Akumulator.

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z elektryką.
Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5558
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: JAREK » piątek, 21 października 2016, 14:02

I co, nabyles? Tez wypatrzylem na allegro taka baterie.

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: hubertm » sobota, 22 października 2016, 12:34

EXIDE wytrzyma połowę czasu Yuasy

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
hubertm

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5558
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: JAREK » sobota, 22 października 2016, 16:01

Ale kosztuje 185 zl a nie 479

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: Akumulator.

Postautor: Holender » sobota, 22 października 2016, 17:19

JAREK pisze:I co, nabyles? Tez wypatrzylem na allegro taka baterie.



Nabyłem, użytkuję, problemów na razie żadnych nie stwierdziłem. Zobaczymy ile pociągnie...
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Akumulator.

Postautor: Piotr_MC_85 » poniedziałek, 24 października 2016, 07:32

A u mnie taki nowy leżakuje na sucho bo ori też padał, ale dostał porządne ładowanie dużym sprzętem i na razie żyje, nawet po miesiącu postoju odpala.

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Akumulator.

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 24 października 2016, 12:16

bierz Exide, daje radę YT14BS-BS kupiłem w 2015 , nie pamiętam ceny ale była okazyjna

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5558
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: JAREK » poniedziałek, 5 grudnia 2016, 12:09

To chyba nabede tego Exide. Na alle jest za 160 zl, mam kupon na 20 zyli to wyjdzie jeszcze taniej. Najwyzej postoi i poczeka bo stara bateria, jak w domu sterczy to pradu nic nie gubi. Nie wiem jak z rozruchowym ale 12,7 V trzyma caly czas.

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Akumulator.

Postautor: GhostDog » wtorek, 17 stycznia 2017, 10:07

No i ch.. padł ten Exide, tj nie dał się ładować, oddałem w ramach gwarancji, ciekawe czy dostanę nowy? Aha zapłaciłem za niego w 2015 140 plnow brutto.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: Zdzislaw » wtorek, 17 stycznia 2017, 10:39

Yuasa kupiona pod koniec 2014 roku do dnia 4.01.17, czyli niedawnych mrozów dawała radę i kręciła silnikiem, aż sam się dziwiłem, że jeszcze działa i silnik odpala. Obecnie leży w domu i odpoczywa. Ale kosztowała troszkę więcej jak 140pln. Pewnie pożyje jeszcze kilka lat.

GhostDog pisze:oddałem w ramach gwarancji, ciekawe czy dostanę nowy?


Możliwe, że dadzą.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Re: Akumulator.

Postautor: Piotr_MC_85 » wtorek, 17 stycznia 2017, 13:52

Łaski nie robią, a jak nie to kasa.

pp-vmax

Re: Akumulator.

Postautor: pp-vmax » wtorek, 17 stycznia 2017, 18:07

Koledzy
Warto kupić sobie dobrą ładowarkę i podłączyc ją na całą zimę.
Polecam C-TEK lub jej odpowiedniki w salonach Yamahy; nazywaja sie tam YEC czy jakoś tak...
Ja w poprzednim motocyklu miałem akumulator od nowości do sprzedaży moto, tzn. 7 lat. Każdy dłuższy postój wiązal się z podłączeniem ładowarki do aku.
A ładowarka kosztuje tyle, co dobry akumulator.
pozdrówka

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Akumulator.

Postautor: GhostDog » piątek, 27 stycznia 2017, 10:37

I co? I jajco.
Dziś otrzymuję telefoniczne info, że akumulator ma rok gwarancji i chuj. I jest zasiarczony ( cokolwiek to oznacza) a miał być bezobsługowy. Mam się dymać
Na piśmie ma być po niedzieli, ciekawe co napiszą.
No więc nigdy więcej Exide, mnie to w ogóle nie exajduje takie podejście do klienta. Kupię yuase i kutas.
Chuj w dupę wlascielom Exide, ich dzieciom, wstępnym i zstępnym oraz dystrybutorom na terenie Polski.
Reasumując nie polecam Exide ani innych akumulatorów, będę zapychał motora.

PS. A mogli mieć za 140 zyla zadowolonego klienta a tak nie chuja :D

Piotr 1

Re: Akumulator.

Postautor: Piotr 1 » piątek, 27 stycznia 2017, 10:54

Dziś trudno wskazać dobry akumulator, producenci tną koszty na maxa. Generalnie kup taki w którym jest najwięcej " akumulatora w akumulatorze " czuli o dużej zawartości ołowiu = stosunkowo ciężki, masz stary więc jest do czego porównać,mają grubsze płyty. Jak będzie drogi a lekki, to też będzie do bani.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Re: Akumulator.

Postautor: Piotr_MC_85 » piątek, 27 stycznia 2017, 10:59

GhostDog pisze:No więc nigdy więcej Exide, mnie to w ogóle nie exajduje takie podejście do klienta. Kupię yuase i kutas.

GhostDog pisze:Reasumując nie polecam Exide ani innych akumulatorów, będę zapychał motora.

Coś tu nie gra, to kupujesz tą YUASę czy nie?
A tak na serio, to chuje wredne, co to za gwarancja na rok? Jeszcze miał być bezobsługowy, śmierdzi mi tu nieczystą zagrywką.

Awatar użytkownika
marki
Posty: 1415
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 11:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Explorer 1200
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Lubosz

Re: Akumulator.

Postautor: marki » piątek, 27 stycznia 2017, 12:22

GhostDog pisze:
PS. A mogli mieć za 140 zyla zadowolonego klienta a tak nie chuja :D


Krzysiek, Ty kurwa, nigdy nie jesteś zadowolony...heheheh..
:-)

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Re: Akumulator.

Postautor: farba » piątek, 27 stycznia 2017, 12:42

Pozostaje bateria superkondensatorów ale to też nie są tanie zabawki.
Jeździsz japońskim motocyklem kupuj japońskie części eksploatacyjne.
Kupiłem yuassę dwa lata temu i działa a była niecałe dwa razy droższa od gównianego exide

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Akumulator.

Postautor: GhostDog » piątek, 27 stycznia 2017, 12:47

To lepiej kupić chińsko-amerykanski czy chińsko-japoński?

Marki na Ciebie zawsze można liczyć

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Akumulator.

Postautor: Pershing » piątek, 27 stycznia 2017, 12:48

Moim zdaniem nie ma co oszczędzać ... akumulator ma być na lata .. cztery razy taniej kosztuje i tyle pochodził . Na zlocie Kolega opowiadał , ze kupił tańszy zamiennik kiedyś tam i podczas opałów eksplodował pod dupskiem , popaliło od kwasu chromy . Jakość kosztuje .
Kontakt 782267431 ;)

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Akumulator.

Postautor: GhostDog » piątek, 27 stycznia 2017, 12:54

Poprzedni tani badziew jmt czy jakoś tak wytrzymał 4 czy 5 lat więc nie ma reguły, tu chodzi o podejście do "Klyenta", mają wyjebane na klienta i tyle, akumulator jak każdy przedmiot może się zepsuć. Wiadomo, że nikt nie pójdzie do sądu za 140 zł, jedynie co to po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi wyślę uprzejmego maila do centrali tej firmy w PL.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 08:20
Model i rocznik moto.: RP02 Blue Black
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: WGM

Re: Akumulator.

Postautor: Piotrek » piątek, 27 stycznia 2017, 13:07

Piotrek pisze:Czwarty czy piaty sezon jeżdzę na takim wynalazku i po zimie pali od strzała http://akumulatoryip.pl/akumulatory_motocyklowe" onclick="window.open(this.href);return false; Nigdy nie doładowywałem bo nie było potrzeby. Jak kiedyś zmienię to też na taki sam. Oczywiście jakość z przed 5 lat nie koniecznie musi być taka sama jak dziś ale na razie złego słowa nie moge powiedzieć.


Się zacytuję bo jak po zimie odpali (a nie sądzę, żeby zastrajkował) to będzie jego 6 sezon, nie wie co to ładowarka. Jakaś tam ukraińska produkcja.
Cena na ich stronie 183 zł. Nie wiem tylko czy mają sprzedaz wysyłkową.
Pozdrawiam, Piotrek

Awatar użytkownika
andrexjr
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2008, 18:57
Model i rocznik moto.: XJR 1300sp-1999
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: andrexjr » piątek, 27 stycznia 2017, 14:07

Może będzie gdzieś taniej.(http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1102.html.)Mam taki 11lat i cały czas sprawny.PS.Krzysiek zachowaj spokój.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Akumulator.

Postautor: artur » piątek, 27 stycznia 2017, 14:09

Z cyklu "z życia wzięte" albo tzw fakt autentyczny, albo zasłyszane przeze mnie w ostatnich 2 tygodniach.
Scenka 1
Klient - Dzień Dobry potrzebuję (do auta) bardzo dobry akumulator. Sprzedawca - polecam Vartę Silver są na prawdę super i to teraz chyba najlepsze aku na rynku.
Scenka 2 w innym sklepie.
Rozmawiamy ogólnie o jakości produktów .
Sprzedawca - jeżeli chodzi np o akumulatory to rezygnuję z Varty bo to po prostu syf i nie mam już cierpliwości do ilości reklamacji.

No i bądź tu mądry?
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Akumulator.

Postautor: piontek » sobota, 28 stycznia 2017, 07:55

Czy odkryję jakąś tajemnicę, jeśli napiszę, że w sklepach poleca się to, na czym jest największa marża? Jest to w zasadzie najgorsze miejsce do zasięgania opinii. W części z nich, gdzie ktoś myśli, biorą jeszcze pod uwagę brak problemów posprzedażnych.

Nadane ze srapatalka
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

ded

Re: Akumulator.

Postautor: ded » sobota, 28 stycznia 2017, 17:10

Jak ostatnio szukałem aku do auta to wziąłem właśnie varte. Ponoć ta sama fabryka co Bosch ale taniej i częściej uznają gwarancję. Zimę znosi dzielnie ale mam ciepły garaż więc to żadne wyzwanie. Wcześniej centra plus dawała radę przez 4 lat a rozladowalem ja kilkanaście razy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Akumulator.

Postautor: GhostDog » czwartek, 2 lutego 2017, 12:48

No dobra, podsumowanie: Exide bike ma 12 miesięcy gwarancji na aku dla motocykli, skuterów itp.( czyli mniej niż tanie piwo z Biedronki), to jest żenujące, sprzedawca ( też motorzysta Mt09) był zdziwiony, nie zamierzam walczyć w sądzie o 140 zł, wali mnie to. Gdy ktoś zapyta " polecasz Exide?" odpowiem: "jebać Exide",. Niech tak się stanie. Howk!

ded

Re: Akumulator.

Postautor: ded » poniedziałek, 20 lutego 2017, 14:56

Walcz jeśli chcesz, ale najpierw rzecznik praw konsumenta wskazany. Pamiętaj, że jak pójdziesz na noże to sądowy rzeczoznawca robi ekspertyzę takiego akumulatora. Z reguły zlecają do laboratorium bo na oko to co on może powiedzieć. Może się okazać, że np miałeś niedoładowany albo przeładowany aku (altek albo regulator akurat padł) i to przyczyniło się do przedwczesnego zużycia. Nie mówię, że tak było ale jak motocykl ma parę lat to wszystko możliwe. Wtedy taka ekspertyza kosztuje np 600zł, czasem potrzeba uzupełniającą wtedy dochodzi drugie tyle. Jakieś tam koszty sądowe i wychodzi np 1500zł. No i teraz sobie wyobraź, że w tej ekspertyzie jest że np są jakieś tam znamiona niedoładowania albo coś co wskazuję na przedwczesne zużycie aku z winy innej niż wada samego akumulatora (niektóre ekspertyzy są napisane bardzo asekuracyjnie). To może jest jakiś drobiazg ale niech np sąd oceni Twoją winę w 20%. Wtedy dostaniesz 80% ceny akumulatora i 20% wspomnianych kosztów do zapłaty. Kiepsko, co? Przy czym może producent okaże dobrą wolę i nie odda kasy a wymieni Ci aku na nowy (w sumie to zyskujesz na tym) :)
Ogólnie to ja jestem zwolennikiem drogi sądowej ale jak masz 100% pewność swojej racji oraz konkretne dowody bo inaczej to się może zupełnie nie opłacić. Raz się sądziłem za produkt wartości 300zł ale to trochę sztuka dla sztuki. Kiedyś miałem problem z tarczami do auta i też zawzięcie reklamowałem pomimo odmowy- potem się okazało że piasta miała bicie i słusznie odrzucali reklamację- różnie bywa.
A co do opinii sprzedawców to na czymś trzeba bazować. Akumulatory pewnie większość wymienia samodzielnie a sprzedawca chrzani reklamować produkty bo to dla niego tylko problem. Klienci z reguły szukają tanio więc raczej w takim małym sklepie to trafisz na półkę o akceptowalnej jakości (tani ale w miarę mało reklamacji) oraz coś dobrego ale z rozsądną jeszcze ceną. Jakieś duże Intercarsy pewnie leją na to i sprzedadzą Ci 4maxa ale nigdy się nie spotkałem z tym żeby go proponowali jak ktoś pyta o jakość (fakt, że ja jestem klient niby-biznesowy). Największa marża jest na byle czym albo tym co sprzedają pod własnym logo, najmniejsza na wysokiej półce. Osobiście uważam że sprzedawca jest w stanie dobrze doradzić i to na jego opinii bym polegał.

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Akumulator.

Postautor: hubertm » poniedziałek, 20 lutego 2017, 16:42

ded pisze:Jak ostatnio szukałem aku do auta to wziąłem właśnie varte. Ponoć ta sama fabryka co Bosch ale taniej i częściej uznają gwarancję. Zimę znosi dzielnie ale mam ciepły garaż więc to żadne wyzwanie. Wcześniej centra plus dawała radę przez 4 lat a rozladowalem ja kilkanaście razy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Tydzień temu, podziękowalem za produkty firmy Varta po tym, jak w aucie mojej żony trzyletnie aku Varta odmówiło współpracy. To chyba trochę zbyt krótki okres pracy

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
hubertm

ded

Re: Akumulator.

Postautor: ded » poniedziałek, 20 lutego 2017, 19:25

@hubertm, z tego co słyszałem to 4-5 lat to już dobry wynik na dzisiejsze akumulatory więc 3 lata to znowu nie tak mało- zależy jak na to spojrzysz. Co do aku montowanych w fabryce to faktycznie potrafią przeżyć znacznie więcej niż te ze sklepu ale myślę że jest to też związane z tym że w przewody w instalacji się utleniają, wszystko się zużywa i to przyspiesza zużycie aku. Nie chcę tu bronić producentów ale myślę że niemal nikt nie sprawdza okresowo ładowania, sprawności alternatora, regulatora itp. Dopiero jak się zaczynają problemy to wtedy.

Awatar użytkownika
pioro
Posty: 1403
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 16:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dania

Re: Akumulator.

Postautor: pioro » poniedziałek, 20 lutego 2017, 21:29

Mój fabryczny akumulator jebnął po pierwszej zimie (nie wnikam dlaczego, może sam jestem winny). Kupiłem na Allegro jakiś żelowy za 125 zł. (nie mogę znaleźć rachunku z nazwą, a w historii allegro go nie ma ... dziwne) i od marca 2014 działa bezproblemowo, z jednym doładowaniem na wiosnę. Jak na razie nic nie wskazuje, żeby słabł ... nie kaszle, gorączki też nie ma ... :zdziwko:
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

ded

Re: Akumulator.

Postautor: ded » poniedziałek, 20 lutego 2017, 23:01

Allegro od dłuższego czasu "unieważnia" komentarze, prawdopodobnie za kasę. Kiedyś jak ktoś sobie narobił tyłów w komentarzach to musiał zmienić konto- teraz nie koniecznie. Niestety, allegro żyje z prowizji i mało ich obchodzi zadowolenie klienta a jedynie aby sprzedawca zapłacił prowizję. Bezczelnie olewają wiele problemów trapiących ten serwis np podróbki, sprzedaż towarów wysyłanych prosto z chin i wiele innych. Niestety, allegro to bardzo złe miejsce na kupowanie towarów dobrej jakości- wiele firm z uwagi na wysokie prowizje i niskie marże traktuje aukcje jako zło konieczne, gdzie pozbywają się jakiś "gorszych" towarów. Dyski to często "refurby", sporo towarów drugiego gatunku albo podróbek. Robiąc zakupy staram się trzymać bardziej renomowanych sklepów internetowych- to znacznie bezpieczniejsze. Z tym że Ceneo także promuje tych którzy najwięcej zapłacą i znikąd wyrastają sklepy z tysiącami pozytywnych opinii.


Wróć do „Układ elektryczny.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości