regulacja układu wydechowego wtryskowych

mrymek

regulacja układu wydechowego wtryskowych

Postautor: mrymek » środa, 9 lipca 2014, 15:26

Panowie pomożecie, nie zwróciłem wcześniej uwagi, otóż po przekreceniu zaplonu hałasuje pompa paliwa, ale potem gdy ona przestaje zaczyna halasowac to ustrjstwo ze zdjęcia-znajduje się przed tylnym kołem. W manualu znalazłem o regulacji tych dwóch linek, wyregulowalem i dalej halasuje. Co to jest, czym grozi zepsucie, pytam bo w piątek Chorwacja i byłaby kicha?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2624
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » środa, 9 lipca 2014, 17:32

Serwo exup'a
Niepotrzebne do niczego, pomaga pozbyć się dziury w przyspieszaniu,ogranicza hałas itp. wymysł ekologów którzy odebrali drugi komin.

mrymek

Postautor: mrymek » środa, 9 lipca 2014, 19:38

Właśnie to, dzięki farba. Jak to nazwałeś, to znałazlem jeden temat. I to właśnie dosyć mocno, raczej głośno cały czas hałasuje. Wcześniej nie było tego słychać, żadne błędy nie wyskoczyły jeszcze i co robić: ignorować, czy naprawiać i jak?

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » czwartek, 10 lipca 2014, 07:53

to jest zawór. Przymyka się przy niskich obrotach. Prawdopodobnie się sam mechanizm przytarł. Można to wyciąć. Kiedyś o tym rozmawiałem z Olkiem. W wersji wtryskowej poprawia to podobno charakterystykę silnika - dokładnie to momentu obrotowego (według mechaników Yamahy).

Jeśli chodzi o pompę paliwa, to ona chałasuje. Tak ma być. Im mniej wahy tym głośniej.
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."


Wróć do „Wydechy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości