Narzędzia - polecamy lub odradzamy.

Opisy problemów z motocyklem i propozycje ich rozwiązania.
Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5575
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Narzędzia - polecamy lub odradzamy.

Postautor: JAREK » czwartek, 13 maja 2010, 07:06

Ponieważ w jednym z wątków mariuszdg poruszył temat jakości narzędzi proponuję abyśmy tutaj podawali jakich narzędzi używaliśmy i które z nich polecamy zakupić, a które stanowczo odradzamy.

Chodzi mi głównie o narzędzia w rozsądnych cenach, a mniej te drogie, profesjonalne bo ma się rozumieć (chyba) raczej nikt nie kupi klucza z najwyższej półki jak będzie korzystać z niego raz do roku.

Prosiłbym o jak najwięcej konkretów co do marki danego narzędzi i innych ew. danych ułatwiających zakup takiego a nie innego, podobnego narzędzia.

Z góry dziękuję za porady bo sam takich czasami poszukuję.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » czwartek, 13 maja 2010, 09:44

Osobiście polecam ten wkrętak. Ceny nie pamiętam, bo mam go od paru dobrych lat. Zapewnia mocny, pewny uchwyt. Kręcąc nim z całej siły nigdy nie zerwałem grzechotki. W pracy mam kompletne zestawy śrubokrętów tej firmy, gdy mi trzeba to coś sobie pożyczam na dzień czy dwa. Do większości zastosowań jednak spokojnie wystarcza.
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
darek
Posty: 219
Rejestracja: piątek, 30 stycznia 2009, 17:14
Lokalizacja: Grimstad

Postautor: darek » czwartek, 13 maja 2010, 17:43

Może się wyda śmieszne , ale polecam firme Topex , lecz nie te klucze co za komplet 10 sztuk płacimy 10zł ale za sztukę ok 30 zł .
Kupiłem w Castoramie nasadki zwykłe , imbusowe i nasadki gwiazdkowe na sztuki.
Po okresie trzech lat używania i to nie amatorskiego przekonały mnie do swojej jakości.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 302
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 12:37
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Postautor: Ramzes » niedziela, 16 maja 2010, 12:48

Dobry pomysł, ostatnio zakupiłem dwa klucze dynamometryczne, które na pewno się przydadzą ze względu na serwisówkę i jej rady żeby śruby dokręcać z odpowiednia silą ;) po drugie taki klucz zawsze się przyda.

Marka Jonnesway - http://www.jonnesway.pl/index.php?item=154
model T07030N siła 6-30 Nm, T07110N siła 19 - 100 Nm,

Cena w salonie sprzedaży spora bo około 230 zl za sztukę, można się targować ale problem z dostępnością. Na allegro udało mi się wyrwać za 159 zl sztukę. Cena jak za taki klucz do przełknięcia, są droższe. Jakość wykonania bardzo dobra, skala czytelna, blokada sprężyny łatwa w obsłudze.

Co do typowych chińskich produktów (nie ukrywam że jonnsway nie jest chiński ale jest przynajmniej markowy), które można kupić ich wady to na pewno przedział ich pracy od 10-210 Nm jest za duży i dlatego niedokładny. W kluczach które kupiłem wystawione jest świadectwo kalibracji, chińskie go nie mają.

Co jeszcze polecam, kluczy http://allegro.pl/item973442957_zestaw_ ... rx_fv.html
produkt typowo no name, ale przeglądając ofertę i przyglądając się kluczą i zestawom zauważyłem że wszystkie są do siebie podobne i różnią się tylko raczka grzechotki i nazwą. Przedział cenowy może być znaczny bo od 128 za zestaw 108 części do prawie 300 zl za podobny.
Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy do obsługi motocykla, i sprawnego odkręcania i przykręcania śrub. Co do jakości, w stosunku do ceny bardzo dobra nie będzie to Beta lub Facom, ale do zwykłego garażowego majsterkowania będą ok, zapakowane w walizkę która zawsze można wozić w samochodem na wszelki wypadek. Jedynym minusem jest mała grzechotka której trzpień dokręcający rusza się na boki, na pewno ma to związek z montażem i jakością wykonania, w dużej tego nie ma. Ale to jedyny minus jaki dotychczas zauważyłem. Polecam ten zostaw dopełnić zestawem płasko oczkowych kluczy.

Jubiler

Postautor: Jubiler » niedziela, 16 maja 2010, 16:44

Jonnesway to topowa firma profesjonalnych narzędzi dla warsztatów motoryzacyjnych, tyle że nie tania, nawet z upustami. Ja używam kupowanych na sztuki kluczy Proline, lub Yato ( czyli półprofesjonalna Toya). Narzędzia Proline i Yato są ok, ceny znośne i mają bardzo fajne patenty różnych przedłużek, przegubów i kluczy nietypowych, szczególnie Toya. Linia Toya profi, to już narzędzia wykonane bardzo starannie i z bardzo dobrych materiałów, a ceny akceptowalne.

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5575
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » niedziela, 16 maja 2010, 17:53

Pozwolę sobie tu zapytać jaką końcówkę grzechotki najlepiej wybrać: 1/4", 1/2" czy 3/8"?
Zawsze chciałem kupić sobie grzechotkę i dokupować do niej nasadki ale nigdy nie umiałem zdecydować jaki rozmiar końcówki grzechotki wybrać.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 302
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 12:37
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Postautor: Ramzes » poniedziałek, 17 maja 2010, 14:50

Jarku jeśli masz odkręcać coś dużego lub mocno dokręconego to 1/2 bo jest bardziej wytrzymała i końcówki są bardziej dostępne czyli nawet gdy będziesz musiał pożyczyć od kogoś to napawano będzie miał 1/2, grzechotka jest duża i przez to mniej poręczna.
Co do 1/4 to mam ja dopiero od zestawu w/w, jest poręczna, i fajnie nadaje się do odkręcania w trudno dostępnych miejscach, jest bardzo delikatna i łatwo jest ja przekręcić. Dlatego najlepiej jest poluzować coś mocno dokręconego płaskim lub sztywną nasadka i dopiero grzechotka.
Jeden dynamometryczny mam 3/8 i muszę kupić przejściówkę na 1/2 bo w tym mam resztę nasadek. Jak dla mnie rzadko spotykany rozmiar ale mogę się mylić.

Jeśli mogę coś doradzić to nie kupuj osobno tylko szukaj zestawów, średniej klasy grzechotka w markecie to wydatek 50 zl w górę, dodać do tego końcówki, przedłużki, kardan, sztywny nasadkowy, zrobi się parę złotych. Sumując można czasami coś w dobrej cenie kupić z większą ilością części. Taka mała opinia małego majsterkowicza.
"Fucking Busters"
Takie tam z okazji urodzin :) http://youtu.be/9NcXJWgP7JI
Czesc druga http://youtu.be/qUHE0FrbHfw

Jubiler

Postautor: Jubiler » poniedziałek, 17 maja 2010, 15:11

3/8' to rozmiar kluczy USA, u nas mało popularny. Ja mam przejściówki z 1/2' na 3/8 i odwrotną, bo tak jak KRABI mam taki dziwny klucz dynamometryczny. Oczywiście potrzebne są oba rozmiary kluczy tzn 1/4 do prac delikatnych i do ciasnych miejsc i 1/2 do reszty. Ja mam od 7 do 36 klucze na 1/2' i od 5,5 do 13 na 1/4' i wszystkich używam. Do kluczy są wszystkie możliwe przejściówki np z 1/2 na 1/4 i odwrotne, więc na początek proponował bym np grzechotkę 1/2 + przejściówkę + pokrętło ( wygląda jak śrubokręt ) do kluczy 1/4, a z czasem dokupować to co akurat potrzebne na bieżąco. ( pewnie komuś kto nie ma jeepa nie będą potrzebne klucze 6,35; 15; 16; ,18; i podobne )

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5575
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » wtorek, 18 maja 2010, 08:14

Dzięki za poradę, już teraz będę wiedział jakich zestawów szukać i na co zwracać uwagę przy ich wyborze tzn. co zawierają.

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » wtorek, 9 listopada 2010, 00:13

w makro ostatnio widziałem zestawy YATO w przystępnych cenach...
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » wtorek, 9 listopada 2010, 20:33

Może nie wszystkie w okazyjnych cenach ale dużo ciekawych propozycji jest w LEROY MERLIN, kupowałem tam klucze DEDRA, NEO, Kompresor Pansam. Ogólnie większość produktów solidna i sprawia dobre wrażenie.

Awatar użytkownika
Jabol
Posty: 97
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 11:08
Model i rocznik moto.: XJR 1300 1999
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontaktowanie:

Postautor: Jabol » wtorek, 9 listopada 2010, 20:39

Ramzes pisze:Marka Jonnesway - http://www.jonnesway.pl/index.php?item=154
model T07030N siła 6-30 Nm


Również polecam. Mam ten sam model. Za te pieniądze wydaje mi się rewelacja.
Polecam również wykrętak udarowy w/w firmy.

Awatar użytkownika
Piotr_MC_85
Posty: 1573
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2010, 20:15
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2009
Województwo: D-dolnośląskie
Lokalizacja: Jaźwina

Postautor: Piotr_MC_85 » środa, 10 listopada 2010, 16:30

Jak się chce dokręcać koła zgodnie z instrukcją to trzeba klucz do 160 Nm :->

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » niedziela, 4 września 2011, 16:13

może głupie pytanie :?: aleee... jakie narzędzia wozicie ze sobą pod kanapą ?

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5575
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » niedziela, 4 września 2011, 17:16

Kwrętak z wymiennymi bitami, imbusy rowerowe w formie scyzoryka, małe cęgi i dwa klucze płasko-oczkowe 10 i 8.
Do tego kanisterek 0,5 l.; trochę trytytek, pompkę do ściągnięcia w razie co od kogoś paliwa... to chyba wsio. ;-)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » niedziela, 4 września 2011, 17:26

Fabryczny komplet kluczy + płaska 10/12 i dwa imbusy. Czasami zabiorę również piwo :-D .

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » niedziela, 4 września 2011, 17:32

mam ją od dwóch lat i nigdy nie miałem do niej żadnych narzędzi
pora by coś skompletować

Fafik

Postautor: Fafik » niedziela, 4 września 2011, 20:49

ja mam fabryczny zestaw + kilka dodatkowych kluczy, kombinerki wielofunkcyjne z różnymi końcówkami, kompresor, zestaw naprawczy do opon, ciśnieniomierz, masę trytytek, małe bezpieczniki i rękawiczki. Chyba tyle, choć jutro sprawdzę :)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3509
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » niedziela, 4 września 2011, 22:15

Fafik jak Ci się udało wcisnąć
kompresor
pod siedzenie :?: :?: .

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » poniedziałek, 5 września 2011, 20:26

klucze - różne rozmiary, śrubokręt krzyżak/płaski, trytytki, imbusy, koło zapasowe w sprayu :-), mini latarka,
hubertm

Awatar użytkownika
piontek
Posty: 3858
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 18:51
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: B-podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: piontek » poniedziałek, 5 września 2011, 21:24

wychodzi na to, że tylko ja jeżdżę na wariata. Jakieś multikobinerkocośtam i wulkanizacja w sprayu. I naładowany telefon!
Jeśli masz uwagę do mnie, a nie do treści związanych z wątkiem - wpisz ją w "Uwagi do Piontka". Czyli tu:
http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=2487

Fafik

Postautor: Fafik » wtorek, 6 września 2011, 08:19

Zdzisław pisze:Fafik jak Ci się udało wcisnąć
kompresor
pod siedzenie :?: :?: .


a no można :) zanabyłem drogą kupna coś takiego (oczywiście allegro, cena 80 +10 uszczelniacz) :

http://www.slime.pl/Produkty,brand,66,p ... kompresor_

można kupić sam kompresor, uszczelniacz wożę tylko jak śmigam gdzieś dalej- zestaw naprawczy z kołkami wystarczy. Kompresor mały i daje radę (testowany na majówce, by zjechać z gór w 15cm ŚNIEGU musieliśmy pospuszczać powietrze z kół :evil: ) dokup[iłem w sklepie sportowym zestaw końcówek i teraz mogę też napompować: materac, piłkę, koło plażowe a nawet dmuchaną lalkę :)

EDIT tu jest coś takiego tylko że ta jedynka z przodu w cenie to przesada :)
http://allegro.pl/slime-kolo-zapasowe-w ... 38706.html

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 6 września 2011, 08:47

Fafik, fajne. imho warto wydać. mam podobny zestaw w samochodzie tyle że ten uszczelniacz wkręca się w kompresor i automagicznie jest rozprowadzany w oponie.
bye

balth

Awatar użytkownika
farba
Posty: 2635
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2010, 18:26
Model i rocznik moto.: Żółta taryfa
Województwo: W-mazowieckie

Postautor: farba » wtorek, 6 września 2011, 11:23

piontek, ja do tej pory nic nie woziłem ze sobą

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » wtorek, 6 września 2011, 13:35

to samo co wyżej plus taśma zbrojona
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 240
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 04:20
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2006
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Albercik » wtorek, 6 września 2011, 14:58

Znalazlem zestawy SLIME troche taniej w sklepie motochemia.pl

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 6 września 2011, 18:09

albercik63, thx. z racji chwilowego nie posiadania sprzętu nie kupię ale w raz ze zmianą tego pierwszego będę zainteresowany :-)
bye

balth


Wróć do „Z kluczem w ręku.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości