o 2ie klasy zalecany olej przez producenta! wedlug klasy api moja xjr powina miec olej klasy sg lub wyzszy a ten castrol ma sj notabene ta sama klasa co castrol rs-pelen syntetyk-ten z najwyzszej polki owego producenta! w opisie castrol rs polecany jest do typowych sportow z wyzylowanymi silniorami! tak wiec wsiadam i jezdze! :-D pozdro


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości