Lampa przednia

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z elektryką.
Bomber
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 09:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bomber » środa, 15 maja 2013, 22:30

Czy do oryginalnej lampy też tak "słabo" wchodzą kabelki ?

Zdjęcie

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » środa, 15 maja 2013, 22:43

Aż tak to chyba nie.

Bomber
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 09:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bomber » czwartek, 16 maja 2013, 06:58

Cyknął by ktoś fotke jak to wygląda z oryginalną lampą ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2013, 08:28 przez Bomber, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaqbik
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 28 stycznia 2008, 13:07
Model i rocznik moto.: QTM
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Jaqbik » czwartek, 16 maja 2013, 08:21

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Taką fotkę znalazłem na dysku - wnętrze oryginalnej lampy
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."

Bomber
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 09:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bomber » czwartek, 16 maja 2013, 08:29

Czyli wszystko ladnie powinno schować się do środka...

Dzięki

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » czwartek, 16 maja 2013, 09:20

Top znaczy, że masz motór przedłużony :?: :evil: .

Bomber
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 09:04
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bomber » czwartek, 16 maja 2013, 12:31

Chyba tak :cry:

MugeNN

Postautor: MugeNN » piątek, 30 sierpnia 2013, 13:22

Podłącze się do tematu ponieważ mój problem wiąże się również z lampą i mianowicie poszukuje wyłącznie obwódki lampy przednie (moja jest bardzo porysowana) szukałem oczywiście na polskich i zaganiczych portalach All.. itd. jak i na Ebay lecz niestety moje poszukiwania okazały się mizerne !!! Oczywiście mógł bym zakupić oryginalną jednak koszt 530 PLN za taki produkt totalnie mnie zniesmacza (wiem iż tak jest jednak ciężko mi to wciąż przełknąć), więc pytanie jest pierwsze :
1. Czy ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż taka ramkę (przypuszczam ze nie) ?
2. Podobnież można zakupić zamiennik takie ramki, jeżeli to prawda to czy ktoś się orientuje gdzie ?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » piątek, 30 sierpnia 2013, 13:55

Chodzi Ci o ramkę chromowaną?, jeżeli tak i nie głębokich wżerów to daj do galwanizerni, położą nowy chrom i będzie ok, cena usługi nie powinna przekroczyć 100zł.

MugeNN

Postautor: MugeNN » piątek, 30 sierpnia 2013, 14:10

Masz całkowitą rację z chęcią bym to zrobił jednak niestety jest ona również dość mocno skręcona więc światło świeci w oczy kierowców co jest bardzo nie dobre.
Generalnie chciałbym zakupić nową/używaną jeżeli nie będzie innego wyjścia spróbuję naprawić starą jednak to na pewno nie będzie porządnie wyglądać. Rozważył bym opcję aby ktoś wykonał mi taka ramkę na obrabiarce (jakiegoś typu) jednak i tutaj nie mam pojęcia ile mogło by to kosztować.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » piątek, 30 sierpnia 2013, 14:33

MugeNN pisze:jest ona również dość mocno skręcona więc światło świeci w oczy kierowców co jest bardzo nie dobre

Tu nie ma znaczenia skrzywienie ramki. Ona ma swoje mocowania i regulację. Więc powinna słuchać się tego. Jeżeli jednak faktycznie jest skrzywiona to ją w rękach wyprostujesz.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

MugeNN

Postautor: MugeNN » piątek, 30 sierpnia 2013, 15:17

No przypuszczalnie będę musiał tak zrobić. Mój motor już nie będzie wyglądał tak fajnie ale cóż życie (trzeba było jeździć ostrożnie). Jednak jak ktoś by miał jakąś dobrą radę gdzie mógł bym kupić coś takiego to ja jestem otwarty na sugestie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » piątek, 30 sierpnia 2013, 17:29


Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Postautor: Holender » piątek, 30 sierpnia 2013, 20:32

MugeNN pisze:Podobnież można zakupić zamiennik takie ramki, jeżeli to prawda to czy ktoś się orientuje gdzie ?

Też szukałem i niestety nigdzie nie znalazłem zamienników. Najprawdopodobniej nikt tego nie produkuje. Jeśli nie uda Ci się wyprostować oryginalnej to albo ASO albo linki Zdzisława. Niestety cena oryginału powala... :-/
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » piątek, 30 sierpnia 2013, 20:58

Daj ją do mnie to wyprostuję ale -Jestem też pewien że zrobisz to sam. Masz wzór - obudowa (czarna) lampy. Wyginaj śmiało ciało. Zrobisz to rękami. Jak wyprostujesz/ zaokrąglisz daj do chromowania i tyle(w sumie to dlaczego jest porysowana?)
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » piątek, 30 sierpnia 2013, 21:20

Daj jej zdjęcie.

MugeNN

Postautor: MugeNN » piątek, 30 sierpnia 2013, 22:38

Zdzisław dzięki za linki, jest jeden z planów kupić lampę i na pewno ktoś będzie potrzebował odbłyśnika oraz obudowy dla swojego motocykla więc zawsze mógł bym sprzedać pozostałe części (już wcześniej kontaktowałem się z osobami odpowiedzialnymi za te aukcje). Jednak lampa do XJR to bardzo chodliwy towar prawie jak diamenty (krwawe diamenty).

Holender71 rozmawiałem z jednym sprzedawcą który posiada kubeczki do XJR 1300 zamienniki z ChPR poinformował mnie on o tym iż przypuszczalnie widział takie elementy do zamówienia jednak już później kontakt zamarł (przypuszczam iż jednak nie było to co miał na myśli) jednak skoro udało mi się zlokalizować zamienniki obudowy zegarów do XJR 1200 to pomyślałem sobie iż musi być zamiennik orginału lampy która koniec końców (chyba) nie zmieniła się przez szereg lat (znowu chyba)

artur no cóż przepiękna gleba na Polskiej przepięknie nie zamiecionej po remoncie drodze, to nie jest kraj na 2 koła, za mało przyczepności (przynajmniej w Łodzi) no ale cóż moja wina mogłem uważać. Co do prostowania w jednym punkcie na małej powierzchni ramka zawinęła się głęboko do środka i dlatego świeci mocno w bok niezależnie od śrubek dlatego pomysł na kupno nowej jeżeli nie znajdę ramki to na pewno będę próbował ją wyprostować. Ale jednak muszę przyznać iż nie widzę tego prostowania w rękach, jest ona niesamowicie sztywna poza tym nie wiem czy się uzyska ten sam kształt rozciągnięcie materiału itd. ten sam dla którego szpachluje się blachy na samochodzie (chyba) tylko że to ma być chromowane (aczkolwiek do mojej koncepcji bardziej by pasowała czarna) no ale ja się nie znam nie mam wprawy ale chyba będę musiał nabyć

Widzę że jak bym znalazł zamienniki lamp to bym krocie zarobił :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » piątek, 30 sierpnia 2013, 23:30

MugeNN pisze:[...

Widzę że jak bym znalazł zamienniki lamp to bym krocie zarobił :)

Pozdrawiam.


Marne szanse ;-) . Towar deficytowy jak zegary.

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Postautor: Holender » sobota, 31 sierpnia 2013, 08:21

MugeNN pisze:pomyślałem sobie iż musi być zamiennik orginału lampy która koniec końców (chyba) nie zmieniła się przez szereg lat (znowu chyba)


Do tej pory nikomu nie udało się znaleźć zamiennika, co nie znaczy że gdzieś nie istnieje. Podobnie jak kwiat paproci. Co do budowy to owszem, konstrukcja zmieniła się od modelu RP10, gdzie zastosowano inną obudowę. Prostowanie mocno wygiętej ramki też czarno widzę, jest cholernie sztywna w końcu wisi na niej cały reflektor. Trzeba by chyba drugiego Augusta Mocnego żeby ją w rękach wyprostować. Kupuj tą z alledrogo z angielskim wkładem, założysz swój i będzie git. Taniej ciężko znaleźć.
And any fool knows a dog needs a home,

A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » sobota, 31 sierpnia 2013, 10:55

MugeNN pisze:przepiękna gleba

To zmienia postać rzeczy. Od razu trzeba było gadać że lampa miała spotkanie z asfaltem a nie że trochę wygięta i trochę porysowana. Tego faktycznie się nie da wyprostować. Ja w poprzednim moto prostowałem w łapach bo mi kolo przydeplał butem taką ramkę.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

ALIGATOR

Postautor: ALIGATOR » środa, 25 grudnia 2013, 18:49

Panowie wy z rodzinami opychacie się jedzeniem a ja z kochanką w garażu :) i w końcu znalazłem chwilkę czasu i zamontowałem reflektor (*europa). Może dlatego że montowałem go w wigilie to pomieściłem wszystkie kable w środku cud. Tych wtyczek jest więcej niż w Polonezie ale mam pytanie do kolegów co już montowali takie reflektory i nietylko co wymyśliliście z regulacją góra dół bo w moim jest tylko dziurka na śrubkę od spodu. I druga sprawa z czego dorobić dystanse mieszczące się pomiędzy reflektorem a uchwytami reflektora myślałem o jakiejś rurce aluminiowej polerowanej odpowiedniej grubości.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » środa, 25 grudnia 2013, 20:14

Oryginalną lampę masz, ze chcesz dystanse dorabiać? Wychodzi na to, że... albo źle odczytałem. Regulację dostać bardzo ciężko jest, ja polowałem kupę czasu i w końcu od kogoś z forum kupiłem, niech wybaczy, ale nie pamiętam, kto to był, dawno to było. Regulacja jest od boku po przekątnej, w pionie masz zwykle śruby mocujące odbłyśnik do ramki.
Co do kabli, w serwisówce są rozrysowane, gdzie mają być w lampie a jest ich trochę, choć nie dużo :) .

Zdrowie kochanek garażowych. Ja szukam części do Gnoma.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » środa, 25 grudnia 2013, 20:41

Regulację reflektora (wkładu) Zdzisiu dostałeś ;) lecz ALIGATOR, chyba potrzebuje (trzeciego punktu mocowania) z regulacją góra- dół (ten trójkąt ze sprężynką) i tulei gumowo metalowych po bokach.
Po świętach poszukam może coś ocalało.

ALIGATOR

Postautor: ALIGATOR » środa, 25 grudnia 2013, 21:11

reflektor z alleg... http://allegro.pl/reflektor-yamaha-xj-6 ... 971.htmlcałe tylko właśnie dolnej regulacji brakuje żeby był trzeci punkt mocowania.

A jak już zamontowałem to znalazłem toooooo
http://www.ebay.pl/itm/Gruppo-ottico-co ... 35cf256132

ALIGATOR

Postautor: ALIGATOR » środa, 25 grudnia 2013, 21:16

zmieniałem z anglika na legalne oświetlenie :) i stąd te problemy za org. w serwisie 700 zł samo szkło.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » środa, 25 grudnia 2013, 21:18

Tego chińczyka to tylko po bokach zamontujesz ,dorobić musisz tuleje ok 20 mm grubości, tego mocowania dolnego nie da rady zamontować do tego reflektora.
Stacyjka się zmieściła :?:

ALIGATOR

Postautor: ALIGATOR » środa, 25 grudnia 2013, 21:29

przyjacielu da radę już wiem jak. Stacyjka zmieściła się bez problemu

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » czwartek, 26 grudnia 2013, 00:10

Teraz czaję o co kaman. Musiałbyś wziąć kawałek płaskownika nie za grubego, wyprofilować jak w oryginale jest mocowany, długą śrubę, którą przeciągniesz od tyłu do przodu ze sprężynką albo bez, nakrętki samokontrujące, ogólnie rzeźba z głową i być może da radę :) .

Obrazek

Obrazek

ALIGATOR

Postautor: ALIGATOR » czwartek, 26 grudnia 2013, 07:05

tak tak tylko rzeźba :) śrubka sprężynka to wszystko mam z org reflektora więc tylko muszę dorobić uchwyt przy reflektorze. To musi być taki mały płaskownik z blaszki wygięty 90 stopni z dwoma dziurami jedna do zamocowania od spodu reflektora a druga do przełożenia tej śrubki ze sprężynką.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » niedziela, 12 stycznia 2014, 22:29

Zobacz u tego gościa, widzę, że ma poszukiwane mocowanie: Kik.


Wróć do „Układ elektryczny.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości