Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z elektryką.
Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Pershing » piątek, 12 maja 2017, 21:16

Hej....
Wziąłem na warsztat Honde sabre v65 1100 pojemność silnik v4. Miałem tam do zrobienia lagi, klocki,oleje, płyny,
Opony itp. Obiecałem ziomkowi pomóc. Wszystko było ok. Pojechałem nim na przegląd a później pomyślałem że bujne się nim kawałek. Po przejechaniu 20 km zjechalem aby zrobić sobie przerwę na papierosa. No i tu się zaczęło. Motocykl zaczął strzelać w komin na wolnych obrotach. Obrotomierz zaczął falowac około 2tys Góra dół choć pracował dość równo. Skończyłem palić i myślę czas do domu bo mi zaraz siądzie. Jadąc do domu obrotomierz skakał po czym później skoczył na zero. Zauważyłem spadek mocy podobny do odcięcia zapłonu. Gdy dodawalem gazu motocykl przyspieszal jak muł, nagle obroty się pokazały na 5tys i zaczął zapierdzielac. Pomyślałem sobie że może nie ładuje prądu Bo podobny problem miałem w aucie gdzie obroty pokazywał z regulatora alternatora. Dojechalem do domu. Ładowanie ok. 14.5V. Bateria ok. wkladalem również od xjr. I to samo. Strzela skacze na obrotach. Wykrecilem świece i jest słaba iskra. Ledwo ledwo. Zakupione nowe, zero poprawy. Wyczyszczone klemy konektorki, wypinane kostki itp. Zero poprawy. W tym modelu idą jakby dwie cewki. Jedna na 1-3 gar druga 2-4 gar. Oczyszczone co szło i dalej nic. Gdzie szukać czemu słaba iskra. Motocykl ogólnie z roku 85 gdzie raczej nie był serwisowany dość długo. Chcę zrobić jeszcze przegląd zaworów i gaznikow ale martwi mnie ten układ zapłonowy. Ktoś podrzuci jakiś pomysł. Wiem że to nie xjr ale po wszystkim usuniemy ten post. W necie praktycznie nic na ten temat nie ma bo po pierwsze motocykl stary po drugie mało spotykany na Polskich drogach.
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 361
Rejestracja: wtorek, 13 września 2016, 20:59
Model i rocznik moto.: XJR1300 1999
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Martinez » piątek, 12 maja 2017, 21:45

Pewnie nie to, ale sprawdź czy jest dobra masa na silnik - kiedyś coś podobnego miałem w jednej maszynie, okazało się, że był urwany kabel a masa szła tylko linkami.

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5558
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: JAREK » piątek, 12 maja 2017, 21:51

Nie był myty myjką ciśnieniową?
Pytam, bo PawelR miał problem ze swoją właśnie po myjce. Mówił, że była obawa zakupu nowego modułu, który to ponoć nie jest jakoś zasłonięty od góry i dostać się może do niego wilgoć. Częściowe otwarcie i osuszenie pomogło.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Zdzislaw » piątek, 12 maja 2017, 23:22

Perszing1988 kolega kupił ten motór dopiero, czy ma go jakiś czas i nic nie robił przy nim?

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Pershing » piątek, 12 maja 2017, 23:48

nic nie było robione. Pochodzi z Usa , Gdzie stał tam 5 lat w krzakach i dostali go za free . Wysłali go do Polski i dalej nic nie robili. chodził bo chodził. Możliwe ze po mojej jeździe próbnej wychodzą usterki. Gaźniki i zawory nie zbadane. W Polsce z dwa lata jest . gdzie może zrobili nim 1500 mil. w tamtym roku stał prawie cały czas. rozmawiałem z bratem typa z USA i mówił ze jak go wzięli to w ogóle nie miał iskry . niby pod silnikiem jest masa która szybko śniedzieje . jutro sprawdzę . dam znać. Bo dziwne ze na wszystkich garach iskra tak słaba gdzie to podzielone jest na dwie cewki i na dwa moduły . W zapalniczce mam lepsza iskre
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: farba » sobota, 13 maja 2017, 09:57

Wygląda na brak masy ,albo tej z ramy na silnik albo z Aku na ramę.
Generalnie w motocyklu który stał 5 lat w krzakach cała instalacja jest do odszczurzania.
Kontakt spray i każdą kostkę ,konektor oczyścić i zakonserwować.
Zawory i gaźniki powiadasz ?
Trochę roboty przed tobą , rozważ wywalenie silnika na stół .

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Pershing » sobota, 13 maja 2017, 16:47

Oczyszczone masy. Dolozona jeszcze jedna między rama a silnikiem. Odpaliłem na kroplowce. No niby chodzi. Jazda a tu dupa obrotomierz leży na zero. Brak siły. Dojechalem do właściciela i tylnie gary zimne. Chodził na dwa. Zamieniłem cewki. Podobnie chodzi. Wypielem jeden moduł podczas pracy. Silnik dalej chodzi tak samo. Wypinam drugi silnik zgasł. Zamieniłem moduły silnik ruszył obrotomierz też ale nie chodzi. Walniety moduł od tylnich garow. Rozebralem go a tam wylaly się kondesatory. Wygląda na to że z tego modułu pokazuje obroty. Chodził chodził aż się całkiem rozpadł. Szukam drugiego. I tu będzie szukania. Albo z motocykla na części albo na ebay ale wszystkie moduły są w USA. No zobaczymy po zakupie. I dam znać
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: farba » sobota, 13 maja 2017, 19:42

A nie prościej wymienić kondensatory ?

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Pershing » sobota, 13 maja 2017, 20:23

Znalazłem w Polsce, za dwa moduły 150 zł. Można by było naprawić stary ale czy po wymianie kondensatorów nie okaże się że jeszcze coś popalone jest.... . Zasugerowalem ogólnie nowy moduły. Zamienniki górnej półki ( jedyny) ale koszt bylby 650 zł i przesyłka z USA. Właściciel postanowił kupić oryginał uzywke.
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Falujace obroty, słaba iskra honda v65

Postautor: Pershing » środa, 24 maja 2017, 15:00

Po zmianie uszkodzonego modułu. Wszystko w porządku. Jeden moduł odpowiadał dodatkowo za odcięcie zapłonu, drugi za wskazanie obrotomierza. Między sobą miały połączenie. Po popsuciu jednego z nim jeden moduł nie dał rady palić na 4 gary. Usterka usunięta. Dzięki za podpowiedzi.
TEMAT ZAMKNIĘTY
Kontakt 782267431 ;)


Wróć do „Układ elektryczny.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość