Sygnalizacja rezerwy paliwa

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z elektryką.
GrzechuB

Sygnalizacja rezerwy paliwa

Postautor: GrzechuB » środa, 8 października 2014, 07:45

Witam

Czy któryś z kolegów mógłby opisać prawidłowe sygnalizowanie rezerwy paliwa RP10 2005.
Wskaźnik działa O.K. ale w instrukcji znalazłem info że powinien pojawiać się dodatkowy licznik km. U mnie nic takiego nie ma, a kontrolka stacji wyświetla się cały czas.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5575
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » środa, 8 października 2014, 07:57

Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu.
Nie ufam za bardzo wskaźnikowi więc zawsze po zatankowaniu przekręcam na "ON" i jeżdżę aż zacznie się krztusić, wtedy na "RES" i pomału rozglądam się za stacją.

Ostatnio zauważyłem, że jak już jest naprawdę mało w baku to mruga kilka razy cała skala wskazania poziomu paliwa.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » środa, 8 października 2014, 08:21

U mnie tak działa, że pojawia się dodatkowy licznik. Może masz instrukcje od wtryskowych?
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
jacekxjr78
Posty: 598
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 07:31
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Paryz / krakow

Postautor: jacekxjr78 » środa, 8 października 2014, 08:44

Ostatnio zauważyłem, że jak już jest naprawdę mało w baku to mruga kilka razy cała skala wskazania poziomu paliwa.


robie tak samo jak jaro napisal z tym ze u mnie jak jest malo to zanika ostatnia kreska ,a mruga jak nie podepne kostki poziomu paliwa
Ostatnio zmieniony środa, 8 października 2014, 10:01 przez jacekxjr78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5575
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » środa, 8 października 2014, 10:03

U mnie też z czasem zanika ostatnia kreska/prostokącik ale wcześniej kończy się paliwo z poziomu "ON" więc musze przekręcic na "RES" po czym po iluś tam km znika rzeczona kreska/prostokącik.

Awatar użytkownika
jacekxjr78
Posty: 598
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 07:31
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Paryz / krakow

Postautor: jacekxjr78 » środa, 8 października 2014, 10:21

pieknie to wyrysowales jaro podoba mi sie :super:

Awatar użytkownika
cleaner
Posty: 346
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2010, 12:35
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sygnalizacja rezerwy paliwa

Postautor: cleaner » środa, 8 października 2014, 13:14

GrzechuB pisze:Witam

Czy któryś z kolegów mógłby opisać prawidłowe sygnalizowanie rezerwy paliwa RP10 2005.
Wskaźnik działa O.K. ale w instrukcji znalazłem info że powinien pojawiać się dodatkowy licznik km. U mnie nic takiego nie ma, a kontrolka stacji wyświetla się cały czas.

Pozdrawiam


Pewnie tak jak wyżej napisał Mariusz masz instrukcje do wtryskowców - tam pokazuje sie dodatkowy licznik i zaczyna liczyc kilometry przejechane na rezerwie.
BTW - moim zdaniem to głupie rozwiązanie - jak kończy sie paliwo a moto stoi na bocznej to za każdym razem licznik się włącza.
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » środa, 8 października 2014, 14:41

JAREK pisze:U mnie też z czasem zanika ostatnia kreska/prostokącik ale wcześniej kończy się paliwo z poziomu "ON" więc musze przekręcic na "RES" po czym po iluś tam km znika rzeczona kreska/prostokącik.

Czyli poziom rezerwy czy na gaźniku, czy na wtrysku jest bardzo zbliżony, jeśli nie identyczny.
cleaner pisze:moim zdaniem to głupie rozwiązanie - jak kończy sie paliwo a moto stoi na bocznej to za każdym razem licznik się włącza.

U mnie tylko tak jest, kiedy mam poniżej połowy zawartości zbiornika.

GrzechuB

Postautor: GrzechuB » środa, 8 października 2014, 20:38

Wydawało mi się, że mam instrukcję do mojej wersji, ale pewnie jest do wtryskowych :?:
Dość wcześnie zaczyna mi poszarpywać i zmieniam na RES, gdy na wskaźniku jest jeszcze jedna kreska, która i tak znika po 20 km. A paliwa mam jeszcze z 5L.

Dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » środa, 8 października 2014, 20:50

Ile masz na liczniku dziennym jak zaczyna kaszleć?
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » czwartek, 9 października 2014, 12:19

GrzechuB pisze:zmieniam na RES, gdy na wskaźniku jest jeszcze jedna kreska, która i tak znika po 20 km. A paliwa mam jeszcze z 5L.

Czyli wszystko w normie, wtrysk też łapie rezerwę z jedną kreską, która się utrzymuje 20-30 km w zależności od stylu jazdy. Przy prędkościach kodeksowych da się na rezerwie zrobić blisko 100 km, ale przeważnie robi się ok. 70, coby doszczętnie nie osuszać bańki.

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » sobota, 11 października 2014, 20:17

mariuszdg pisze:U mnie tak działa, że pojawia się dodatkowy licznik. Może masz instrukcje od wtryskowych?

potwierdzam, ale to RP19, ale licznik ten sam
hubertm


Wróć do „Układ elektryczny.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości