XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Awatar użytkownika
IronMan78
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2017, 12:06
Model i rocznik moto.: XJR1300 2006
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: IronMan78 » poniedziałek, 9 lipca 2018, 21:37

Witajcie,
piszę na tym podforum tylko z konieczności, a nie z pasji - mechanik ze mnie żaden, motocykla używam do jazdy codziennej i radości ogólnej, majsterkowanie mnie nudzi, serwisy i naprawy zlecam fachowcom itp itd.
O co chodzi.
Mam Yamahę XJR 1300 z 2006, a więc z dwoma wydechami. Przedpoprzedni właściciel, który także był użytkownikiem tego forum, dokonał przeróbki tłumików polegającej na usunięciu "sitek" lub "kratek" w celu uzyskania lepszego brzemienia. Poprzedni właściciel od którego ja nabyłem maszynę, był z tej przeróbki zadowolony. Ja osobiście nie mam porównania jak brzmi XJR "gaźnikowa" z zupełnie nienaruszonym fabrycznym wydechem, więc ta przeróbka ani mnie ziębiła ani parzyła.
Do czasu.
16 dni temu pech chciał że miałem kontrolę policyjną, która miała na celu sprawdzenie głośności układu wydechowego. Przez pół minuty na biegu jałowym musiałem utrzymywać 4,5 tys. obrotów a policmajster robił pomiar. Wynik wyszedł 102 dB, a dopuszczalna maksymalna wartość wynosi 96 dB.
W wyniku kontroli został mi odebrany dowód rejestracyjny i w przeciągu 30 dni muszę usunąć przyczynę problemu, zrobić powtórne cząstkowe badanie techniczne i gdy wynik będzie prawidłowy, z odpowiednim kwitem mogę się zgłosić do wydziału komunikacji po odbiór dowodu. Jak tego nie zrobię, motocykl zostanie uznany za niesprawny i wykreślony z ewidencji pojazdów :(
Traf chciał że zdarzenie to miało miejsce gdy jechałem na 2 tygodniowy urlop, więc od dziś mam czas na załatwienie tej sprawy do 23 lipca.

Proszę mnie nie pytać czy pomiar był robiony prawidłowy, czy urządzenie było skalibrowane itp. bo tego nie wiem i w tej sytuacji to nie ma znaczenia.
Mam możliwość otrzymania zaświadczenia od, powiedzmy, "ludzkiej" stacji diagnostycznej, ale nie chcę tego rozwiązania. Mam unikalną zdolność przyciągania pechowych, dziwacznych sytuacji i wiem że po miesiącu natknąłbym się na ponowne badanie tego typu i wynik znów byłby poza normą. Ja chciałbym usunąć przyczynę problemu.
W moim serwisie powiedzieli mi że głośność jest OK, ale w pobliskiej stacji diagnostycznej (nie tej "ludzkiej" o której piszę wyżej) pracownik posłuchał i stwierdził że jest zdecydowanie za głośno i że nawet nie ma sensu włączać urządzenia pomiarowego, bo będzie musiał zarejestrować ten pomiar i wynik na pewno będzie negatywny, więc po co mam płacić niepotrzebnie.
Powiedzcie mi proszę co powinienem zrobić w tej sytuacji. Czy rozwiązaniem jest powtórny montaż tych "kratek" czy też "sitek", jeśli tak to skąd je wziąć, słyszałem że za bardzo kupić się tego nie da a na pewno nie w zamienniku.W wielkie koszta pakować się nie chcę - wiadomo.

Ja tylko chcę mieć sprawną XJR do jazdy codziennej i turystycznej, a wsłuchiwanie się z nabożną miną w niuansy brzmienia silnika i wydechu pozostawiam Wam - prawdziwym maniakom :) do których ja się nie zaliczam.
Jest to ogromy stres dla mnie, motocykl dużo mnie kosztował - nie jestem krezusem i zarabiam bardzo przeciętnie i nie chciałbym, by parę lat oszczędzania poszło na marne przez taką głupią sprawę :(

Z góry dziękuję za sensowne i praktyczne porady, w razie co mogę udostępnić telefon do mnie.
Pozdrawiam
Michał
IronMan z Łodzi

Awatar użytkownika
marcin_z
Posty: 221
Rejestracja: piątek, 7 października 2016, 19:12
Model i rocznik moto.: XJR1300 2001
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: WPR

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: marcin_z » wtorek, 10 lipca 2018, 05:21

No to teraz dałeś mi do myślenia bo tez mam coś w wydechu usunięte tak mi się wydaje ale uwielbiam ten dźwięk :-)

Jedno co bym zrobił tak na szybko to dogadali się z tutejszym forumowiczów który też ma xjr gaźnikowa zamienił tłumiki pojechał na badania i po sprawie. Poznien na spokojnie majac juz dowod poszukać tej siateczk czy tez nowych tluminkow (uzywanych). A czas leci do 23 :-/
powodzenia
o2o to jest to :-D

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Pershing » wtorek, 10 lipca 2018, 05:58

Wyslij zdjecia twoich tłumików. Koncowki wydechu. Myślę że Farba moze ci pomóc.
Kontakt 782267431 ;)

janot

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: janot » wtorek, 10 lipca 2018, 06:54

No to się zaczęło też mam wyebany db killer ale nikt się nie czepiał? !

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

asedio

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: asedio » wtorek, 10 lipca 2018, 07:19

Skala dB jest logarytmiczna, więc niby taka niewielka różnica w liczbach 96 a 102 jest w rzeczywistości bardzo duża w głośności.
Bywają na aukcjach tłumiki używane w przyzwoitych cenach. Jak z wypożyczeniem się nie uda to załatwiałbym przegląd po koleżeńsku, ograniczył jazdy i szukał albo tłumików albo wkładek.
Chyba nie jestem na bieżąco.. da się teraz wykreślić pojazd bez zezłomowania go i okazania w wydziale komunikacji kwitu ze złomowiska?
"IronMan" z triathlonu czy z komiksów? :)

Awatar użytkownika
UkaszS2
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2016, 13:34
Model i rocznik moto.: czerwone SP 2001
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Wleń
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: UkaszS2 » wtorek, 10 lipca 2018, 08:12

Z tą ewidencją pojazdów coś mi nie gra. Po jakiejkolwiek kolizji też zabierają dowód z dokładnie tego samego powodu, pojazd jest nie sprawny, nie spełnia norm itp. Ale nie ma obowiązku naprawić i zbadać uszkodzonego pojazdu w ciągu miesiąca, bo wykreślą z ewidencji. Gdyby tak łatwo było wykreślić z ewidencji, sam bym chętnie już dawno wyjechał swoim starym autem na ulicę i zadzwonił po policję żeby mi dowód zabrali. A tak płacę OC już 10 lat bo nie da się wyrejestrować auta. W wydziale komunikacji pytałem kiedyś i miła pani powiedziała, że są tylko i wyłącznie dwie możliwości wykreślenia pojazdu z ewidencji. Pierwszy to kasacja a drugi to sprzedaż za granicę. Nie ma co srać żarem.
Farba się pewnie odezwie, kup od niego nowe sitka, A jak będzie Ci jeszcze za głośno to czymś przytkasz i będzie git.
Pozdrawiam!
nr tel. 516 75432 osiem

Awatar użytkownika
jacekxjr78
Posty: 598
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 07:31
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Paryz / krakow

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: jacekxjr78 » wtorek, 10 lipca 2018, 08:25

Pisz - dzwon do admina jestescie z jednego miasta i tak jak pisal marcin z zamien wydechy do kontroli admin ma nie wiercone ai model ten sam jak sie nie myle /

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 08:20
Model i rocznik moto.: RP02 Blue Black
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: WGM

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Piotrek » wtorek, 10 lipca 2018, 09:11

@UkaszS2 trochę ma się zmienić z OC w przypadku nieużywanego auta/motocykla
https://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc ... samochodu/
Pozdrawiam, Piotrek

Awatar użytkownika
UkaszS2
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2016, 13:34
Model i rocznik moto.: czerwone SP 2001
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Wleń
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: UkaszS2 » wtorek, 10 lipca 2018, 10:00

Byłoby cudownie, można by się obkupić starymi gratami.
nr tel. 516 75432 osiem

Awatar użytkownika
czez
Posty: 1211
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 19:11
Model i rocznik moto.: XR
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Deptak
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: czez » wtorek, 10 lipca 2018, 10:20

Trzeba chyba zmienić średnice rurki wew., wychodzącej z tłumika, na mniejszą i powinno pomóc.
ftw

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: piontek » wtorek, 10 lipca 2018, 18:01

IronMan78, jak to wynika i z poprzednich wpisów masz dwa wyjścia:
1. Kupić tłumiki spełniające normę hałasu,założyć, pojechać na badania i mieć spokój.
2. Pożyczyć od kogoś na czas badań, odzyskać kwity i oddać tłumiki. W tym czasie swoje wysłać do Pana Farby żeby je ucywilizował. Do czasu ich powrotu nie jeździć - jeśli rzeczywiście masz takiego pecha.
Wariant pierwszy też możesz rozdwoić: albo liczyć na szczęście, że akurat trafią się oryginały w dobrym stanie albo poszukać akcesoryjnych ale z DBkilerami.
Taniej powinien wyjść wariant drugi ale z życzliwym udostępniającym może być kłopot.
A na pewno wrzuć tu zdjęcia żeby można było zobaczyć w jaki sposób została zrobiona przeróbka. Bo może się okazać, że pojawi się wariant trzeci - stare, dobre, stalowe wióry.
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: artur » wtorek, 10 lipca 2018, 18:31

Ja wiem że druciarstwo ale... Są takie metalowe zwoje do mycia naczyń...
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Pershing » wtorek, 10 lipca 2018, 18:33

Czytajac jeszcze raz rozumiem że masz dwa wydechy akcesoryjne, nie oryginalne przerobione tak? i ktos wyciągnął db killery. Bez zdjec, modelu tlumika ciezko bedzie dobrac. Są dostępne same db killery ale potrzebne są wymiary. Załącz zdjecia.
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
IronMan78
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2017, 12:06
Model i rocznik moto.: XJR1300 2006
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: IronMan78 » wtorek, 10 lipca 2018, 20:11

Witajcie ponownie, dziękuję za liczny odzew. Uzupełniam informacje.

1)

Przedpoprzednim właścicielem mojej Yamahy był "pawelxjr". Przeróbka oryginalnych wydechów została opisana przez niego w wątku sprzed 10 lat, do którego link podaję.

viewtopic.php?f=41&t=408

Odpowiadając na pytanie jednego z Was - są to wydechy fabryczne, z wymontowanymi "sitkami" tudzież "kratkami". Żadne tam akcesoryjne, żadne db-killery (2 dni temu dowiedziałem się że coś takiego istnieje, mimo że na motocyklu jeżdżę od 2004 - to pokazuje poziom mojego dyletanctwa jeśli chodzi o tłumikowe zabawy :))
W wątku tym "pawelxjr" dokładnie wskazuje, którą z zaproponowanych metod przeróbki zastosował. Ciekawe jest to, że wątpliwości odnośnie spełniania norm głośności naszły go już po wykonaniu przeróbki.
Zrobiłem dziś zdjęcia, link poniżej, myślę że pokazują to co się da:

https://www.fotosik.pl/u/IronMan78/album/2502397

Czy jest jakaś inna metoda - w miarę tania - na wyciszenie układu wydechowego jeśli przywrócenie oryginalnego stanu nie będzie możliwe? Oprócz oczywiście wymiany tłumików na nowe lub używane nieprzerobione w dobrym stanie.

2)

Oczywiście w wyniku stresu trochę się pewnie zagalopowałem z tym wykreśleniem motocykla z ewidencji pojazdów. Cała ta historia z pomiarem przez policję mnie mocno zestresowała i nie pamiętam dokładnie co policjant mówił o konsekwencjach nie załatwienia sprawy w ciągu 30 dni, zdaje się że tak naprawdę chodziło mu o to że pojazd zostanie uznany i zapisany w bazie danych jako nienadający się do użytku i niezdolny do jazdy. Co się wtedy robi w takiej sytuacji też nie mam pojęcia.

3)

@ asedio - IronMan ani z triathlonu ani z komiksów - z genialnej płyty "Paranoid" zespołu Black Sabbath z 1970 roku.

Pozdrawiam.
Dajcie znać czy zdjęcia się otwierają, bo po raz pierwszy robię coś takiego jak "hostowanie" zdjęć.

Michał
What you own is your own kingdom
What you do is your own glory
What you love is your own power
What you live is your own story

Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 784
Rejestracja: środa, 28 października 2015, 23:47
Model i rocznik moto.: XJR1200 97'
Województwo: L-lubelskie
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Łysy » wtorek, 10 lipca 2018, 20:25

Łatwo można przywrócić fabrykę. Masz jakiegoś Pana Zenka co ma spawarkę i trochę cierpliwości ?
Trzeba dwie rurki, dwie blaszki jak będziesz chciał to wszystko ci wytłumaczę.
Trochę podobnie do mojego rozwiązania tylko nie będzie można tak łatwo "odblokowac" jak u mnie.

Moje rozwiązanie to raczej nie dla Ciebie z kliku powodów ale ja takie coś sobie wystrugałem i albo mam otwarty albo prawie fabryka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pershing
Posty: 665
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 16:30
Model i rocznik moto.: XJR 1300 Rp10 2004
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Pershing » wtorek, 10 lipca 2018, 20:44

Wstawienie sitek moim zdaniem powinno duzo pomóc. Średnice dobrac zbliżoną do oryginalu bądź dwa trzy mm większą i powinno byc git. Usmiechnij sie do uzytkownika farba. On tym sie zajmuje. Original rurka ma 23.5 mm średnicy w srodku. 25.5 na zewnątrz. Sitka, rurka fi 30 mm i powinno byc ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 11 lipca 2018, 11:13 przez Pershing, łącznie zmieniany 1 raz.
Kontakt 782267431 ;)

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Holender » wtorek, 10 lipca 2018, 20:49

Nie pocieszę cię, ale znaleźć wydechy w ładnym stanie do RP10 jest bardzo ciężko. Model był produkowany tylko trzy lata, a przy byle glebie czy szlifie zwykle lecą tłumiki. Mam dwa oryginały, jeden z wgniotką, drugi przerysowany, nie bebeszone, stan fabryczny. Jeśli chciałbyś pożyczyć na jakiś czas to niema problema. Nie szpecą za bardzo.
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
jacekxjr78
Posty: 598
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 07:31
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Paryz / krakow

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: jacekxjr78 » wtorek, 10 lipca 2018, 20:58

Francuskie Leboncoin trafiaja sie wydechy w bdb stance i w dobrych pieniazkach trzeba cierpliwie szukac


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: artur » wtorek, 10 lipca 2018, 21:06

artur pisze:Ja wiem że druciarstwo ale... Są takie metalowe zwoje do mycia naczyń...

Że zacytuję sam siebie. Nie robię sobie jaj. Jeżeli chodzi Tobie o rozwiązanie problemu na przegląd tylko, to jest to najtańsze rozwiązanie. Nie wiem ile trzeba tych druciaków załadować. 2 może 7 na tłumik? Działa.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

asedio

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: asedio » środa, 11 lipca 2018, 07:05

IronMan78 pisze:@ asedio - IronMan ani z triathlonu ani z komiksów - z genialnej płyty "Paranoid" zespołu Black Sabbath z 1970 roku.

Miałem winyla w tamtych czasach.. ech żebym wiedział to zapakowałbym je wtedy w kapsułę czasu i dziś sobie otworzył.

Awatar użytkownika
Lenku
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 13:48
Model i rocznik moto.: XJR 1200 - 1994r
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Lenku » środa, 11 lipca 2018, 08:00

Wystarczy jak Perszing pisał zamontować wewnętrzną część z sitkiem o odpowiedniej średnicy. Kolega, od którego kupiłeś sprzęta trochę przeholował, wywalił środkowy element w ogóle i dlatego jest za głośno.
Problem do rozwiązania w pół godziny max jak ogarniesz części of Farby.

Awatar użytkownika
rkluczyk
Posty: 1317
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 21:06
Model i rocznik moto.: Motorynka
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: rkluczyk » środa, 11 lipca 2018, 10:48

Przypomnę , że "farbowy zestaw wybebeszający" zamontowany w moim motocyklu przeszedł "szwajcarskie testy głośności".
Drogi IronMan78 zamawiaj, montuj, przestań o tym myśleć i zapie.....j bo sezonu szkoda. ;-)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Zdzislaw » środa, 11 lipca 2018, 11:06

Brakuje jeszcze Policmajstra wyskakującego z lodówki :evil: .
Do wyboru do koloru---> https://allegro.pl/kategoria/uklad-wyde ... t-1-5-0621 . Wystarczy dobrać do średnicy wylotu coś.
A jak nic nie znajdzie się, to j/w :) .

Awatar użytkownika
IronMan78
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2017, 12:06
Model i rocznik moto.: XJR1300 2006
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: IronMan78 » piątek, 13 lipca 2018, 18:55

Witajcie ponownie,
niestety ale sprawa zrobiła się mocno problematyczna gdyż okazało się, że wariant z "koleżeńskim" załatwieniem zaświadczenia potrzebnego do odzyskania dowodu nie wchodzi w grę. Pozostaje mi tylko legalna droga: wyciszenie->zaświadczenie od diagnosty po prawidłowym wyniku pomiaru->wydział komunikacji. Mam czas do przyszłego piątku.
Napisałem do użytkownika Farba dwie wiadomości ale niestety mi nie odpisał jak dotąd. Bardzo proszę jeśli macie z nim kontakt, niech któryś z Was
skontaktuje się w moim imieniu i poprosi go by zerknął na ten przypadek i skontaktował się ze mną.
Myślę że dla dobrego fachowca jak on to sprawa na 2 godziny roboty, chciałbym pojechać i załatwić sprawę na miejscu.
Nie proponujcie mi samodzielnych działań z tłumikami... jak napisałem, kocham jeździć na motocyklu ale mechanik ze mnie żaden, sam załatwiam tylko najbardziej banalne sprawy eksploatacyjne związane z pojazdem i tyle.

POMOCY.
Michał
What you own is your own kingdom
What you do is your own glory
What you love is your own power
What you live is your own story

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4210
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: artur » piątek, 13 lipca 2018, 22:21

Czytam i nie wierze. Kużwa - Farba pije wódkę. Czy naprawdę tak proste zadanie wymaga konsultacji przez parę dni? Byli, radzili, no ten tego...
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Piotr_MC_85 » sobota, 14 lipca 2018, 05:40

Widziałem się wczoraj z farbą we Wrocku, jest tam do środy służbowo, także lipa z tym struganiem.
Albo pożycz od kogoś wydechy, albo zatkaj druciakami do naczyń - jak radzą, albo dorób byle jakie tulejki tymczasowe i mniej to z bańki.
Jabym skorzystał z pierwszej opcji i na spokojnie zajął się swoimi wydechami.

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: piontek » poniedziałek, 16 lipca 2018, 23:00

Panie Farba, co z Panem?
Pomóż że człowiekowi!
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:

http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Awatar użytkownika
IronMan78
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2017, 12:06
Model i rocznik moto.: XJR1300 2006
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: IronMan78 » wtorek, 17 lipca 2018, 05:16

Rozmawiałem z Farbą, jest skłonny mi pomóc ale jest obecnie w rozjazdach, da mi znać jak będzie mógł spędzić weekend w domu i wtedy do niego podjadę. Sprawdzi czy przeróbkę w ogóle da się u mnie cofnąć.
Wczoraj widziałem się z Jarkiem-admiministratorem. Próbowaliśmy opcji przełożenia wydechów, niestety napotkaliśmy problem operacyjny gdyż lewy tłumik u mnie nie da się odkręcić. Przy pierwszym mocowaniu licząc od przodu motocykla kwadratowa nakrętka która była zintegrowana z tłumikiem, urwała się od niego i przy próbie odkręcenia obraca się wraz ze śrubą i nie idzie odkręcić mimo używania dobrych kluczy nasadowych z obu stron. Nakrętka ta od tych prób odkręcenia mocno się już zdeformowała na krawędziach. To co teraz trzeba zrobić to albo jakimś cudem to odkręcić, przełożyć tłumiki, pojechać na diagnostykę, a później z lewym wydechem pojechać do kogoś kto mi to przyspawa z powrotem-tylko tę nakrętkę o nietypowym kształcie by trzeba skądś zdobyć na wymianę. Albo pojechać na spawanie i liczyć na to, że komuś uda się dojść z urządzeniem do spawania od dołu i przyspawać to wprost bezpośrednio na motocyklu.
Masakra jakaś!
What you own is your own kingdom
What you do is your own glory
What you love is your own power
What you live is your own story

Awatar użytkownika
Holender
Posty: 1796
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 19:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP10 2005
Województwo: K-małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: Holender » wtorek, 17 lipca 2018, 15:04

Przetnij śrubę i usuń , dostaniesz się do niej bez problemu pomiędzy obejmą od dołu. Nic nie trzeba spawać jeśli nie chcesz, nowa śruba będzie tylko wymagała przytrzymania kluczem przy dokręcaniu nakrętki. Najlepiej kup komplet nierdzewny.
And any fool knows a dog needs a home,

A shelter from pigs on the wing.

Awatar użytkownika
IronMan78
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2017, 12:06
Model i rocznik moto.: XJR1300 2006
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: XJR 2006 - zbyt głośny układ wydechowy - odebrany dowód

Postautor: IronMan78 » wtorek, 17 lipca 2018, 22:45

Witajcie,
dobre wieści z frontu - manewr z podmianą tłumików się powiódł (dzięki Jarku!), w czym spory pozytywny udział miał mój teść :-)
Odkręcanie tej cholernej śruby (odkręcaliśmy razem z teściem) trwało pół godziny, w pozycji leżąco-czołgającej na chodniku przed blokiem w strugach obfitego deszczu...
Badanie diagnostyczne zrobione, okazało się że nie w każdej stacji do takich badań używają fachowych urządzeń pomiarowych. I dobrze.
Jutro Wydział Komunikacji od rana.
PS.
Na moim motocyklu odnalazłem naklejkę z informacją o normie hałasu: 87 dB przy 4 tys. obrotów. Co ciekawe, w Jarka XJR'ce na takiej samej naklejce jest norma 86 dB przy takich samych obrotach. Może dlatego że starszy rocznik?
Dziękuję za zainteresowanie tematem i porady.
Michał-IronMan
What you own is your own kingdom
What you do is your own glory
What you love is your own power
What you live is your own story


Wróć do „Wydechy.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości