Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Awatar użytkownika
dawfil
Posty: 349
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2019, 07:40
Model i rocznik moto.: xjr1300 2009
Województwo: G-pomorskie

Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: dawfil » czwartek, 7 maja 2020, 20:53

Za 3 tygodnie wracam do Polski z Anglii , szukałem na stronach angielskich niestety bez powodzenia. Wracając przez kraje europejskie mogę oślepiać inne pojazdy szczególnie nocą. Był ktoś w Anglii Yamaha?? Jak sobie poradził na ten problem?? Naklejki znajduje tylko na auta :/
Mam RP19, lampa kupiona czeka na mnie w Pl , czy nasze lampy mają to do siebie, że ich kąt padania mogą oślepiać?? Czy może świecą na wprost??

Awatar użytkownika
Unfamiliar
Posty: 1448
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 13:34
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2007
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: PL

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: Unfamiliar » czwartek, 7 maja 2020, 21:05

Z tego co kojarzę, to nie możesz zarejestrować pojazdu z lampą prawą, użytkować w Europie możesz na bank. Jeśli go rejestrujesz tu na stałe, to zmień klosz i po sprawie.

Awatar użytkownika
Wulu
Posty: 431
Rejestracja: piątek, 15 kwietnia 2016, 22:43
Model i rocznik moto.: Xjr 1300 2001 rp06
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Jawornik

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: Wulu » czwartek, 7 maja 2020, 21:28

Z tym rejestrowaniem to nie koniecznie nie można. Ja zarejestrowałem z angielską bez problemu, ale może diagnosta był mało kumaty. Zmieniłem na prawą, bo wkurzało mnie, że w nocy pobocze słabo było widać.

Awatar użytkownika
dawfil
Posty: 349
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2019, 07:40
Model i rocznik moto.: xjr1300 2009
Województwo: G-pomorskie

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: dawfil » piątek, 8 maja 2020, 01:48

Lampę mam chodzi tylko o przejechanie przez kilka krajów , na forach angielskich jedni piszą że takowa wkładkę trzeba mieć drudzy żeby jeździć za dnia a trzeci że nie trzeba . Chce uniknąć ewentualnego mandatu

Awatar użytkownika
gajny
Posty: 164
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 20:20
Model i rocznik moto.: XJR 1300 1999
Województwo: O-opolskie
Lokalizacja: Kowale

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: gajny » piątek, 8 maja 2020, 05:23

A myślisz że zaraz ktoś wyłapie że masz nie taką lampę? Musiałbyś na kogoś złośliwego trafić. Btw sporo aut z Anglii widuje się na drogach i wątpię żeby ktoś na granicy lampy zmieniał.
bo jestem ja artystą, na niczym grać nie umiem ale jestem pijanistą

Awatar użytkownika
dawfil
Posty: 349
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2019, 07:40
Model i rocznik moto.: xjr1300 2009
Województwo: G-pomorskie

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: dawfil » piątek, 8 maja 2020, 06:35

Lampy zmieniać nie trzeba tylko kupić naklejkę i można autem śmigać. Naklejek do motocykla nie zauważyłem stąd moje pytanie . Będę wracać i prawdopodobnie nie znajdę ani noclegu ani pola namiotowego z wiadomych przyczyn więc ile fabryka daje i ile sił będzie , więc niewykluczone że nocą będę jechać. Gdybym jechał na spokojnie w dzień pytania by nie było .
Btw co do przejeżdżania przez Niemcy wszyscy wiedzą i chyba stosują sie do decybeli w wydechu zakładając dbkiller. Niby też dobre pytanie jak policja ma to sprawdzać a jednak przezorność i mało który ryzykuje . Co do świateł mało jest info co do motocykli .

Awatar użytkownika
jacekxjr78
Posty: 598
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 07:31
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Paryz / krakow

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: jacekxjr78 » piątek, 8 maja 2020, 08:18

Rozdziel trase na dwa dni , raz ze bezpieczniej , dwa twoj dylemat odnosnie swiatla nie bedzie juz taki istotny, nie ma sensu ryzykowac ...


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: Piotr_MC_85 » piątek, 8 maja 2020, 21:46

Zaklej szarą taśmą kawałek snopu światła, który idzie ukosem na lewą stronę i będziesz miał jak w lampie USA, będzie świecić równo na obie strony (bez doświetlania poboczy).
Wiele aut z soczewkami ma pierdolnik w lampie, żeby go przestawić aby nie świeciło na pobocze jak się jedzie z Europy na wyspę, lub odwrotnie.

Awatar użytkownika
dawfil
Posty: 349
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2019, 07:40
Model i rocznik moto.: xjr1300 2009
Województwo: G-pomorskie

Re: Naklejka korygująca kąt padania światła na lampe angielską

Postautor: dawfil » sobota, 9 maja 2020, 05:00

Piotr_MC_85 pisze:Zaklej szarą taśmą kawałek snopu światła, który idzie ukosem na lewą stronę i będziesz miał jak w lampie USA, będzie świecić równo na obie strony (bez doświetlania poboczy).
Wiele aut z soczewkami ma pierdolnik w lampie, żeby go przestawić aby nie świeciło na pobocze jak się jedzie z Europy na wyspę, lub odwrotnie.


Dzięki Piotrek . Wezmę ze sobą szara taśmę . Tak naprawdę musiałbym rozbić podróż na 3 dni -2 noce żeby spokojnie po 8 godzin jechać . Nie wiadomo jak z hotelami będzie , namiot w razie czego biorę ale w Niemczech są wysokie kary za to jeżeli kampingi będą zamknięte . Planuje z Calais do granicy Polskiej się doturlac i przespać kilka godzin chociaż


Wróć do „Rama i części obudowy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości