POMOCY!!!!!!

MARCIN

POMOCY!!!!!!

Postautor: MARCIN » niedziela, 4 października 2009, 08:28

Witam i proszę o pomoc bo mam dość poważny problem.
We wrześniu 2008 roku kupiłem motocykl Yamaha XJR 1200 rok produkcji 1997.
Motocykl był sprowadzony z Włoch i we wszystkich dokumentach miał nr. nadwozia VIN
YM4PU(sześć cyfr).Na przegląd pojechałem z samymi dokumentami, oczywiście bez motocykla bo po znajomości. Motocykl zarejestrowałem i przez rok czasu wszystko było ok. We wrześniu 2009 roku pojechałem na kolejny przegląd i co się okazuje: w dowodzie rejestracyjnym mam wpisany nr. nadwozia vin YM4PU(sześć cyfr) a na główce ramy jest *4PU(sześć cyfr)* i poza tym motocykl nie ma tabliczki znamionowej.
Przeglądu mi nie podbito bo nie zgadza się nr VIN, ponieważ na główce ramy brakuje liter YM a cała reszta się zgadza. Moje pytanie brzmi-czy na taką sytuację jest jakieś logiczne wytłumaczenie? Czy powinna być tabliczka? A jeżeli tak to gdzie?

ol_ti

Postautor: ol_ti » niedziela, 4 października 2009, 13:25

kolego powiem ci ze masz problem! sprawdź we włoskich dokumentach które pani w wydziale komunikacji ci oddała jak rejestrowałeś moto i sprawdź czy numery VIN z tych dok. zgadzają się ze stanem faktycznym. u mnie w wydziela komunikacji taki diagnosta który robi badanie techniczne pojazdu którego nie widzi już by nie był diagnostą

MARCIN

Postautor: MARCIN » poniedziałek, 5 października 2009, 08:26

Czy powinna być tabliczka znamionowa? A jeżeli tak to gdzie?Rocznik moto 1997r.

ol_ti

Postautor: ol_ti » poniedziałek, 5 października 2009, 08:45

numer jest na ramie nabity, pewnie gdzies kolo kierownicy, sprawdz czy sie to wszystko zgadza.

danzig00

Postautor: danzig00 » poniedziałek, 5 października 2009, 09:02

Jezli stacja diagnostyczna na uprawnienia do nadawania numerów to mogą Ci wystawić tabliczkę znamionową zastępczą.

MARCIN

Postautor: MARCIN » poniedziałek, 5 października 2009, 09:34

Numer na główce ramy mam *4PU(sześć cyfr)* ale w papierach jest YM4PU(sześć cyfr)
pozatym YM wsystko się zgadza,a tabliczki nie mam wogóle.Może ktoś napisać czy wogóle macie tabliczke i gdzie?

ol_ti

Postautor: ol_ti » poniedziałek, 5 października 2009, 11:03

pierwsze co bym pomyslal to ze motor jest kradziony i cos bylo kombinowane. nie bedziesz mial latwo z nabiciem nowych numerów. Nie myl tabliczki znamionowej z numerem VIN bo to 2 rozne rzeczy. Zeby nabic nowy VIN trzeba się o ocene zapytać rzeczoznawcy.

staniu

Postautor: staniu » poniedziałek, 5 października 2009, 11:31

MARCIN pisze:Numer na główce ramy mam *4PU(sześć cyfr)* ale w papierach jest YM4PU(sześć cyfr)
pozatym YM wsystko się zgadza,a tabliczki nie mam wogóle.Może ktoś napisać czy wogóle macie tabliczke i gdzie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MARCIN

Postautor: MARCIN » poniedziałek, 5 października 2009, 12:39

Ja nie mam tabliczki w tym miejscu co na zdjęciu za to mam jakąś naklejke na której nie ma żadnego numeru.

danzig00

Postautor: danzig00 » niedziela, 18 października 2009, 08:00

No i jak załatwiłeś temat ????? Pozytywnie ???

MARCIN

Postautor: MARCIN » sobota, 28 listopada 2009, 12:54

Już jest po temacie.Moto sprzedane!Za tydzień będzie inna XJR.

pardi

Postautor: pardi » sobota, 28 listopada 2009, 19:36

tylko czekac az ktos teraz zaloguje się jako nowy i pierwszy jego post będzie - POMOCY!!!

odron
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 3 marca 2009, 19:25
Lokalizacja: opole
Kontaktowanie:

Postautor: odron » wtorek, 1 grudnia 2009, 17:42

temat tabliczek kiedyś był poruszany i z tego co pamiętam większość chłopaków ma coś w rodzaju naklejki-ja również


Wróć do „Rama i części obudowy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości