jazda bez przykręconego akumulatora

Pytamy i/lub pomagamy rozwiązać problemy z elektryką.
marcin_81

jazda bez przykręconego akumulatora

Postautor: marcin_81 » czwartek, 7 maja 2009, 16:46

Witam wszystkich motocyklistów i fanów XJR 1300!!! mam duży problem. jakieś 2 miesiące temu jechałem i wypięła się klema od akumulatora i zrobiło się zwarcie. Od tamtej pory motoru już nie uruchomiłem. rozrusznik kręci, iskry nie ma a po przekręceniu kluczyka wskazówka obrotomierza podskakuje na 2 tys. i opada i tak co 5 sek. Nie jest to czujnik położenia luzu ani złożonej nóżki!!!!od 2 miesięcy bez żadnego skutku poszukuję modułu bo najprawdopodobniej ta część padła...stąd moje pytanie czy miał ktoś taki przypadek?czy ma ktoś do sprzedania taki moduł? motor mam z 2001r. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi!!!!HEJ

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » czwartek, 7 maja 2009, 16:52

Ja tak w Hondzie spaliłem moduł albo regulator napięcia bo odwrotnie kable podłączyłem łosiek jeden, juz nie pamiętam co to padło, ale kumaty elektryk mi to zrobił za jakąś 100 zł.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

marcin_81

Postautor: marcin_81 » czwartek, 7 maja 2009, 18:46

no widzisz w W-wie nie ma dobrych elektryków! ten u którego zaczynałem robotę był palantem i skasował mnie 200 zł za to że nic nie stwierdził - kazał wymienić moduł, cewki, alternator i czujnik luzu ale nie dawał gwarancji że to będzie to....!!!!czym prędzej zabrałem motór i teraz już jest w dobrych rękach!!!dzięki za odpowieź

Jubiler

Postautor: Jubiler » czwartek, 7 maja 2009, 20:12

XJR pokazuje kody błędów tylko sprawdzając obwody. Wyglada że sam cdi jest ok skoro potrafi się diagnozować. Przeleć omomierzem instalacje do impulsatora i cewek, wartości rezystancji są w manualu.

http://cgi.ebay.de/XJR-1200-1300-CDI_W0 ... dZViewItem
p s a jak się czuje bezpiecznik zapłonu i czy masz fabryczny alarm, bo w RP02 jest podpięty bezpośrednio pod cdi

edwin

Postautor: edwin » czwartek, 7 maja 2009, 21:38

łoooo to od odpięcia klemy może być tak poważnie :shock: ostatnio mi się to przytrafiło... ale ja tylko wykręciłem śrubę od plastikowej bocznej osłony w aku i dalej heja...

marcin_81

Postautor: marcin_81 » piątek, 8 maja 2009, 17:55

dziękuję koledzy za rady ale już wiem że to moduł...teraz tylko muszę poszukać jakiejś używki! no niestety na nowy moduł na razie mnie nie stać!!!jak ktoś będzie miał jakieś info dajcie znać! tym czasem szykuje się piękna pogoda na weekend więc szerokiej drogi! HEJ!


Wróć do „Układ elektryczny.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości