Kontrolka luzu

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z elektryką.
Luigi

Kontrolka luzu

Postautor: Luigi » sobota, 21 lutego 2015, 16:52

Mam Xjr 1300 z 99 roku, kontrolka luzu nie sygnalizuje biegu jałowego. Co może być przyczyną? na bocznej stopce nie odpale moto bez wzgledu na to czy wcisnięte mam sprzęgło oraz bez względu czy moto jest na biegu czy na luzie. Jak moto jest odpalone opuszczenie bocznej stopki odrazu wyłącza silinik. Jeśli powtarzam temat to sory ale grzebałem na forum i takiego problemu oraz żadnych podpowiedzi na ten temat nie znalazłem. Zgóry dziękuję za jaką kolwiek pomoc :)

Awatar użytkownika
PiotrekBe
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2016, 20:06
Model i rocznik moto.: XJR1300 2008 RP19
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kontrolka luzu

Postautor: PiotrekBe » niedziela, 19 marca 2017, 16:21

Nie świeci mi kontrolka luzu. Ściągany był bak do wymiany świec zapłonowych i po tej wymianie luz nie świeci. Wcześniej było wszystko ok. Co mogło się stać? Ktoś pomoże

Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 361
Rejestracja: wtorek, 13 września 2016, 20:59
Model i rocznik moto.: XJR1300 1999
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kontrolka luzu

Postautor: Martinez » niedziela, 19 marca 2017, 22:10

A dziwne, bo ja na bocznej mogę odpalić moto; gaśnie dopiero, jak wrzucę bieg...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 08:20
Model i rocznik moto.: RP02 Blue Black
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: WGM

Re: Kontrolka luzu

Postautor: Piotrek » niedziela, 19 marca 2017, 22:31

Tak powinno być.
A co do ściągania baku tam są tylko przewody do czujnika poziomu paliwa. Wiązka do sprawdzenia, może po prostu zbieg okoliczności i żarówka przepaliła się.
Pozdrawiam, Piotrek

Strzala200

Re: Kontrolka luzu

Postautor: Strzala200 » niedziela, 8 marca 2020, 17:33

Witam, ja tez mam problem z kontrolka luzu,tyle ze u mnie to wygladało tak że podczas zmiany licznika na inny podłaczajac przewody do kostki niechcący chyba zawarłem coś bo przyiskrzyło i wymienić musiałem bezpiecznik.I tak myślę czy nie spaliłem przekaźnika tegi o którym pisał Marcin24.Modul 5EA8195000 (chyba).Pozdrawiam


Wróć do „Układ elektryczny.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość