Waga wydechu

Kaznodzieja

Waga wydechu

Postautor: Kaznodzieja » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 14:04

Nie spinaj się kolego, w wspomnianej przeze mnie historii to mnie śmieszyło że gość zamiast zrezygnować z żarcia po 18-tej to wydał kupę kasy. Nie był to przytyk do Ciebie, sam mam przeinwestowanie moto ale nie dorabiam do tego żadnej ideologii - mam karbonowego Akrapa nie dlatego że jest lżejszy tylko dlatego że mi się podoba jego wygląd i dźwięk. W dużych klasycznych napędach parę kilo w tę czy drugą stronę dla zdecydowanej większości jest nieistotne

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 14:51

GhostDog pisze:
lolo106 pisze:Nie rozumiem dlaczego tak się spinacie i tyle można powiedzieć złośliwych komentarzy...

tutaj właśnie uwidacznia się hermetyczność,
jak w lodówce,
nikt nie jest złośliwy,
czy warzywa w lodówce są złośliwe?
czy długopisy dyskutują z piszącym?

hm... Wisława by się nie powstydziła

lolo106 pisze:Sam mam w rowerze koła za ponad 10tys. a rower cały za prawie 30tys ..

kolego, jeśli masz rower za 30 koła papiera to po co kupujesz starego badziewia xjr 1200?, kup sobie lekkiego pociska

http://www.scigacz.pl/NCR,Laggera,1200, ... 13483.html


Tak sądziłem ze odpowiesz . Właśnie ja nie jestem hermetyczny raczej otwarty i z chęcią przyjmę jakąś krytykę ale czymś popartą a nie komentowaniem tylko poco , dlaczego , to nie ma sensu.
Co do roweru to że mam rower Za 30 tys. nie znaczy że jestem bogaczem i chcę zaraz motor za 70tys . czy więcej. Nawet biedni ludzie na swoja pasję potrafią wydawać majątek . Rezygnują z kilku rzeczy na rzecz jednej. Sam wiesz jak siedzisz w motorach że to studnia bez dna. I nie wiem skąd to się bierze ale u nas w Polakach jest taka mania negowania wszystkiego . Jak coś mi nie pasuje to od razu jestem na nie. Jak sąsiad ma nowe auto to od razu złodziej, jak ma ładną żonę to oczywiście poleciała na kasę i tak w kółko . Zamiast dostrzec coś w tym pozytywnego to nie ja nie mam to on też nie może. I kto tu jest hermetyczny?

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 15:05

Piotr_MC_85 pisze:
lolo106 pisze:Nie rozumiem dlaczego tak się spinacie i tyle można powiedzieć złośliwych komentarzy.

Spoko luz, niektórzy tak się przekomarzają bo lubią albo z innego powodu. XJRa nie jest najlepszym sprzętem do odstawinia 600-tek i sportowych litrów, ale Ty Lolo poprostu chcesz smigać XJR-ą szybciej niż w standardowej wersji i ja to rozumiem i szanuję - ma być szybciej niż wcześniej a nie szybciej od plastika.
Do XJR-y też można wyłożyć 10kpln na kółka, tylko niewiem czy są lżejsze. :mrgreen:
Obrazek

Fajny masz ten rower pewnie też nieźle jedzie, jaką takie cacka mają trwałość, tzn. ile dłużej posłuży niż "podobny" za 2-3 kpln???


I właśnie takie koła chodzą mi po głowie . Koszt ponad 2 tys, euro ale wygląd malina i na dwóch sztukach różnica koło 10kg. Gość w Niemczech je ma . Ma też dużo fajnych rzeczy tylko trzeba na nie teraz pozbierać.
Co do roweru to różnica jest w jeździe , jak ktoś oczywiście już kręci dość długo. Jak zbiłem na kołach około 1kg to różnica w przyspieszaniu pod górę była duża , mniejsza masa rotująca szybszy start a na zjeździe prędkość większa około 4 km/h . Co do trwałości to nie jest tak że droższy będzie trwalszy , na czymś ta redukcja masy się odbija . Pytanie czy warto , jeżeli cię stać to warto , jeżeli się ścigasz na rowerach to warto. Jeżeli zaś jeździsz tylko na wycieczki to nie ma sensu ale właśnie czasem rzeczy bez sensu są najlepsze.

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 15:08

Kaznodzieja pisze:Nie spinaj się kolego, w wspomnianej przeze mnie historii to mnie śmieszyło że gość zamiast zrezygnować z żarcia po 18-tej to wydał kupę kasy. Nie był to przytyk do Ciebie, sam mam przeinwestowanie moto ale nie dorabiam do tego żadnej ideologii - mam karbonowego Akrapa nie dlatego że jest lżejszy tylko dlatego że mi się podoba jego wygląd i dźwięk. W dużych klasycznych napędach parę kilo w tę czy drugą stronę dla zdecydowanej większości jest nieistotne


Ale mi właśnie o to chodzi że nie wszystko musi mieć sens. Sam w poprzednim moto wymieniłem tylko wydech na carbonowego Scorpiona bo ładnie wyglądał i super miął dźwięk . A czy coś poza tym dał , kompletnie nic ale przy każdym odkręceniu manetki banan na gębie i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Kaznodzieja

Re: Waga wydechu

Postautor: Kaznodzieja » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 15:37

Rób i chwal się... I przestań pisać kolejne posty jeden po drugim, zamieszczaj cytaty w jednym bo Admin Cię zjebie ;)

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Waga wydechu

Postautor: Holender » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 16:24

Jeśli chcesz zbić masę, to odpuść sobie napęd paskiem. To akurat zwiększa ciężar motocykla. Ogólnie to co robisz, jako żywo przypomina mi ideę Cafe Racera, a te się przecież wielu podobają. Nie dziw się komentarzom, XJR-a jest klasycznym motocyklem i tak jest postrzegana przez większość użytkowników. Nikt kto kupował lokomotywkę, nie spodziewał się po niej lekkości prowadzenia sześćsetki, nie do tego ten motocykl zaprojektowano. Ciężar daje stabilność, a jest to jedna z cech za którą ten motocykl lubię, podzielam tu zdanie Ghosta, lepiej było kupić za parę groszy dobrą piećsetkę, na zakrętach wystarczała by aż nadto. Mimo wszystko życzę powodzenia w pracy i z ciekawością będę obserwował jej efekty.
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Waga wydechu

Postautor: farba » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 17:03

Wg zasady " kot jest mój..." robisz z moto co chcesz a to czy się to komuś podoba to już jego sprawa.
Poleć na zlot to poznasz tych "spinaczczy" i okaże się że im się podoba ale nie mają odwagi poszaleć z kątówką.
A czy odchudzanie kowadła ma sens :?: przekonasz się sam. Napewno lżejsze moto łatwiej zatrzymać ale jak do tej pory nikt nie wyprodukował lekkiej limuzyny, zawsze jest coś za coś bo fizyka jest nauką ścisłą. ( i to niektórzy próbują ci przekazać podprogowo) ;)

GhostDog
Posty: 2805
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 17:55

farba pisze:...( i to niektórzy próbują ci przekazać podprogowo) ;)

ot to

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Waga wydechu

Postautor: piontek » wtorek, 26 kwietnia 2016, 20:03

Tak zajebista dyskusja, że aż znalazłem niedokończone wino.
lolo106, zaopatrz się w skalny bilet i wal na jakiegoś zlota z tymi szydercami.
A są oni starzy, grubi i zrzędliwi.
Pamiętaj jednak, że możesz potem im odsprzedać oryginalne części. Wtedy staną się mili...
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Waga wydechu

Postautor: Piotr_MC_85 » środa, 4 maja 2016, 10:45

piontek pisze: zaopatrz się w skalny bilet

Śmiem twierdzić, że szklany przyjmie większe uznanie i wygodniej będzie go dowieźć. Chyba za długo stało to winko ;) *

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Waga wydechu

Postautor: piontek » piątek, 6 maja 2016, 17:04

Piotr_MC_85 pisze:
piontek pisze: zaopatrz się w skalny bilet

Śmiem twierdzić, że szklany przyjmie większe uznanie i wygodniej będzie go dowieźć. Chyba za długo stało to winko ;) *

W zasadzie, to warto sprawdzić czy tradycyjny szklany czy nowatorski skalny. Winko było skuteczne.
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:

http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1910
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Waga wydechu

Postautor: Tomson » niedziela, 8 maja 2016, 10:18

A ja Kolegę rozumiem, jeśli chodzi o zbicie wagi moto. Utwierdził mnie w tym niedawno kumpel zmieniając tłumiki w swoim monsterze. Dorobił tłumiki w firmie Devils (nie wiem czy dobrze napisałem) o 7 kg lżejsze niż oryginały, a jak silnik się wkręca na obroty, miodzio! I cena też o.k. Mam porównanie bo jeździłem tym przed i po.


Wróć do „Wydechy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości