Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z układem paliwowym - od baku po gaźniki/wtryskiwacze.
Awatar użytkownika
virtu
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2015, 09:50
Model i rocznik moto.: FJR 2007
Województwo: G-pomorskie

Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: virtu » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:35

Po przeszukaniu forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie:
Jaki zastosować zestaw naprawczy gaźnika (RP 06) jeżeli nie chcemy wydawać c.a. PLN 250 ( 1szt.) za oryginalny Yamaha.
Chce wymienić komplet ale na oryginałach wychodzi PLN 1K .... z drugiej strony nie chcę co rano sprawdzać czy nie ma paliwa w oleju....(zestaw naprawiający kranik już został zastosowany ale nadal mam problem z paliwem w oleju....).
Tomek z Gdańska

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: farba » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:43

Po co cinzestaw naprawczy ,wymień zaworki iglicowe i ustaw prawidłowy poziom paliwa w komorach.
Sprawdzałeś kranik po wymianie uszczelek ,bo z tourmaxem miałem problemy ,po wymianie puszczał paliwo

Awatar użytkownika
virtu
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2015, 09:50
Model i rocznik moto.: FJR 2007
Województwo: G-pomorskie

Re: Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: virtu » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:57

Dzięki!
- kranik do sprawdzenia jutro;
Pytanie, czy zaworki zamienne czy Yamahy...jeżeli zamienne to jakie, jeżeli Yamahy to ile same zaworki kosztują...
Tomek z Gdańska

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: farba » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 19:01

Nie muszą być z Yamahy
Wyjmij stare z gniazdami sprawdż uszczelki na gniazdach sprawdź w jakim stanie są gumowe stożki na zaworkach.

Awatar użytkownika
virtu
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2015, 09:50
Model i rocznik moto.: FJR 2007
Województwo: G-pomorskie

Re: Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: virtu » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 21:19

Problem w tym, że motocykl stoi w serwisie bo ja mam w domu młotek i kombinerki + 7 x Namysłów pasteryzowany... i tym średnio mogę coś sprawdzić w gaźnikach...
Historia jest taka, że moto zalało się w listopadzie, oddałem go do mechaniorów w serwisie- rozłożyli gaźnik, sprawdzili, wymienili jeden zaworek i naprawili kranik. Wszycho bylo ok... motocykl po motomikolajach trafił do garażu spać.
Ostatnio zrobilem traskę, wróciłem, zostawiłem w garażu i bylo ok. Po tygodniu chciałem zrobić objazd po Wsi ale z jednego z wężyków poszło paliwo. Patrze w okienko kontroli oleju...coś rzadko, wącham korek, no niby lekko paliwem trąci ale poziom oleju nie jest na full. Motocykl odpala od strzała, obroty równe, nie kopci...no ok, dzwonie do serwisu żeby zabrali bo paliwo chyba słabo smaruje....

Byłem u chlopaków dzisiaj, moto sparawdzili i nic się nie lało no ale rzeczywiście coś nie tak z olejem...

Tera mam problem bo nie mam o tym pojęcia, serwis paczy na motocykl zaczarowany a ja nie chce przypadkowo zatrzeć silnika...myślę sobie dobra, niech wymienią co można wymienić w gaźnikach i będzie z głowy, stąd moje pytanie o zestaw naprawczy....a w zasadzie o zaworki..
Pytam ich o zaworki, mówią, że jak wstawią zamienniki to wrócę do nich z tym samym problemem...pytam o zaworki Yamahy, oni PLN 250 sztuka i tak se gadamy...
Tomek z Gdańska

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Re: Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: Piotr_MC_85 » środa, 12 kwietnia 2017, 11:15

Odbierz motocykl i zawieź do Zeli jeśli się zachce podjąć. Kto ma pojęcie to zrobi Ci motocykl znacznie taniej niż ASO.

Awatar użytkownika
gacy666
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 13 czerwca 2013, 05:20
Model i rocznik moto.: XJR1300 2003
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Okolice Rybnika

Re: Zestaw naprawczy gaźnika/ów

Postautor: gacy666 » poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:01

Jako, że przerabiałem ten temat w mojej maszynie pozwolę się wtrącić:
- zaworki tylko ORI, na turmax-a z larssona było jeszcze gorzej.
- kranik stuninguj, kup delikatnie grubszy o-ring i mocniejszą sprężynę, wtedy zestaw z tourmax-a trzyma


Wróć do „Układ paliwowy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości