Waga wydechu

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » piątek, 22 kwietnia 2016, 18:40

Witam
Mam pytanie czy ktoś może ważył kompletny oryginalny wydech od Xjr 1200 . Mam kolektor 4w1 który waży 3,5kg i tak myślę że jakbym dołożył do niego jakąś fajną lekką końcówkę mógłby zejść trochę z wagi. Wiem że oryginalny wydech jest ok ale chciałbym maszynę trochę odchudzić a już jej parę kilogramów ubyło i właśnie takie oto pytanie. Jeżeli nikt nie ważył to będę musiał demontować i ważyć ale wolałbym na razie nie ściągać wydechu . :evil:

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Waga wydechu

Postautor: farba » piątek, 22 kwietnia 2016, 18:59

Akurat mam kompletny wydech na stole, postaram się jutro zważyć

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » piątek, 22 kwietnia 2016, 20:11

farba pisze:Akurat mam kompletny wydech na stole, postaram się jutro zważyć




Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Waga wydechu

Postautor: farba » sobota, 23 kwietnia 2016, 11:33

Rury kolektora 1400 g x4
Puszka kolektora 3000 g
Tłumik fabr 3500g x2

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » sobota, 23 kwietnia 2016, 12:41

farba pisze:Rury kolektora 1400 g x4
Puszka kolektora 3000 g
Tłumik fabr 3500g x2




Wielkie dzięki za zważenie . Widzę że przy odrobinie chęci i odpowiedniej końcówce mogę zbić około 10kg a to już jest dużo. Trzeba będzie to przemyśleć. :-/

lolo106

Re: Waga wydechu

Postautor: lolo106 » sobota, 23 kwietnia 2016, 17:54

XRzysJek pisze:Tylko po co ?




A musi być jakiś sensowny powód ?
Dla mnie moja XJRa ma mi dawać frajdę z jazdy a lżejsze moto oznacza większą frajdę na winklach i oto mi chodzi . Już trochę zrzuciłem z niej a w planach jeszcze inne koła które dadzą prawie kolejnych 10kg mniej więc czemu nie. W sumie uda się ja odchudzić o ok. 30kg , dla mnie bomba :-D

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Waga wydechu

Postautor: artur » sobota, 23 kwietnia 2016, 18:53

Zatankujesz do pełna i waga prawie powróci.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

lolo106

Re: Waga wydechu

Postautor: lolo106 » sobota, 23 kwietnia 2016, 19:13

artur pisze:Zatankujesz do pełna i waga prawie powróci.


No to musiałbym mieć zbiornik 50 litrów :P

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Waga wydechu

Postautor: farba » sobota, 23 kwietnia 2016, 19:50

Akurat te kg poniżej osi koła lubię :-D

Awatar użytkownika
Maciejka
Posty: 531
Rejestracja: sobota, 17 maja 2014, 12:35
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Września

Re: Waga wydechu

Postautor: Maciejka » sobota, 23 kwietnia 2016, 22:10

Waga ma kolosalne znaczenie... Jak wnosisz moto na drugie piętro.
Ps: Ilu znacie drajwerów którzy wykorzystują max umiejętności i ogranicza ich tylko moto?

Awatar użytkownika
donCezarre
Posty: 2148
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 13:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Waga wydechu

Postautor: donCezarre » sobota, 23 kwietnia 2016, 22:55

Mam jednego.

Bla Bla Srapatalk
Prawdziwy mistrz wygrywa zawsze.......

Awatar użytkownika
pioro
Posty: 1403
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 16:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2013
Województwo: Z-zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dania

Re: Waga wydechu

Postautor: pioro » niedziela, 24 kwietnia 2016, 07:40

donCezarre pisze:Mam jednego.

No przestań ...
Kiedyś się ogarnę, ale jeszcze nie czas na takie wybryki.

lolo106

Re: Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 07:46

Maciejka pisze:Waga ma kolosalne znaczenie... Jak wnosisz moto na drugie piętro.
Ps: Ilu znacie drajwerów którzy wykorzystują max umiejętności i ogranicza ich tylko moto?




Może dla kogoś nie ma ale dla mnie ma. Mniejsza waga to lepsze przyspieszenie ,krótsze hamowanie, mniejsze spalanie, łatwiejsze prowadzenie i ogólnie większa frajda z jazdy. Pojedź ta samą krętą trasą motocyklem który waży 250kg i 220kg i zobaczysz różnicę. Może to złe porównanie ale weź rower co waży 20kg i pojedź w góry a potem taki który waży 10kg . Odpowiedź nasunie się sama.
Może gdybym mieszkał w USA i tam proste maja takie długie że końca nie widać to bym to olał ale mi sprawia frajdę jazda po zakrętach w tempie szybszym od spacerowego i tam te kilkadziesiąt kilogramów zrobi robotę. Jak ktoś chce mieć oryginał to jego wola i ja to szanuję ale mi na oryginale nie zależy . A umiejętności rosną wraz z kilometrami i w pewnym momencie moto zaczyna właśnie ograniczać , no chyba że ktoś tylko jeździ w niedzielę i to jeszcze do biedronki na zakupy po piwo. ;-)

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 08:02

znaczy, że jakbym zrzucił ze 30 kg to bym lepiej jeździł?

lolo106

Re: Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 09:07

GhostDog pisze:znaczy, że jakbym zrzucił ze 30 kg to bym lepiej jeździł?



Znaczy że jakbyś zrzucił te 30kg to byś poczuł dużą różnice w prowadzeniu swojego moto

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 09:35

nie sądzę, miałbym niedowagę

Awatar użytkownika
Lenku
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 13:48
Model i rocznik moto.: XJR 1200 - 1994r
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Waga wydechu

Postautor: Lenku » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 09:45

Z ciekawości podpytam czemu w takim razie nie kupileś wersji 1300 zamiast 1200 - odchudzanie 1300 miało by jeszcze większy sens a w przyspieszeniu dodatkowe konie i moment dałyby wiecej niż zrzucenie 30kg... Nie ruszam tu tematu prowadzenia w zakrętach (nie wiem czy odchudznie raz zaprojektowanej konstrukcji z racji zmiany środka cięzkości sprzętu wpływa pozytywnie czy negatywnie na prowadzenie w zakrętach... niby powinno pomóc ale inżynierem nie jestem).

PS. co zrobiłes do tej pory, że zeszło kilka kg i jakie koła planujesz założyć aby zdjąć kolejne 10kg? Może jakaś fotka?

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 10:40

Lenku pisze:Z ciekawości podpytam czemu w takim razie nie kupileś wersji 1300 zamiast 1200 - odchudzanie 1300 miało by jeszcze większy sens a w przyspieszeniu dodatkowe konie i moment dałyby wiecej niż zrzucenie 30kg... Nie ruszam tu tematu prowadzenia w zakrętach (nie wiem czy odchudznie raz zaprojektowanej konstrukcji z racji zmiany środka cięzkości sprzętu wpływa pozytywnie czy negatywnie na prowadzenie w zakrętach... niby powinno pomóc ale inżynierem nie jestem).

PS. co zrobiłes do tej pory, że zeszło kilka kg i jakie koła planujesz założyć aby zdjąć kolejne 10kg? Może jakaś fotka?




Witam
Zdjęcie mojego moto mam w powitalni.
1200 kupiłem z przypadku , byłem za granicą i akurat stała w serwisie po delikatnym upadku . Zbiłem cenę i ją kupiłem z myślą o przerobieniu. Cały tył mam zmieniony , inne zegary , lampy, kierownicę , kanapę , zrzucone stopka centralna więc już myślę że ponad 10kg jest mniej . Na wydechu mogę urwać kolejne 10 i na kołach kolejne 10. Jeździłem nią zanim to zrobiłem i powiem że prowadzi się lżej. Łatwiej skręca i generalnie przez to ze kanapa i kierownica są też trochę niżej jest łatwiejsza w opanowaniu. Niektórzy piszą po co i że to nic nie daje. Może to napisać ktoś kto już to zrobił i nie zauważył a nie ktoś kto czysto pisze teoretycznie. Jeżdżę dużo na rowerze szosowym i wiem że waga jest ważna a jak zrzuci się 10kg na kołach wtedy widać będzie najwięcej.
Powiem może tak , Xjr 1200 w oryginale nie za bardzo mi się podoba ale już zrobiona mniej więcej tak jak teraz owszem , chociaż to nie jest koniec przeróbek.Wiem że to wszystko razem wyjdzie tyle co nowe moto ale przynajmniej nikt nie będzie miał takiej samej. Po za tym co napisałem może skuszę się na zmianę napędu na pasek , chociaż tu nie chodzi o wadę a o bezobsługowość i cichy napęd. Wiem że to wszystko kosztuje niemałe pieniądze ale życie ma się tylko jedno i trzeba robić to co się chce o ile można sobie na to pozwolić. :-)

PS. A na dalsze wycieczki planuje kupić sobie MT-09 Tracer

Awatar użytkownika
Jaqbik
Posty: 1153
Rejestracja: poniedziałek, 28 stycznia 2008, 13:07
Model i rocznik moto.: QTM
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Waga wydechu

Postautor: Jaqbik » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 10:49

Fajny plan. Pochwal się efektem końcowym. W końcu twój motocykl ma pasować Tobie.
W mojej zrzucanie balastu musiałbym zacząć od siebie ;-)
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."

Awatar użytkownika
Lenku
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 13:48
Model i rocznik moto.: XJR 1200 - 1994r
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Waga wydechu

Postautor: Lenku » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 10:56

Spoko. Będę śledził postępy zapodaj info z fotkami raz na jakis czas jak będziesz coś zmieniał :)
Twój moto ma swój urok, ciekawy jestem nowych felg.

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 11:59

Lolo jak chcesz zapierdalać po zakrętach to sobie kup r6 albo r1 , xjr waży około 250-260 kg + kierownik+paliwo (jak pacze na forum to średnia jest 100kg , niektórzy zaniżają) chyba źle wybrałeś

lolo106

Re: Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:10

GhostDog pisze:Lolo jak chcesz zapierdalać po zakrętach to sobie kup r6 albo r1 , xjr waży około 250-260 kg + kierownik+paliwo (jak pacze na forum to średnia jest 100kg , niektórzy zaniżają) chyba źle wybrałeś



Niestety ścigacze mi nie pasują . Nie lubię aż tak mocno sportowej pozycji, trochę wygody musi być. A XJra wyszła z przypadku . Ale akurat pasuje mi jak się prowadzi a może być jeszcze lepiej. No i nie jest powiedziane że na krętej drodze uciekniesz ścigaczem . Tak się składa że ostatnio rozmawiałem z chłopakami z jednego ze salonów Yamahy i ono mają możliwość testować większość maszyn które sprzedają i byli kilkoma sztukami w górach . I na mocno krętej drodze nowa R1 nie mogła nadążyć za MT-07. I nie chodzi tu o różnicę w jeździe kierowców tylko o całkiem inny przebieg mocy i momentu obrotowego oraz mniejszą wagę MT-07. Skoro mam możliwość zredukowania wagi to czemu nie ?

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:14

r6 zostaje z tyłu do jakiś 160 (testowane na żywym organizmie) potem odchodzi do 270 , xjr do jakiś 230 w porywach 240 więc chłopaki z yamahy chyba nie jeździły za bardzo

Awatar użytkownika
Lenku
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 13:48
Model i rocznik moto.: XJR 1200 - 1994r
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Waga wydechu

Postautor: Lenku » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:19

Na MT-09 śmigałem w zeszłym tygodniu po zamaianie z kumplem na moją XJR..., Niewiele bo 100km ale powiem całkiem fajnie sie prowadzi, dużo lżejsza, mocy sporo no i ABS daje rade.
Ale Jeżeli chodzi o pozycje do jazdy to mimo że była ok, to XJR jest większa i bardziej leży przy moich 190cm wzrostu. Patrząc na MT-09 miałem tylko jeszcze jedno wielkie ale - pasażer ma przeje.ane

GhostDog pisze:r6 zostaje z tyłu do jakiś 160 (testowane na żywym organizmie) potem odchodzi do 270 , xjr do jakiś 230 w porywach 240 więc chłopaki z yamahy chyba nie jeździły za bardzo

Może po prostu nie testowali na prostej...

lolo106

Re: Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:30

GhostDog pisze:r6 zostaje z tyłu do jakiś 160 (testowane na żywym organizmie) potem odchodzi do 270 , xjr do jakiś 230 w porywach 240 więc chłopaki z yamahy chyba nie jeździły za bardzo



Na prostej a ja pisałem że jeździli po krętej drodze w górach.

Kaznodzieja

Re: Waga wydechu

Postautor: Kaznodzieja » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:31

Kiedyś mi się pewien gość chwalił ile to kg zredukował za 30kPLN w swojej DUCATI - śmieszne to było bo miał ok 180cm i jakieś 140 kg ;)

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Re: Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:33

uwielbiam takie tematy, osobiście leżałem 3 razy, 2 razy piaseczek raz(ostatni) moja wina

lolo106

Waga wydechu

Postautor: lolo106 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:15

Nie rozumiem dlaczego tak się spinacie i tyle można powiedzieć złośliwych komentarzy. Mam taką ochotę to robię to nie po to by się komuś podobało tylko dla siebie. Ktoś włożył 30tys. w Ducati i co z tego czy ktoś mu na to dał. Chciał to włożył a jak się wysypie to jego sprawa. Jak go stać to niech wkłada. Sam mam w rowerze koła za ponad 10tys. a rower cały za prawie 30tys i co miałem go nie kupować bo się wywrócę i połamię ramę . Jak się coś kupuje to się o takich rzeczach nie myśli . Zadałem pytanie o wagę i jeden kolega mi rzeczowo odpowiedział i jestem mu wdzięczny za to a niektórzy się spinają i drążą temat. Ludzie dajcie na luz .Według mnie to ma być forum żeby sobie pomagać a nie dogadywać . :/

GhostDog
Posty: 2791
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 09:34
Model i rocznik moto.: RP02
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Mordor i okolice

Waga wydechu

Postautor: GhostDog » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:33

lolo106 pisze:Nie rozumiem dlaczego tak się spinacie i tyle można powiedzieć złośliwych komentarzy...

tutaj właśnie uwidacznia się hermetyczność,
jak w lodówce,
nikt nie jest złośliwy,
czy warzywa w lodówce są złośliwe?
czy długopisy dyskutują z piszącym?

hm... Wisława by się nie powstydziła

lolo106 pisze:Sam mam w rowerze koła za ponad 10tys. a rower cały za prawie 30tys ..

kolego, jeśli masz rower za 30 koła papiera to po co kupujesz starego badziewia xjr 1200?, kup sobie lekkiego pociska

http://www.scigacz.pl/NCR,Laggera,1200, ... 13483.html

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Waga wydechu

Postautor: Piotr_MC_85 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:58

lolo106 pisze:Nie rozumiem dlaczego tak się spinacie i tyle można powiedzieć złośliwych komentarzy.

Spoko luz, niektórzy tak się przekomarzają bo lubią albo z innego powodu. XJRa nie jest najlepszym sprzętem do odstawinia 600-tek i sportowych litrów, ale Ty Lolo poprostu chcesz smigać XJR-ą szybciej niż w standardowej wersji i ja to rozumiem i szanuję - ma być szybciej niż wcześniej a nie szybciej od plastika.
Do XJR-y też można wyłożyć 10kpln na kółka, tylko niewiem czy są lżejsze. :mrgreen:
Obrazek

Fajny masz ten rower pewnie też nieźle jedzie, jaką takie cacka mają trwałość, tzn. ile dłużej posłuży niż "podobny" za 2-3 kpln???


Wróć do „Wydechy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości