Moto ma mało mocy

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z układem paliwowym - od baku po gaźniki/wtryskiwacze.
wojtekd1

Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » wtorek, 2 maja 2017, 11:18

Witam mam problem z moją xjrka 1300. W motocyklu nie czuć wcale mocy jest jakby przytlumiony osiągnąłem dzisiaj maksymalna prędkość 120 km/h wskazówka stała na 6000obr i ani w tą ani w tą.

Porobione są wszelkie regulacje gaźniki wyczyszczone schynchronizowane. Zawory ustawione świece wymienione.

Czy przy regulacjiczujnika tps przy kreceniu nim na o rotomierzu powinna się wskazywać jakąś wartość?

Awatar użytkownika
UkaszS2
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2016, 13:34
Model i rocznik moto.: czerwone SP 2001
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Wleń
Kontaktowanie:

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: UkaszS2 » wtorek, 2 maja 2017, 11:34

Powinno wskazywać "5"
nr tel. 516 75432 osiem

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » wtorek, 2 maja 2017, 11:41

A co jeśli nie wskazuje niczego? Jeśli odlacze całkiem czujnik wskazuje 3 ale przy kreceniu nim nie dzieje się nic

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » wtorek, 2 maja 2017, 18:36

Ok wyeliminowalem już czujnik tps. Jest sprawny i ustawiony ale mocy jest tyle ile było. Jedyne co przychodzi mi do głowy to jakiś problem z gaźniki. Wcześniej zakładałem temat odnośnie dwóch trójnikow jak się potem dowiedziałem fachowo nazywa się to odpowietrzenie komór podciśnieniowe, ale nadal nie wiem gdzie to dziadostwo podłączyć. Narazie ciągną powietrze z atmosfery czyli ciśnienie w nich jest takie jak na zewnątrz. Tylko czy to tak ma być? Przeszukałem chyba pół internetu i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Jedni twierdzą że mogą być podpięte pod airboxa, inni że mają być luźno. Czy ktoś wie jak jest naprawde?

Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 361
Rejestracja: wtorek, 13 września 2016, 20:59
Model i rocznik moto.: XJR1300 1999
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: Martinez » wtorek, 2 maja 2017, 19:31

a w manualu obczajałeś ?

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » wtorek, 2 maja 2017, 21:25

W manualu owszem jest ale tylko opisane że to jest to ale podłączenia jako takiego nie ma...

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » sobota, 6 maja 2017, 19:46

Zagadka została rozwikłana... po długich przemysleniach i wczytywaniu się w różne artykuły wyniuchałem przyczynę zaniku mocy... Bidulka nie paliła na dwa środkowe cylindry, a przyczyną była cewa zapłonowa. Nie wiem jakim cudem, ale zamiana cewek miedzy sobą pomogła i teraz maszyna idzie jak głupia :D Możliwe, że gdzieś coś przyśniedziało i po prostu nie było dobrego styku między kablami.

Jeśli ktoś by miał podobne podejrzenia, że uszkodzona może być cewka zapłonowa to u mnie objawy były taki: Dziwna niby równa ale jednak nie zbyt równa praca silnika, mała moc silnika (kręcił maks do 6 tys obr i dalej nic), strzelanie z wydechu. Oczywiście po odkręceniu świec dwie z nich były łanie przepalone a dwie jakby dopiero były założone nówki z pudełka.

Jedyne co muszę jeszcze zrobić to powalczyć z odpowietrzeniem baku bo cieknie mi paliwo przez to rurkę - mały problem(przynajmniej tak mi się wdaje)

Dzięki wszystkim udzielającym się w tym temacie (nie było was wielu ale jednak ;))

Apropo odpowietrzenia gaźników - należy założyć rurkę zakończoną filtrem i owa rurka powinna być luzem, tak żeby w komorach odpowietrzających znajdowało się ciśnienie atmosferyczne. Dodatkowo należy pamiętać żeby ukryć całość w miejscu w którym powiew powietrza nie będzie dochodził do rurki z filtrem bo może to wpływać na ciśnienie we wspomnianych wcześniej komorach odpowietrzających.

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: piontek » poniedziałek, 8 maja 2017, 12:50

wojtekd1 pisze: prędkość 120 km/h wskazówka stała na 6000obr

Tak z ciekawości - na którym biegu?
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » środa, 10 maja 2017, 15:19

Na ostatnim 5

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: piontek » środa, 10 maja 2017, 21:28

Coś dziwnie. Znajdź wątek tego dotyczący. Ale po jednym z twoich poprzednich wpisów specjalnie się upewniłem, że u mnie na 5 biegu, przy 5 tys. obr./min jest trochę ponad 130 km/h.
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:

http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
marki
Posty: 1416
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 11:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Explorer 1200
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Lubosz

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: marki » czwartek, 11 maja 2017, 11:28

autor: marki
czwartek, 16 czerwca 2011, 20:19
Forum: Z kluczem w ręku.
Temat: Jaka prędkość przy obrotach
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 20339
Nie wiem ile zębów z przodu mam (chodzi o xjr) ale...

Dopiero co świeżutko wróciłem z testu:

- 4 tys 108 km\h
- 5 tys 138 km\h
- 6 tys 160 km\h

Wszystkie próby były przeprowadzane po trzykrotność :->

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: artur » czwartek, 11 maja 2017, 16:41

Na którym biegu?
Masz szybkość pomniejszoną o 2 km/h przy tej ilości obrotów.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: farba » czwartek, 11 maja 2017, 17:23

...to już lepiej piszcie o olejach ;)

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: piontek » czwartek, 11 maja 2017, 22:40

Dobrze - olejmy to!

A tak poważnie, to sobie kolega może sprawdzi zegary. Czy coś-tam, co mu podpowiesz.
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:

http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » piątek, 12 maja 2017, 17:43

Tylko zauważcie że u mnie chodziły tylko dwa cylindry więc nie było tyle mocy co normalnie.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: artur » piątek, 12 maja 2017, 17:49

wojtekd1 - nie można zasuwać 120 na 2 cylindrach. Tzn pewnie można ale się nie powinno. To zułoo.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » sobota, 13 maja 2017, 05:51

Zdaje sobie z tego sprawę ale jakoś test trzeba było wykonać prawda?;) tym bardziej że to nie była długa podróż 1-1,5 km i z powrotem. Na szczęście nic się nie stało ;)

wojtekd1

Re: Moto ma mało mocy

Postautor: wojtekd1 » wtorek, 23 maja 2017, 06:16

Panowie odgrzewam temat bo jest kolejny problem... Moto pali bez problemu ładnie chodzi nie strzela w wydech ani w gaźniki od samego dołu idzie jak głupi ale gdy obroty dochodzą do mniej więcej 5000-6000 obr/min zaczyna przerywać jakby brakowało mu paliwa. Wszystko posprawdzalem co mogłem poziomy paliwa są ok mieszanka ustawiona świece ładnie są wypalanie, gaźniki zsynchronizowane. Odpowietrzenie baku jest ok. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami? Jedyne co przychodzi mi do głowy to ta nieszczęsny cewka zapłonowa może gdzieś gubią iskra przy takiej prędkości obrotowej?


Wróć do „Układ paliwowy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości