PRL

nit

PRL

Postautor: nit » niedziela, 11 listopada 2012, 14:17

To co mam,to co miałem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nit

Postautor: nit » niedziela, 11 listopada 2012, 14:26

cholera nie mogę warszawki wrzucić chyba za dużo wypiłem...a druga SHL 63r. przebywa w kanale garage

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » niedziela, 11 listopada 2012, 14:28

ladne motorki nit :-) ja niemialem i niemam z PRL zadnego moto , jedynie co mialem to Jawe 2 cyl. typ 354 / 350 ccm ´64 r ale to taki byl shit ze nawet niezostawilem sobie fotek na pamiatke , i mialem jeszcze MZ TS 250 byla spoko MZka , ale wogóle to byla strata czasu dla tych motorów , moglem sie wczesniej zajac remontem vintage enduro marka husqvarna szwecja , obecnie remontuje husqvarne CR 250 z 1984 r bedzie to replika ISDE enduro jaka szwedzi startowali w Assen holandia , jak znajde czas to wstawie kilka fotek ale w osobnym temacie.

Awatar użytkownika
RockMaN
Posty: 61
Rejestracja: niedziela, 9 września 2012, 19:47
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2006 RP10 Black
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontaktowanie:

Postautor: RockMaN » niedziela, 11 listopada 2012, 15:22

Ja sobie zostawiłem jedna WSK'e z seri ptaków a mianowicie Lelka, nie mam zdjeć wiec bedzie poglądowe


Obrazek

Obrazek

Moja w takim samym kolorze i podobnym stanie :)

Mam jeszcze Simsonka SR1 57 rok :)

Obrazek

nit

Postautor: nit » niedziela, 11 listopada 2012, 16:15

przekroczyłem limit :shock: nie mogę nic więcej dodać nie wiem o co chodzi :?:

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » niedziela, 11 listopada 2012, 17:27

jak przez fotosik wklejasz foty to tak jest tam chyba 100 fotek max. , ja kiedys otwieralem nowe konto na fotosiku i moglem znowu ladowac foty , ale znajdz inny taki hosting do ladowania fot ;-)

mozesz tez imageshack uzywac

nit

Postautor: nit » wtorek, 13 listopada 2012, 21:35

Mam koleżkę jest przedstawicielem opon.Wczora załatwiłem Mańkowi oponę do XTZ maxxiscross za 149zl..Jakbyś chciał xjr tomek, coś do enduro to wal

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5558
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » środa, 14 listopada 2012, 13:36

A co owa wiadomość ma wspólnego z wątkiem?

nit

Postautor: nit » środa, 14 listopada 2012, 14:38

No właściwie to ...yyyyy....uu...hmmm :zawstydzony:

nit

Postautor: nit » niedziela, 9 grudnia 2012, 19:35

to na trasie z wegielem i weroniką do Opatowa
do dziś zdążyłem założyć do eshaeli sakwy

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/img0078dg.jpg/][IMG]




Maniek ratuj mi dupe i zapodaj to zdjęcie :mrgreen:
http://imageshack.us/photo/my-images/703/img0078dg.jpg/

udało się dzięks :idea: :P

wegiel

Postautor: wegiel » niedziela, 9 grudnia 2012, 20:12

ziomuś do Oporowa :mrgreen:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » środa, 12 grudnia 2012, 17:21

Obrazek


taki szablon malarski sobie zrobilem na allegro 2 sztuki ,25 cm dlugi , wysokosc liter 2,9 cm , 0,5 mm grubosc liter , napis byl w PRLu na dzwiach pojazdów dostawczych i ciezarowych jezeli byl pojazd w rekach prywatnych , zreszta wszystkie pojazdy nawet panstwowe musialy byc oznaczone napisem na dzwiach , zalezalo to od wydzialu komunikacji jaki napis sie na prywatne uzytkowanie musialo namalowac , w latach 50,60,70 do samego uzytek wlasny , musialo sie dopisac ulice , miasto , oraz imie i nazwisko , moja nyska jest z lat 80 wiec byly juz luzniejsze przepisy i wiekszosc miala sam uzytek wlasny namalowany , obecnie niemoge namalowac bo zimno ale jak namaluje na dzwiach zrobie foty ;-)

:-D historia nys

http://www.youtube.com/watch?v=pD-jGP-_pec

nit

Postautor: nit » środa, 12 grudnia 2012, 21:51

koniecznie wrzuć zdjęcie jak zrobisz
W tej dziurze łodzi jeszcze można spotkać rzadko ale są poukrywane na osiedlowych ryneczkach żuki czy nyski z takimi napisami...jak gdzieś spotkam też zrobię zdjęcie

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » czwartek, 13 grudnia 2012, 10:01

w Lodzi bardzo duzo nysek 521 sie spotyka ( 521 model to ten z nizszym o 10 cm dachem jak 522 ) , pamietam pare ladnych fotek na forum polskiej motoryzacji , chlopaki wstawiali ;-)

a tu mam cos dla ciebie nit wczoraj wygrzebalem Lódz - 1989 rok zobacz od 1:00 minuty jedzie wawka z przyczepa campingowa !!!!!! ;) ogólnie caly film sobie ogladnij , nasze porsze 3 cylindrowe 2 suwy syrenki sobie smigaja :-D , zuki, nysy , zuk smutek z pierwszej serii :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=zQ7s9x7df9A

fotki zrobie jak namaluje ten napis na dzwi , poczatkowo chcialem namalowac : Przedsiebiorstwo Robót Instalacyjno Montazowych - Budownictwa Rolniczego - Drawsko Pomorskie :mrgreen: ale szablon taki malarski zrobic to bedzie nieco problemem , wiec zdecydowalem sie na uzytek wlasny ;-) moim marzeniem jest Jelcz 317 ciagnik siodlowy z turbem , do tego naczepa niskopodwoziowa ZREMB , na naczepie koparka warynski lub inna polska maszyna budowlana albo T100 staliniec lub DT 75 spychacz , na dzwiach jelcza Transbud lub Przedsiebiorstwo Sprzetowo Transportowe Budownictwa Rolniczego 8-) Dawny PSTBR ;) takim skladem na jakis :zdrowko: zlot pojechac :padam: :cwaniak: moze sie trafi ladny ciagnik siodlowy :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

nit

Postautor: nit » czwartek, 13 grudnia 2012, 21:12

obiecuję że zobaczę w wolnej chwili :-/

nit

Postautor: nit » piątek, 14 grudnia 2012, 22:56

ale wypas...
oj najeździłem się KONSTALEM 803N za młodu :D

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » sobota, 15 grudnia 2012, 12:42

jest klimat ;-) mi sie podoba to ze miedzy torami ladnie rosnie trawa :mrgreen: i sa krzywe :mrgreen: i cala reszta , jeszcze jakies auto na poboczu sie widzialo z maska otwarta ;-)

z 1987 r tez klimatyczny film ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=0blBx8-3oeM

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 19:55

xjr tomek pisze: albo T100 staliniec

Szkoda, że nie mam bo 3 lata temu sprzedany za grosze - złomiarze kupili.
Natomiast za pare lat prawdopodobnie będzie do nabycia WARYŃSKI K-611 rocznik '87, także będę wiedział gdzie uderzać. Oczywista w pełni sprawna ;-)
http://www.google.pl/imgres?q=wary%C5%8 ... 20&bih=967
W podobnym stanie

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 20:52

ale to marzenie moje niechce go tez tak szybko spelnic narazie :arrow: luz ;) mam tez pewne zródla gdzie moge nabyc taki sprzet za kilkanascie lat ;-) ale dzieki piotr :-)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3491
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 21:35


xjr tomek

Postautor: xjr tomek » sobota, 22 grudnia 2012, 20:49


nit

Postautor: nit » niedziela, 23 grudnia 2012, 10:05

http://www.youtube.com/watch?v=Mig8WQC9t6s
1:22 ta syrena stoi do tej pory u mnie na osiedlu
a wawa MO jest na Łęczyckiej....kiedy byłem w ósmej podstawówki chciałem ją kupić od pana krzyknął 600zł...mogłem brać :zabawa: :)

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » niedziela, 23 grudnia 2012, 11:30

na jedym ze zlomów niewiem czy to centralnie w Lodzi czy w okolicach mial zlomiarz nyse 521 T z 1969 r pierwsza z nowym przodem silnik dolniak M20 i biegi pod kiera , stan idealny i dlugi czas tam ludzie chodzili i pytali sie czy niesprzeda, az wkoncu trafil sie jeden z Katowic co nyski wpadaly mu w oku pojechal tam i kupil ja , jaki jej los jest obecnie niewiem bo dlugo na forum nysavan sie nierejestrowal ale stan tej nyski naprawde idealny , kupil tez odemnie nyse 522 E tak zwana energetyke to buda taka brygadowa dla ekip energetyki , ma kilka ciekawych wersji równiez 2 kolorowa 522 T na eksport do WRL = wegry ;)

521 :
http://nysavan.mojeforum.net/viewtopic. ... sc&start=0

i ostatnio jednemu koledze udalo sie kupic warszawke garbusa full orginal kiedys jezdzila W PZPR , ogólnie mówiac ma szeczescie do klasyków bo udalo mu sie kupic juz 2 zuki smutasy w zaj... stanie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=43yKrBJYR0Y


a taka MZ TS 250 z 73 roku mialem kiedys troche szkoda ze kiedys sie zamienilem na ta Jawe 350 z 64 roku :cry: MZka ladnie 140 km/h wyciagala bez wielce proszenia sie ;-) silnik mialem nowszy z 5 biegami juz , ten orginalny z okraglym cylindrem sie kiedys zablobowal tak ze kolo tylne sie zablokowalo i w rowie wyladowalem :evil:

Obrazek

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » środa, 26 grudnia 2012, 12:02

pierwsza nysa kupilem w 1998 r z firmy panstwowej , byla dobita tak ze wtedy sie nieoplacalo jej remontowac , bo czesci w sklepach bylo duzo , jezdzilem nia 2 lata , potem dobre czesci wykrecilem a reszte oddalem do auto kasacji, po tej kupilem w Szczecinie z energetyki taka niebieska , tak remont zrobili na szybko zeby sprzedac , silnik byl dobity , dlugo nia niepojezdzilem , potem wstawilem do stodoly , a w 2002 kupilem ta obecna co mam i juz remont zrobilem od podstaw , a ta niebieska z energetyki stala w stodole do 2009 r az oddalem w dobre rece milosnikowi z Katowic.

pierwsza 522 mikrobus rocznik 1985

Obrazek
Obrazek

druga z energetyki 522 E rocznik 1990

Obrazek

i obecna 522 T rocznik 1986

Obrazek
Obrazek

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » środa, 26 grudnia 2012, 21:11

http://www.youtube.com/watch?v=VhocjuKWiHU

hehe :-D moze kiedys wstawi ktos caly ten hit o Henku Starze co Starem 25 jezdzi :mrgreen:

nit

Postautor: nit » środa, 26 grudnia 2012, 22:46

bardzo ładna nynia jak rysoraczek wygląda na tym polu :->
swoją warszawką byłem w górach i na helu
a to też nynia i tarpan
http://www.youtube.com/watch?v=TdTmrePKGwI

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » czwartek, 27 grudnia 2012, 09:38

no ladny tarpan eksportowy na niemcy ;-) tarpan pamietam raz dupnol w tyl nysy mojego ojca , to blachy przednie tarpana tak sie pogiely ze brak slów ;-) jechala nim zona jakiegos badylarza , no i jak to kiedys bylo 90% tych aut niemialo hamulców , hehe , a nysa z tylu byla lekko wgieta tylko , to byl jeszcze ten pierwszy tarpan z silnikiem S21 ;-) ale te nowsze tarpany z silnikiem fiata to slabe byly , jak tam ktos mial lekkie jakies towary to jeszcze jakos radzil sobie.

warszaw jest duzo juz po remoncie , tylko zalezy kto remontowal , jak ostatnio sie jednemu znajomemu udalo kupic garbuske w stanie idealnym to mi do glowy niewchodzi normalnie ;-)

a ta nysa niebieska to tak na szybko byla zrobiona przez warsztaty energetyki w szczecinie , i tez bylem napalony i szybko kupilem , pare ladnych tras nia zrobilem , ale najwiecej to ta mikrobus jezdzilem , eleganckie radio unitra safari , antena unitra i jeden glosnik :mrgreen: ta nyse co teraz mam morska-zielen to latem jezdze , oszczedzam troche zeby dlugo jezdzila

Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 1896
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:41
Model i rocznik moto.: Yamaha xjr 1300 turbo
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Tomson » piątek, 28 grudnia 2012, 11:11

Swego czasu parę sztuk takich nysek się pomalowało, co to były za czasy?!

Awatar użytkownika
andrexjr
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2008, 18:57
Model i rocznik moto.: XJR 1300sp-1999
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontaktowanie:

Postautor: andrexjr » piątek, 28 grudnia 2012, 17:45

Miałem okazję parę razy się przejechać z tyłu Nyski. http://img.czerwonesamochody.com/data/m ... ok1648.jpg

xjr tomek

Postautor: xjr tomek » piątek, 28 grudnia 2012, 18:10

Tomson , pamietam jak lakiernik przyszedl na warsztat i zobaczyl nyse :shock: o ku.... nysa :mrgreen: potem mówi masz flaszke , mówie mam bo mi juz mówili ze po wypicu lepiej lakierujesz :mrgreen: sciany zmoczylismy woda ,pod sufitem sie taka cienka folie rozciagnelo zeby kórz przyciagalo i lakierem acryl do ciezarówek chyba RAL 5018 prysnol jak picasso ;)
ja pamietam jak bylem lepkiem to jak nysa milicyjna jechala , bo to zawsze babcia czy dziadek opowiadal, zeby wczesniej do domu przychodzic bo inaczej jak milicja zlapie to bedziesz biedny , i jak tylko galeryjke podswietlona Milicja na dachu nysy sie widzailo to przez ploty , byle szybko do chaty :mrgreen: jakos respekt sie mialo :-D

a dzisiaj oplatalem pokrowiec na kierownicy , orginalny z epoki skórzany , na metce stalo : Uslugowa Spóldzielnia Pracy ,47-400 Racibórz , data prod. 1981 :-) ale roboty z tym bylo :->

Obrazek
Obrazek


Wróć do „Samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość