Zerwana linka gazu

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z układem paliwowym - od baku po gaźniki/wtryskiwacze.
turbo

Zerwana linka gazu

Postautor: turbo » piątek, 1 czerwca 2012, 21:11

Postanowiłem sobie pośmigać i jak wracałem do domu (i całe szczęści) uwaliła mi się linka gazu. Nie wnikam w powrót ostatnie 1,5km ale proszę o pomoc bo kurcze nie mogę znaleźć linki albo raczej nie wiem czy będzie pasować moje moto to RP022 2001

Na allegro znalazłem takie:

http://allegro.pl/ir-linka-ciegno-gazu- ... 00491.html
http://allegro.pl/linka-gazu-yamaha-xjr ... 85919.html

Czy będą do mnie pasować? Postanowiłem wymienić obie bo druga pewnie na dobiciu.

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Postautor: Holender » piątek, 1 czerwca 2012, 21:45

Nie wiem jak w RP 022 ale w mojej (RP 102) jest dokładnie taka jak w Italy Racing.
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » sobota, 2 czerwca 2012, 05:43

Jak nie zależy Ci na lince odpychającej to przełóż ją na ciągnącą. U mnie linka ciągnąca miała kilka włosków popękanych i przełożyłem na ciągnącą odpychającą, nic złego się nie stanie ;) .

GhostDog
Posty: 2811
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Postautor: GhostDog » sobota, 2 czerwca 2012, 07:12


turbo

Postautor: turbo » piątek, 8 czerwca 2012, 08:21

No linki zmienione pora na konkluzje dla potomności. Więc linki od rocznika 2002 wzwyż są zamienione miejscami czyli cięgło gazu służy do odpuszczania, a cięgło odpuszczania do dodawania gazu. Zamówiłem komplet z Italyracing za 109zł + wysyłka właśnie dla rocznika 2002+ bo po głębszej inspekcji okazało się, że i druga linka jest mocno zużyta. Oczywiście wpadłem na pomysł, że założę je sobie odwrotnie i problemu i owszem pomysł dobry jednak króćce przy kierownicy w tedy nie pasują ale tu też wpadłem na pomysł żeby je pogrzać opalarką i odkształcić jak te właściwe doszło do tego trochę szlifowania mini szlifierką i teraz mam cięgła sprawne.

Na przyszłość muszę poszukać właściwych linek do tego modelu LUB znaleźć kogoś kto zarobi mi linki w starym pancerzu.

PS. Gaźniki trzeba wyjąć chyba, że wasza dziewczyna ma małe zgrabne ręce i się jej zmieszczą od prawej strony silnika ;-)
Ostatnio zmieniony piątek, 8 czerwca 2012, 12:19 przez turbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » piątek, 8 czerwca 2012, 09:10

Wyjmować nie trzeba do wymiany linek ;-) .

turbo

Postautor: turbo » piątek, 8 czerwca 2012, 13:03

To mi powiedz jakiej magii można użyć.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » piątek, 8 czerwca 2012, 14:06

Zdjąć zbiornik i masz wszystko na wierzchu, skoro zerwaną linkę można wyjąć to dobrą tym bardziej idzie włożyć. Mi jakoś ta sztuka nie zajęła dużo....dużo czasu- przełożenie linki B na A. Ale trzeba chwilkę pomyśleć... no chiba, że nasi już tam byli to i na wyciągniętych gaźnikach może być ciężko :lol: ... Linka ciągnąca ma przy samych gaźnikach duże wygięcie osadzone w metalowej oprawie, przez to podobno lubią się przecierać w tym miejscu- tak powiedział mój magik.

A.. nie doczytałem, ze linki od 2002 wzwyż kupiłeś... no to może być zonk, gdyż gaźniki są już inne od tego rocznika.

P.S. Nie mam rąk jak dziewczyna :] .


Wróć do „Układ paliwowy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tytus i 33 gości